wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

23°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławski gigant gier komputerowych sprzedany Chińczykom. Co dalej z Techlandem?
Na zdjęciu w tle kadr z gry komputerowej Dying Light 2, w kółku Paweł Marchewka, twórca Techlandu materiały prasowe Techland
Na zdjęciu w tle kadr z gry komputerowej Dying Light 2, w kółku Paweł Marchewka, twórca Techlandu

Wrocławska firma Techland, twórca m.in. popularnych gier komputerowych z "Dying Light" i "Dead Island" na czele, została przejęta przez chiński koncern Tencent. Dotychczasowy prezes Techlandu – Paweł Marchewka, nadal będzie pełnić rolę dyrektora generalnego studia.

Reklama

Decyzję o przejęciu większości akcji Techlandu przez koncern Tencent ogłosił Paweł Marchewka, twórca wrocławskiej firmy.

Połączenie sił z Tencent pozwoli nam wrzucić najwyższy bieg, jeżeli chodzi o wdrażanie naszej wizji dotyczącej gier. Wybraliśmy sprzymierzeńca, który miał już okazję współpracować z kilkoma z najlepszych na świecie firm zajmujących się grami i który pomógł im osiągnąć nowe wyżyny - jednocześnie szanując ich metody działania. Zachowamy pełną własność naszych tytułów, utrzymamy swobodę artystyczną i twórczą, a także wciąż będziemy działać w sposób, który wydaje nam się właściwy. Ja wciąż będę pełnić rolę dyrektora generalnego studia. Jestem przeszczęśliwy, że robimy ten wielki krok w przyszłość
Paweł Marchewka, strona internetowa Techland

Techland - wrocławska marka rozpoznawalna w świecie

Wrocławski Techland to jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm w Polsce z branży gier komputerowych. W swoim katalogu ma m.in. "Dying Light" (dwie części), "Dead Island" i "Call of Juarez", które mają miliony odbiorców na całym świecie.

Według serwisu Wirtualnemedia.pl, przychody Techlandu w 2022 r. wyniosły 1,12 mld zł, a zysk netto ok. 746 mln zł, sam Paweł Marchewka od lat zajmuje wysokie pozycje w rankingach najbogatszych Polaków.

Techland: włączamy wyższy bieg

Paweł Marchewka: - Naszym marzeniem jest przekształcenie "Dying Light" w najlepszą przygodę z zombie dla graczy z całego świata, w ramach której zapewnimy Wam wiele sensacyjnych doznań i wyznaczymy zupełnie nowe granice trybów solo i online. Połączenie sił z Tencent pozwoli nam wrzucić najwyższy bieg, jeżeli chodzi o wdrażanie naszej wizji dotyczącej gier. 

Tencent to chińska korporacja, koncern uchodzi za największą na świecie firmę z branży nowych technologii i internetu. Gry komputerowe to tylko jedna z platform, na których operuje. W katalogu Tencent są już uznani w świecie producenci gier, np. amerykańskie Riot Games i Epic Games oraz Supercell z Finlandii.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl