Największa ukraińska firma IT rozwija się we Wrocławiu

W poniedziałek, 16 listopada, SoftServe ogłosił otwarcie nowego, większego biura we Wrocławiu. SoftServe to największa ukraińska firma branży IT specjalizująca się w rozwoju oprogramowania i usługach konsultingowych. Do końca 2016 r. planują zatrudnić we Wrocławiu 150 pracowników.


Na oficjalnej ceremonii otwarcia biura SoftServe, u zbiegu ul. Wiśniowej i Hallera, byli przedstawiciele Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, lokalni klienci i partnerzy SoftServe oraz przedstawiciele zarządu SoftServe.

– W ciągu 15 miesięcy od otwarcia naszego centrum rozwojowego we Wrocławiu, doświadczyliśmy bardzo szybkiego wzrostu zatrudnienia i teraz mamy prawie 70 pracowników – mówi Paweł Łopatka, dyrektor Centrum Rozwoju we Wrocławiu: – Z jednej strony chodzi o zapewnienie nowoczesnej, wygodnej przestrzeni dla naszych obecnych pracowników, a z drugiej strony, nowe biuro może z łatwością pomieścić około 150 pracowników, których chcemy zatrudnić do końca 2016, a ten wzrost pozwala nam zapewnić naszym ludziom możliwości rozwoju kariery i ciekawe projekty.

Dlaczego SoftServe wybrał Wrocław?

Decyzję o wyborze Wrocławia, przedstawiciele firmy uzasadbniają tak: – Ze swoim doskonałym systemem edukacyjnym, szybko rozwijającym się sektorem IT, ogromną liczbą doświadczonych i utalentowanych specjalistów oraz pierwszej klasy połączeniami komunikacyjnymi, Wrocław udowodnił, że jest idealną lokacją dla SoftServe aby zbudować tu silny oddział najbystrzejszych i dociekliwych umysłów w branży. Ta ekspansja odzwierciedla ciągle zaangażowanie SoftServe w obsłudze rosnących potrzeb aktualnych Klientów oraz coraz większych oczekiwań z europejskiego i amerykańskiego rynku, jak również zaangażowanie się w sprawy Wrocławia i Polski.

Jako ciągle wzrastająca firma we Wrocławiu, SoftServe jest aktywnie zaangażowany w działalność lokalnych grup biznesowych, jest członkiem Zachodniej Izby Gospodarczej oraz Association of Business Service Leaders (ABSL) we Wrocławiu, a eksperci tu zatrudnieni uczestniczą i występują jako prelegenci na spotkaniach różnych grup technicznych i biznesowych.

O SoftServe

SoftServe to największa ukraińska firma branży IT specjalizująca się w rozwoju oprogramowania i usługach konsultingowych. Od 1993 są partnerem różnych organizacji od startupów do gigantów i pomagają im przyspieszyć w różnych procesach np. wzrastania i rozwoju innowacji, zmiany efektywności organizacyjnej czy wprowadzania nowych produktów na rynek.

– Aby to osiągnąć zbudowaliśmy silny czterotysięczny zespół najbystrzejszych i najbardziej dociekliwych umysłów w naszej branży oraz nawiązujemy bliskie relacje dot. Współpracy z naszymi Klientami, dzięki czemu możemy naprawdę zrozumieć ich potrzeby, a potem dostarczać intuicyjne oprogramowanie, które przekracza ich oczekiwania. Nasze doświadczenia rozciągają się pomiędzy takimi obszarami jak Cloud, bezpieczeństwo, UX design, Big Analytics oraz Internet of things, mamy biura na całym świecie i centra rozwojowe w Europie Środkowej – twierdzą przedstawiciele SoftServe.Zgłoś uwagę