wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 15:25

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Konsultacje społeczne
  4. Zakończone konsultacje
  5. 2022
  6. Jak urządzić Ogrody Szczytnickie?
  7. Jak warto urządzić Ogrody Szczytnickie?

Jak warto urządzić Ogrody Szczytnickie?

Wydział Partycypacji Społecznej,

Zabudowania starej, zniszczonej szklarni ogrodniczej. Wybite szyby, rosnąca dziko roślinność. Pracowania 3XA
Zabudowania starej, zniszczonej szklarni ogrodniczej. Wybite szyby, rosnąca dziko roślinność.

Do 27 września 2022 r. trwają konsultacje społeczne pn. Jak urządzić Ogrody Szczytnickie. Inicjowane są przez spółkę Gminy Wrocław – Wrocławskie Inwestycje. Zachęcamy do wyrażenia w nich swojej opinii.

Dawne ogrody

Teren  w zachodniej części osiedla Sępolno, pomiędzy ulicami: 8 Maja, Edwarda Dembowskiego, Adama Mickiewicza i Mikołaja Kopernika przytulony jest do parku Szczytnickiego. Choć kiedyś były tu ogrody i szkółki drzewkarskie (a wcześniej: posterunek celny i gospoda!), od jakiegoś czasu miejsce to sprawia wrażenie zaniedbanego. Obiekty, które się tu ostały, są zdewastowane, a przez to mogą stanowić niebezpieczeństwo. Rosną tu wyjątkowe okazy drzew (m.in. ogromny perełkowiec japoński).

Co powstanie?

Planuje się udostępnić go mieszkańcom i mieszkankom. Teren, o którym mowa, to ponad 10 ha. W sposób naturalny dzieli się na dwie części. Wschodnia część miałaby być uporządkowana, zaprojektowane zostaną tam alejki spacerowe oraz strefy leśne i łąkowe. W zachodniej część natomiast może powstać budynek przeznaczony na organizację lokalnych wydarzeń kulturalnych. Planuje się też odtworzenie szklarni i placu zabaw. W miejscu dawnego boiska piłkarskiego i kortów tenisowych przewidziano część sportową z zapleczem oraz parking. 

Co będziemy konsultować?

Zastanowimy się nad poniższymi kwestiami:

  • Jakie funkcje może pełnić teren?
  • Jak wyposażyć poszczególne strefy Ogrodów Szczytnickich?
  • Jakie są potrzeby komunikacyjne użytkowników i użytkowniczek tego terenu?

Twoja opinia będzie miała wpływ na sposób urządzenia Ogrodów Szczytnickich.

Konsultacje trwają do 27 września (wtorek). 13 września (wtorek), o godz. 17.30 rozpocznie się e-spotkanie konsultacyjne. Dwa dni później, 15 września (czwartek), o godz. 17.30, spotkamy się w byłej zajezdni tramwajowej Dąbie, czyli w Czasoprzestrzeni, na spotkaniu konsultacyjnym. A w pierwszy dzień jesieni, 22 września (czwartek), wyruszymy na spacer konsultacyjny. Przez cały czas trwania konsultacji będzie dostępny e-formularz.

Konsultacje realizuje Fundacja na Rzecz Studiów Europejskich w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.

Tekst: Maria Rudnicka-Myślicka

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl