Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
– Są trzy elementy, które sprawiają, że na kongresie warto być: specjaliści, którzy podczas paneli dzielą się wiedzą branżową, setki uczestników z Dolnego Śląska, z którymi można porozmawiać w kuluarach, oraz dobra energia, która towarzyszy wydarzeniu – mówi Maria Lewandowska-Mika, prezeska Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, współorganizatora IX Dolnośląskiego Kongresu Obywatelskiego.
Debata główna: 20 lat w Unii Europejskiej
Głównym wydarzeniem tegorocznego kongresu będzie debata „20 lat w UE. Korzyści i wyzwania dla aktywnych obywateli”. Przedstawiciele organizacji pozarządowych będą rozmawiali z marszałkiem województwa dolnośląskiego Pawłem Gancarzem i wojewodą dolnośląskim Maciejem Awiżeniem. Maria Lewandowska-Mika zaznacza jednak, że będzie to podsumowanie zarówno 20 lat naszej obecności w Unii Europejskiej, jak i 20 lat działalności Federacji:
– Potrzebujemy takiego podsumowania – podkreśla prezeska Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.
Panele tematyczne: praktyczne informacje, ważne uzgodnienia
W programie przewidziano 10 paneli tematycznych. Tematy są różne:
- współpraca administracji publicznej z organizacjami pozarządowymi,
- działanie w czasie kryzysu w kontekście tegorocznej powodzi,
- inkluzyjność w zatrudnianiu,
- Fundusze Europejskie i nowa unijna perspektywa finansowa,
- zasady działania Programu Pomoc Techniczna,
- młodzi w organizacjach pozarządowych,
- wpływ kobiet na samorządy lokalne,
- usługi społeczne.
Galeria zdjęć
– Będziemy dużo rozmawiać o tym, jak uzyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej – zapowiada Maria Lewandowska-Mika. – Liczymy też na konsultacje z uczestnikami Kongresu w zakresie narzędzi wspomagających małe organizacje na każdym etapie uzyskiwania pomocy finansowej z Unii Europejskiej.
Zapisy na Dolnośląski Kongres Obywatelski
IX Dolnośląski Kongres Obywatelski: 17 października, w siedzibie Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego (Krzyżowa 7). Wstęp bezpłatny, ale obowiązują ZAPISY.