wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:40

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Ruch Miasta, czyli razem szukamy rozwiązań
Kliknij, aby powiększyć
Ruch Miasta - konsultacje społeczne Wrocław Rozmawia
Ruch Miasta - konsultacje społeczne

Drugie spotkanie interesariuszy. Kontynuujemy prace nad Planem Mobilności Miejskiej dla Wrocławia. W czwartek 6 czerwca przedstawiciele różnych środowisk oraz mieszkańcy dyskutowali nad propozycjami rozwiązań problemów komunikacyjnych we Wrocławiu.

Od godz. 17 w Infopunkcie Barbara grupa interesariuszy uczestniczyła w warsztatach pod hasłem „Ruch Miasta”. Spotkanie rozpoczęła seria prezentacji podsumowująca dotychczasowe prace. Na początku dr Jacek Pluta przypomniał najważniejsze wnioski z Wrocławskiej Diagnozy Społecznej, następnie uzupełniono je wnioskami z badań ankietowych prowadzonych na potrzeby Planu Mobilności. Zaprezentowano także rezultat prac z poprzednich spotkań konsultacyjnych.

W drugiej części interesariusze podzieleni na grupy, uczestniczyli w warsztatach, które miały na celu znalezienie rozwiązań na najbardziej palące problemy komunikacyjne.

konsultacje społeczne

Każda z grup szukała kolejno odpowiedzi na pytania:

  • Jak uczynić transport publiczny bardziej popularnym i konkurencyjnym dla samochodu środkiem transportu?
  • Jak pogodzić oczekiwania mieszkańców dotyczące rozwoju parkingów na osiedlach i w centrum, bez ograniczenia dostępności chodników, zapewniając jednocześnie sąsiedztwo zieleni oraz czyste powietrze?
  • Jak rozwijać infrastrukturę rowerową, by oferowała bezpieczny i dostępny sposób podróżowania dla każdego?
  • Jak ograniczać negatywny wpływ transportu na jakość życia i środowiska?

Propozycje interesariuszy i mieszkańców są istotnym wkładem w prace nad Planem Mobilności Miejskiej dla Wrocławia. Każdy z was będzie mógł podzielić się z nami swoimi pomysłami już 30 czerwca. Zapraszamy na Bulwar Xawerego Dunikowskiego, gdzie odbędzie się Forum Zrównoważonej Mobilności– spotkanie otwarte dla wszystkich! Szczegóły wkrótce.

konsultacje społeczne Wrocław

Kim są interesariusze oraz informacje o pierwszym spotkaniu

Ruch Miasta - strona konsultacji

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl