wroclaw.pl strona główna Sport i rekreacja we Wrocławiu – najświeższe wiadomości Sport i rekreacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

25°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Sport i rekreacja
  3. Rekreacja we Wrocławiu
  4. Aktywnie w mieście i okolicach
  5. Palmy i piasek są, bar jest, a więc można otwierać. W środę we Wrocławiu zadebiutuje Beach Bar Port Węglowy

Beach Bar Port Węglowy to nowy bar plenerowy. Jest w centrum miasta — tam gdzie Odra i Oława trzymają się za ręce. Załoga zaprasza od środy 31 maja. Oficjalne otwarcie, z atrakcjami dla dzieci, o godzinie 11:30.

Reklama

Można rezerwować datę w kalendarzu — środa 31 maja godz. 11:30 — otwarcie Beach Baru Port Węglowy przy ul. Na Grobli 4. Nowy bar plenerowy jest obok stacji Polinki i u ujścia Oławy do Odry. Jego gospodarzem jest spółka miejska Wrocławski Park Wodny.

Chcemy, by to miejsce współtworzyli wrocławscy artyści, seniorzy i dzieci z rodzicami. Będziemy tu organizować potańcówki czy miejskie silent disco. Zaprosimy na zajęcia ruchowe jogi czy zumby. Pierwsze już na początku czerwca.
Grzegorz Kaliszczak, prezes Wrocławskiego Parku Wodnego

Port Węglowy — najpierw bar, później marina

Na otwarciu 31 maja dzieci z pobliskich szkół i z rodzin zastępczych posadzą wspólnie warzywa w tzw. ogrodach społecznych. — Już ten fakt dobrze pokazuje inny od wszystkich charakter tego miejsca. Zależy mi, by Port Węglowy był miejscem wypoczynku i relaksu wrocławian. By na tutejszej scenie prezentowały się dzieci z miejskich domów kultury, by robić tu potańcówki dla nieco starszych i by pokazywali się młodzi aspirujący wrocławscy muzycy — wymienia prezydent Jacek Sutryk.

Urzędnicy policzyli, że Port Węglowy będzie 20. barem plenerowym w mieście i zapowiadają: „będzie tam wszystko, co z różnych miejskich beach barów znamy.” Leżaki, namiot chroniący przed zbyt mocnym słońcem lub deszczem, parasole oraz kontenery z jedzeniem i piciem. 

Strefa gastro stawia na dobrą jakość produktów, wszystko będzie przygotowywane na miejscu w dwóch kontenerach. Teraz w ofercie jest głównie pizza, koktajle i przekąski. Przy okazji będziemy opowiadać o rzece. Przygotowujemy wystawę historyczną na temat Portu Węglowego i dawnej Odry.
Magdalena Kośla z Beach Baru Port Węglowy

To wszystko na powierzchni 20 000 mkw., czyli odpowiadającej ok. trzem boiskom piłkarskim.

W kolejnych latach do baru plenerowego dojdzie miejska, ogólnodostępna marina dla jachtów i motorówek. Z wypożyczalnią sprzętu wodnego, parkingiem dla kamperów, domkami kempingowymi i miejscami do przechowywania rzeczy poza sezonem.

Żeby ruszyć z portową częścią inwestycji, konieczne jest oczyszczenie dna zatoki. Potrzeba na to sporo pieniędzy, dlatego Wrocławski Park Wodny poszuka dotacji zewnętrznych na te i kolejne działania. Szacowany koszt budowy portu to 40 milionów złotych.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl