wroclaw.pl strona główna

WROCŁAW Cotygodniowy raport inwestycyjny z Wrocławia | 19-25.07

  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Konsultacje społeczne
  4. Zakończone konsultacje
  5. 2022
  6. Jak urządzić Ogrody Szczytnickie?
  7. Jak warto urządzić Ogrody Szczytnickie?

Jak warto urządzić Ogrody Szczytnickie?

Data publikacji: Autor:

| aktualizacja:

Do 27 września 2022 r. trwają konsultacje społeczne pn. Jak urządzić Ogrody Szczytnickie. Inicjowane są przez spółkę Gminy Wrocław – Wrocławskie Inwestycje. Zachęcamy do wyrażenia w nich swojej opinii.

Dawne ogrody

Teren  w zachodniej części osiedla Sępolno, pomiędzy ulicami: 8 Maja, Edwarda Dembowskiego, Adama Mickiewicza i Mikołaja Kopernika przytulony jest do parku Szczytnickiego. Choć kiedyś były tu ogrody i szkółki drzewkarskie (a wcześniej: posterunek celny i gospoda!), od jakiegoś czasu miejsce to sprawia wrażenie zaniedbanego. Obiekty, które się tu ostały, są zdewastowane, a przez to mogą stanowić niebezpieczeństwo. Rosną tu wyjątkowe okazy drzew (m.in. ogromny perełkowiec japoński).

Co powstanie?

Planuje się udostępnić go mieszkańcom i mieszkankom. Teren, o którym mowa, to ponad 10 ha. W sposób naturalny dzieli się na dwie części. Wschodnia część miałaby być uporządkowana, zaprojektowane zostaną tam alejki spacerowe oraz strefy leśne i łąkowe. W zachodniej część natomiast może powstać budynek przeznaczony na organizację lokalnych wydarzeń kulturalnych. Planuje się też odtworzenie szklarni i placu zabaw. W miejscu dawnego boiska piłkarskiego i kortów tenisowych przewidziano część sportową z zapleczem oraz parking. 

Co będziemy konsultować?

Zastanowimy się nad poniższymi kwestiami:

  • Jakie funkcje może pełnić teren?
  • Jak wyposażyć poszczególne strefy Ogrodów Szczytnickich?
  • Jakie są potrzeby komunikacyjne użytkowników i użytkowniczek tego terenu?

Twoja opinia będzie miała wpływ na sposób urządzenia Ogrodów Szczytnickich.

Konsultacje trwają do 27 września (wtorek). 13 września (wtorek), o godz. 17.30 rozpocznie się e-spotkanie konsultacyjne. Dwa dni później, 15 września (czwartek), o godz. 17.30, spotkamy się w byłej zajezdni tramwajowej Dąbie, czyli w Czasoprzestrzeni, na spotkaniu konsultacyjnym. A w pierwszy dzień jesieni, 22 września (czwartek), wyruszymy na spacer konsultacyjny. Przez cały czas trwania konsultacji będzie dostępny e-formularz.

Konsultacje realizuje Fundacja na Rzecz Studiów Europejskich w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.

Tekst: Maria Rudnicka-Myślicka

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama