Decyzję o przejęciu większości akcji Techlandu przez koncern Tencent ogłosił Paweł Marchewka, twórca wrocławskiej firmy.
Połączenie sił z Tencent pozwoli nam wrzucić najwyższy bieg, jeżeli chodzi o wdrażanie naszej wizji dotyczącej gier. Wybraliśmy sprzymierzeńca, który miał już okazję współpracować z kilkoma z najlepszych na świecie firm zajmujących się grami i który pomógł im osiągnąć nowe wyżyny - jednocześnie szanując ich metody działania. Zachowamy pełną własność naszych tytułów, utrzymamy swobodę artystyczną i twórczą, a także wciąż będziemy działać w sposób, który wydaje nam się właściwy. Ja wciąż będę pełnić rolę dyrektora generalnego studia. Jestem przeszczęśliwy, że robimy ten wielki krok w przyszłośćPaweł Marchewka, strona internetowa Techland
Techland - wrocławska marka rozpoznawalna w świecie
Wrocławski Techland to jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm w Polsce z branży gier komputerowych. W swoim katalogu ma m.in. "Dying Light" (dwie części), "Dead Island" i "Call of Juarez", które mają miliony odbiorców na całym świecie.
Według serwisu Wirtualnemedia.pl, przychody Techlandu w 2022 r. wyniosły 1,12 mld zł, a zysk netto ok. 746 mln zł, sam Paweł Marchewka od lat zajmuje wysokie pozycje w rankingach najbogatszych Polaków.
Techland: włączamy wyższy bieg
Paweł Marchewka: - Naszym marzeniem jest przekształcenie "Dying Light" w najlepszą przygodę z zombie dla graczy z całego świata, w ramach której zapewnimy Wam wiele sensacyjnych doznań i wyznaczymy zupełnie nowe granice trybów solo i online. Połączenie sił z Tencent pozwoli nam wrzucić najwyższy bieg, jeżeli chodzi o wdrażanie naszej wizji dotyczącej gier.
Tencent to chińska korporacja, koncern uchodzi za największą na świecie firmę z branży nowych technologii i internetu. Gry komputerowe to tylko jedna z platform, na których operuje. W katalogu Tencent są już uznani w świecie producenci gier, np. amerykańskie Riot Games i Epic Games oraz Supercell z Finlandii.
Źródło: materiały prasowe