Wydział Partycypacji Społecznej UM Wrocławia zaplanował dla przedstawicieli Rad Osiedli cykl szkoleń dotyczący zasad II edycji Funduszu Osiedlowego. Szkolenia będą realizowane w trybie spotkań on-line.
Fundusz Osiedlowy pojawił się w 2019 roku, z inicjatywy Prezydenta Jacka Sutryka. W ramach zaplanowanego na dwa lata budżetowe (2020-2021) programu, miasto przeznaczyło 40 mln zł na osiedlowe inwestycje. Projekty zgłaszają rady osiedli, po uprzednim skonsultowaniu się z mieszkańcami. co istotne – każde osiedle ma zagwarantowaną dla siebie kwotę. O tym jak działa Fundusz Osiedlowy (FO), skąd się wziął i jak to będzie wyglądało w przyszłej kadencji rad osiedli, rozmawiamy z Bartłomiejem Świerczewskim, dyrektorem Departamentu Spraw Społecznych.
W najbliższych dwóch latach mieszkańcy bezpośrednio zadecydują, jak rozdysponowane zostanie ponad 100 mln zł z budżetu Wrocławia. Tyle środków prezydent Jacek Sutryk chce przeznaczyć na trzy programy partycypacyjne: Wrocławski Budżet Obywatelski, Fundusz Osiedlowy i Mikrogranty.
Mieszkańcy Wrocławia, Panie i Panowie Radni Wrocławskich Osiedli, Przewodniczący Zarządów Osiedli,
Prezentujemy propozycje inwestycji zgłoszonych przez Rady Osiedli oraz stan ich aktualnej weryfikacji.
Zmiana harmonogramu ustalania, naboru i zgłaszania wniosków do Funduszu Osiedlowego.
Informujemy, że w związku z przesunięciem o 39 dni terminu składania wniosków w ramach Funduszu Osiedlowego przesunięciu ulega także planowana na 2 kwietnia b.r. publikacja wyników I etapu ich weryfikacji.
Prezentujemy listę inwestycji zgłoszonych przez rady osiedli.
48 wrocławskich osiedli przekazało nam łącznie 375 projektów inwestycyjnych.
Reklama