wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 20:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławski Pakiet Pomocowy dla przedsiębiorców

Wrocławski Pakiet Pomocowy dla przedsiębiorców

Redakcja www.wroclaw.pl,

Pomoc kierowana jest do przedsiębiorców, którzy ucierpieli w związku z pandemią koronawirusa. Dowiedz się, jak pomóc swojej firmie! www.wroclaw.pl
Pomoc kierowana jest do przedsiębiorców, którzy ucierpieli w związku z pandemią koronawirusa. Dowiedz się, jak pomóc swojej firmie!

Pomoc kierowana jest do wszystkich przedsiębiorców, którzy ucierpieli w związku z pandemią koronawrusa.

Reklama

Wrocławski Pakiet Pomocowy

O szczegółach pakietu pomocowego dla wrocławskich firm mówi Marcin Urban, skarbnik miasta.

To pierwsza odsłona rozwiązań, z których skorzystać mogą m.in. właściciele restauracji, kawiarń, hotelów, ośrodków kulturalnych czy salonów kosmetycznych, właściciele księgarń, sklepów z odzieżą, salonów obuwniczych czy sklepów ze sprzętem gospodarstwa domowego.

  • odroczenie terminów płatności za lokale komunalne, podatek od nieruchomości czy dzierżawę terenu
  • rozłożenie płatności na raty (czynsze, podatki od nieruchomości, dzierżawy)
  • ewentualne umorzenie odsetek od tych kwot

Czytaj także: Wrocławski Program Interwencji Społecznej

Wszystkie podmioty (to zmiana wprowadzona 19 marca), które są w rozporządzeniu ministra (ws. koronawirusa), od 14 marca mają zawieszoną konieczność płacenia za czynsze w lokalach komunalnych.

Pakiet pomocowy-prezentacja-ostost from Wroclaw

Kto może skorzystać

Ze wsparcia może skorzystać przedsiębiorcy, których działalność zostały dotknięte konsekwencjami epidemii (szczegóły w BIP).

Trzeba jednak złożyć odpowiednie dokumenty. Wniosek podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym wraz z wymaganymi załącznikami, przedsiębiorca może złożyć w formie elektronicznej poprzez skrzynkę podawczą ePUAP lub drogą mailową: pomoc.firma(at)um.wroc.pl, jak również w formie pisemnej za pośrednictwem operatora pocztowego.

Czytaj także: Zobacz, jak założyć ePUAP

Uproszczone ubieganie się o pomoc

Podstawowe wymagane przy składaniu dokumenty są wymogiem wprowadzonym przez rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 marca 2010 r. w sprawie zakresu informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc de minimis z art. 37

Przedsiębiorco, jeśli masz kłopot z wypełnieniem któregokolwiek z wymaganych formularzy napisz do nas e-mail pomoc.firma(at)um.wroc.pl, i krótko opiszo jaką pomoc chcesz się ubiegać, podaj numer telefonu a my skontaktujemy się z Tobą i pomożemy Ci wypełnić dokumenty. W temacie wiadomości napisz "PROŚBA O POMOC W WYPEŁNIENIU DOKUMENTÓW"

Ważne! Ze względu na Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii i ograniczenia sposobu przemieszczania się nie przewidujemy dostarczania wniosków osobiście do budynków Urzędu Miejskiego.

W przypadku, gdy sytuacja finansowa przedsiębiorcy nadal będzie trudna, mimo przyznanej ulgi, będzie możliwe ponowne wystąpienie z wnioskiem o zmianę wydanej decyzji ulgowej lub o zmianę zawartego porozumienia. Z wnioskiem należy wystąpić na minimum 30 dni przed upływem terminu odroczenia lub upływem płatności danej raty.

Centrum Wsparcia Przedsiębiorców

23 marca br. w Centrum Obsługi Podatnika przy ul. Kotlarskiej 41 rozpoczęło działalność wrocławskie Centrum Wsparcia Przedsiębiorców. Wszelkie sprawy związane z ulgami podatkowymi oraz ulgami od zobowiązań cywilnoprawnych, które adresowane są do miasta, załatwimy tam telefonicznie lub mailowo.

Od poniedziałku do piątku w godzinach 7.45 – 15.45, urzędnicy i eksperci czekają na przedsiębiorców pod numerami telefonów: 71 777 72 87.

Uruchomione zostały także 2 dedykowane adresy mailowe:

Dowiedz się więcej

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl