wroclaw.pl strona główna Sport i rekreacja we Wrocławiu – najświeższe wiadomości Sport i rekreacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 22:50

wroclaw.pl strona główna

Reklama

 1. wroclaw.pl
 2. Sport i rekreacja
 3. Rekreacja we Wrocławiu
 4. Aktywnie w mieście i okolicach
 5. Miejskie kąpieliska i baseny we Wrocławiu [GODZINY OTWARCIA, CENY]

Miejskie kąpieliska i baseny we Wrocławiu. Sprawdźcie! [GODZINY OTWARCIA, CENY]

Redakcja www.wroclaw.pl, Magdalena Talik,

Miejskie baseny i kąpieliska. Oto lokalizacje miejskich kąpielisk i basenów - zobaczcie, w jakich godzinach można z nich skorzystać, które są biletowane i ile kosztuje wstęp.

Reklama

Kąpieliska w sezonie 2024 - godziny otwarcia

We Wrocławiu mamy 6 obiektów letnich, z których będzie można korzystać w tym sezonie:

Pływalnia letnia Orbita przy Wejherowskiej 34 – godziny otwarcia

Otwarcie sezonu – w sobotę 15 czerwca 2024.

Godziny otwarcia:

 • poniedziałek-piątek – 9.00 do 19.00
 • soboty, niedziele i święta – 9.00 do 20.00

Wstęp biletowany. W tygodniu bilet normalny – 32 zł, ulgowy – 28 zł, a po godzinie 17.00 – bilet za 22 zł. W weekend bilet normalny 39 zł, ulgowy 32 zł. Bilet dla osoby niepełnosprawnej i z kartą Rodzina Plus – 50% zniżki. Jest też bilet rodzinny. Na kąpielisku honorowane są karty Multisport. Szczegóły

Kąpielisko „Morskie Oko” przy Chopina 27 – godziny otwarcia

Sezon rozpoczął się 1 czerwca i potrwa do 1 września. 

Godziny otwarcia:

 • poniedziałek-niedziela – 9.00-19.00.

Wstęp biletowany. W tygodniu bilet normalny – 20 zł, ulgowy – 15 zł, w weekend bilet normalny 25 zł, ulgowy 20 zł.

Kąpielisko „Glinianki” przy ul. Kosmonautów 1 – godziny otwarcia

Otwarcie sezonu – w sobotę 15 czerwca 2024.

Godziny otwarcia:

 • poniedziałek-piątek – 9.00-19.00.
 • soboty i niedziele 9.00-20.00

Wstęp biletowany. W tygodniu bilet normalny – 20 zł, ulgowy – 15 zł, a po godzinie 17.00 – bilet za 10 zł. W weekend bilet normalny 25 zł, ulgowy 20 zł. Bilet dla osoby niepełnosprawnej – 2 zł. Jest też bilet rodzinny i zniżka na Kartę Rodzina Plus, opłata za zwierzę. Szczegóły

Kąpielisko „Oporów” przy ul. Harcerskiej 25 – godziny otwarcia

Otwarte od soboty 22 czerwca.

Godziny otwarcia:

 • poniedziałek-niedziela – 9.00-19.00.

Wstęp bezpłatny.

Kąpielisko „Królewiecka” przy ul. Królewieckiej – godziny otwarcia

Otwarte od soboty 22 czerwca. 

Godziny otwarcia:

 • poniedziałek-niedziela – 9.00-19.00.

Wstęp bezpłatny.

Plaża przy tzw. Jeziorze Pawłowickim w pobliżu ul. Jeziorowej 

Ogólnodostępna plaża, w godzinach 9.00-19.00 na miejscu będą w sezonie ratownicy. 

- Czekamy na piękne i słoneczne lato w tym roku. Aktualnie jesteśmy w procesie przygotowań do sezonu na naszych basenach przy ul. Wejherowskiej i na kąpielisku Glinianki. Jak co roku, czyszczone są niecki basenowe, sprawdzane, konserwowane i serwisowane sanitariaty oraz urządzenia techniczne – mówi Dariusz Kowalczyk, prezes WCT Spartan i dodaje:

- W najbliższych dniach baseny wypełnią się wodą, która następnie musi zostać przebadana i dopuszczona przez Sanepid do użytkowania przez kąpiących się. Na Gliniankach dodatkowo dosypywane są tony piasku, aby uzupełnić, wyrównać i przygotować plażę.

- Uspokajam, że nawet mimo niesprzyjającej aury baseny zostaną otwarte nie później niż 15 czerwca – wyjaśnia Maciej Moczko, rzecznik prasowy WCT Spartan.

Pływalnia letnia Orbita

Pływalnia Letnia Orbita przy ul. Wejherowskiej 34 otwarta będzie codziennie w godzinach 9-19. To kompleks trzech basenów odkrytych wykonanych w technologii stali nierdzewnej, wybudowanych na The World Games w 2017 roku.

 • Basen pływacki o wymiarach 50 x 25 m i głębokości od 1,6m do 1,8m
 • Basen rekreacyjny o wymiarach 50 x 25 m, w którym oprócz strefy wydzielonej do pływania jest strefa wypłycona wraz ze zjeżdżalniami. Głębokość od 1 do 1,4 m.
 • Brodzik dla dzieci - niecka basenowa ok 200 mkw. o głębokości 40 cm z fontanną, a w pobliżu plac zabaw dla dzieci.

W ubiegłym sezonie pływalnię letnią odwiedziło ponad 80 tys. osób.

Nad bezpieczeństwem korzystających z pływalni czuwać będzie 5 ratowników. Na terenie pływalni letniej znajdują się punkty gastronomiczne, przebieralnie, szatnie (szafki na 5 zł - zwrotne) i sanitariaty.

Dla klientów przygotowanych zostało 150 sztuk bezpłatnych leżaków, a także wzbogacono ofertę gastronomiczną. W upalne dni planowane są różne sportowe animacje dla korzystających z basenów.

Na pływalni honorowane będą karty Rodzina Plus, Multisport, PZU Sport i Medicover.

Również w tym roku będzie możliwość zakupu biletów i karnetów przez internet. Dzięki sprzedaży internetowej będzie szybsza i sprawniejsza obsługa, a przede wszystkim na skrócenie kolejek, które szczególnie w upalne dni tworzą się przed wejściem na pływalnię.

- Osoby z biletem internetowym będą miały osobne wejście. Oprócz tego, aby zachęcić do zakupów przez Internet, cena biletów będzie niższa nawet o 2-3 zł niż w okienku kasowym – mówi Dariusz Kowalczyk, prezes WCT Spartan.

Kąpielisko Glinianki

Jedno z kultowych wrocławskich kąpielisk, położone nieopodal Tarczyński Areny. To teren o łącznej powierzchni 17 hektarów, w obrębie którego znajdują się trzy jeziorka o powierzchni ok. 10 hektarów.

W ubiegłym sezonie odwiedziło je ponad 20 tys. osób. 

Na terenie kąpieliska pojawią się punkty gastronomiczne z urozmaiconym menu. Będą to m.in. foodtrucki lub kontenery gastronomiczne z ciepłymi potrawami (np. pierogi), makarony, pizza, dania wegetariańskie, ale też fast food (frytki, burgery, zapiekanki, hot dogi itp.) oraz słodkości (lody, wyroby cukiernicze).

Dla miłośników aktywnego wypoczynku przygotowane zostały m.in.:

 • boiska do siatkówki plażowej,
 • stoły do gry w tenis stołowy.

Kąpielisko Morskie Oko

Najpopularniejsze wrocławskie kąpielisko w ubiegłym roku przeszło duży remont. Zakres prac obejmował m.in. renowację natrysków zewnętrznych, szatni, toalet czy plaży. Długofalowe plany rozwoju tego terenu obejmują m.in. wyznaczenie stref grillowych, doskonałych do organizacji rodzinnych pikników, dmuchańców dla dzieci czy stref przeznaczonych do gier planszowych.

Dodatkowo, w przyszłości na terenie kąpieliska będą dostępne kajaki, umożliwiające aktywny wypoczynek na wodzie. W ramach modernizacji planowany jest również remont pomostu.

Nieprzerwanie przez cały ten czas kąpielisko przyciąga tłumy entuzjastów wodnych przygód. Liczba około 90 tys. osób, które odwiedziły to miejsce w ubiegłym sezonie letnim, jest imponująca i pokazuje, że popularny „Morak” po przejściu renowacji budzi jeszcze większe zainteresowanie, niż wcześniej.

- Stale inwestujemy w rozwój „Morskiego Oka”, które cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców Wrocławia. Już w tym sezonie odwiedzający mogą liczyć na nowe atrakcje – mówi Łukasz Wójcik, dyrektor MCS Wrocław.

Bezpłatne kąpieliska i akweny we Wrocławiu. Oto lista

22 czerwca, wraz z rozpoczęciem wakacji, zostaną uruchomione kolejne trzy obiekty - bezpłatne, strzeżone, z ratownikami, punktami medycznymi, toaletami oraz plażami.

Będą to kąpieliska i akweny:

 • Królewiecka przy ul. Królewieckiej na Maślicach,

Uwaga. W tej chwili (28 czerwca) nie można tu zażywać kąpieli ze względu na pojawienie się sinic.

 • Harcerska przy ul. Harcerskiej na Oporowie,
 • Jeziorowa przy ul. Jeziorowej i Sasankowej w Pawłowicach.

W tym roku, przy ul. Jeziorowej na Pawłowicach, w miejscu dotychczas funkcjonującego kąpieliska pojawi się plaża miejska w nowej odsłonie. Nie zabraknie na niej atrakcji dla mieszkańców, którzy już w czerwcu będą mogli korzystać z m.in. desek SUP.

Do dyspozycji gości będzie plaża o 40 metrowej linii brzegowej. Odwiedzający znajdą tam miejsce do piknikowania i na ognisko, nowe podesty, boisko do siatkówki, opiekę ratownika, punkt pierwszej pomocy i nowość - wypożyczalnię popularnych desek SUP.

Woda w tym miejscu będzie regularnie badana, by wszyscy chętni, bez przeszkód, mogli korzystać z popularnego akwenu. Dodatkowo, tereny zielone zostały odświeżone, pojawiły się też nowe nasadzenia. Część z tych inwestycji to efekt wygranych przez mieszkańców projektów WBO.

- Liczymy, że Jezioro Pawłowickie będzie, jak co roku, jednym z ulubionych miejsc letniego, aktywnego i rodzinnego wypoczynku. Zwłaszcza, że oferta, którą przygotowaliśmy będzie jeszcze bogatsza, niż dotychczas – mówi Łukasz Wójcik, dyrektor MCS-u.

Dodajmy, że przez okrągły rok można też korzystać z aquaparków Wrocławskiego Parku Wodnego: przy ul. Borowskiej w centrum miasta oraz Polnej na Brochowie. Niebawem zostanie otwarty trzeci, przy ul. Wilanowskiej na Zakrzowie.

Na wszystkich obiektach kąpielowych dyżur pełnić będą ratownicy, którzy dbać będą o nasze bezpieczeństwo.

Sezon letni potrwa tradycyjnie do końca sierpnia.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl