wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wielki kontrakt! We Wrocławiu powstaną nadwozia do lokomotyw, które będą jeździć po ośmiu krajach
Ilustracja przedstawia wizualizację lokomotywy wielosystemowej Traxx Universal wyposażonej w system Atlas ERTMS firmy Alstom, która zostanie dostarczona dla Railpool. Grafika Alstom Advanced & Creative Design
Ilustracja przedstawia wizualizację lokomotywy wielosystemowej Traxx Universal wyposażonej w system Atlas ERTMS firmy Alstom, która zostanie dostarczona dla Railpool.

Wrocławski Alstom wyprodukuje nadwozia dla 50 lokomotyw. Będzie to wkład naszego zakładu do kontraktu wartego w sumie 260 mln euro (ponad 1,1 mld zł). Wielofunkcyjne lokomotyw Traxx Universal trafią do Francji, ale będą obsługiwać również inne europejskie trasy. Nabywcą jest firma leasingowa Railpool.

Reklama

Podział zadań w tym kontrakcie jest następujący: prace inżynierskie zostaną wykonane w zakładzie Alstom w Mannheim w Niemczech. Ostateczny montaż również w Niemczech, w Kassel. Za produkcję nadwozi odpowiada zakład Alstom we Wrocławiu. Inne zaangażowane zakłady to zakład w Siegen w Niemczech (produkcja wózków) oraz zakład w Zurychu w Szwajcarii (zarządzanie projektem).

Wielozadaniowe lokomotywy Traxx Universal będą jeździć w ośmiu krajach: w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Francji, Włoszech, Belgii, Luksemburgu i Polsce. 

Dzięki temu zakupowi umacniamy nasze zaangażowanie w rozwój jedynej w swoim rodzaju kompleksowej oferty usług na rynku francuskim, po niedawnym otwarciu biura we Francji pod kierownictwem Frédérique Erlichman-a. Wszystkie 50 lokomotyw zamówionych u naszego partnera, firmy Alstom, będą obsługiwać operacje we Francji i wzdłuż najważniejszych europejskich korytarzy, przyczyniając się do dalszego rozwoju zrównoważonego, wysokowydajnego transportu kolejowego poza Francją.
Torsten Lehnert, dyrektor generalny Railpool

Wszystkie lokomotywy będą wyposażone w system sygnalizacji Atlas, który jest rozwiązaniem pokładowym Alstom dla Europejskiego Systemu Sterowania Pociągiem (ETCS). System ten umożliwia pracę w rozległych korytarzach z najszerszym pokryciem krajów i linii, zarówno w ETCS, jak i w starszym systemie operacyjnym.

Cieszymy się, że firma Railpool wybrała Alstom, aby rozszerzyć swoją działalność w różnych częściach Europy. Nowa umowa jest potwierdzeniem długotrwałego i udanego partnerstwa. Dzięki lokomotywom Traxx i naszemu rozwiązaniu sygnalizacyjnemu Atlas, możemy przyczynić się do bardziej wydajnego i zrównoważonego transportu towarowego i pasażerskiego.
Kevin Cogo, wiceprezes ds. taboru, lokomotyw i komponentów w Alstom DACH

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl