Wrocław należy do sieci URBACT, czyli Europejskiego Programu Współpracy Terytorialnej dla Zrównoważonego Rozwoju Obszarów Miejskich. Uczestniczące w nim miasta wspólnie wypracowują metody radzenia sobie z różnymi problemami - ekonomicznymi, społecznymi czy środowiskowymi.
600 przedstawicieli z ponad 100 europejskich miast
We wtorek 8 kwietnia do Wrocławia zjechało 600 przedstawicieli europejskich miast. Są wśród nich m.in. reprezentanci z takich krajów jak Belgia, Grecja, Hiszpania, Portugalia, Wielka Brytania, Rumunia, Włochy, Dania i in. Będą przedstawiać swoim koleżankom i kolegom po fachu własne, sprawdzone rozwiązania. 116 z nich zostanie dziś wieczorem oficjalnie wyróżnionych. Główną część spotkań zaplanowano natomiast na środę i czwartek w Hali Stulecia.
Goście zapoznają się także z wybranymi projektami wdrożonymi przez Wrocław. Odwiedzą Miejską Farmę na Swojczycach i dwie zabytkowe zajezdnie. Jedna z nich – na Dąbiu, przekształcona została w lokalne centrum kultury (Czasoprzestrzeń), druga – na Popowicach, stała się domem kolekcji zabytkowych pojazdów. Miasto chce w przyszłości tchnąć w to miejsce nowe życie. Z kolei w Barbarze przy ul. Świdnickiej, dowiedzą się więcej na temat wrocławskiego programu Mikrogranty.