wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

25°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 17:45

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławski Pakiet Pomocowy dla przedsiębiorców

Wrocławski Pakiet Pomocowy dla przedsiębiorców

Redakcja www.wroclaw.pl,

Pomoc kierowana jest do wszystkich przedsiębiorców, którzy ucierpieli w związku z pandemią koronawrusa.

Reklama

Wrocławski Pakiet Pomocowy

O szczegółach pakietu pomocowego dla wrocławskich firm mówi Marcin Urban, skarbnik miasta.

To pierwsza odsłona rozwiązań, z których skorzystać mogą m.in. właściciele restauracji, kawiarń, hotelów, ośrodków kulturalnych czy salonów kosmetycznych, właściciele księgarń, sklepów z odzieżą, salonów obuwniczych czy sklepów ze sprzętem gospodarstwa domowego.

  • odroczenie terminów płatności za lokale komunalne, podatek od nieruchomości czy dzierżawę terenu
  • rozłożenie płatności na raty (czynsze, podatki od nieruchomości, dzierżawy)
  • ewentualne umorzenie odsetek od tych kwot

Czytaj także: Wrocławski Program Interwencji Społecznej

Wszystkie podmioty (to zmiana wprowadzona 19 marca), które są w rozporządzeniu ministra (ws. koronawirusa), od 14 marca mają zawieszoną konieczność płacenia za czynsze w lokalach komunalnych.

Pakiet pomocowy-prezentacja-ostost from Wroclaw

Kto może skorzystać

Ze wsparcia może skorzystać przedsiębiorcy, których działalność zostały dotknięte konsekwencjami epidemii (szczegóły w BIP).

Trzeba jednak złożyć odpowiednie dokumenty. Wniosek podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym wraz z wymaganymi załącznikami, przedsiębiorca może złożyć w formie elektronicznej poprzez skrzynkę podawczą ePUAP lub drogą mailową: pomoc.firma(at)um.wroc.pl, jak również w formie pisemnej za pośrednictwem operatora pocztowego.

Czytaj także: Zobacz, jak założyć ePUAP

Uproszczone ubieganie się o pomoc

Podstawowe wymagane przy składaniu dokumenty są wymogiem wprowadzonym przez rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 marca 2010 r. w sprawie zakresu informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc de minimis z art. 37

Przedsiębiorco, jeśli masz kłopot z wypełnieniem któregokolwiek z wymaganych formularzy napisz do nas e-mail pomoc.firma(at)um.wroc.pl, i krótko opiszo jaką pomoc chcesz się ubiegać, podaj numer telefonu a my skontaktujemy się z Tobą i pomożemy Ci wypełnić dokumenty. W temacie wiadomości napisz "PROŚBA O POMOC W WYPEŁNIENIU DOKUMENTÓW"

Ważne! Ze względu na Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii i ograniczenia sposobu przemieszczania się nie przewidujemy dostarczania wniosków osobiście do budynków Urzędu Miejskiego.

W przypadku, gdy sytuacja finansowa przedsiębiorcy nadal będzie trudna, mimo przyznanej ulgi, będzie możliwe ponowne wystąpienie z wnioskiem o zmianę wydanej decyzji ulgowej lub o zmianę zawartego porozumienia. Z wnioskiem należy wystąpić na minimum 30 dni przed upływem terminu odroczenia lub upływem płatności danej raty.

Centrum Wsparcia Przedsiębiorców

23 marca br. w Centrum Obsługi Podatnika przy ul. Kotlarskiej 41 rozpoczęło działalność wrocławskie Centrum Wsparcia Przedsiębiorców. Wszelkie sprawy związane z ulgami podatkowymi oraz ulgami od zobowiązań cywilnoprawnych, które adresowane są do miasta, załatwimy tam telefonicznie lub mailowo.

Od poniedziałku do piątku w godzinach 7.45 – 15.45, urzędnicy i eksperci czekają na przedsiębiorców pod numerami telefonów: 71 777 72 87.

Uruchomione zostały także 2 dedykowane adresy mailowe:

Dowiedz się więcej

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl