www.wroclaw.pl

  Wrocławski Pakiet Pomocowy dla przedsiębiorców w związku z epidemią koronawirusa

  Pomoc kierowana jest do wszystkich przedsiębiorców, którzy ucierpieli w związku z pandemią koronawrusa.

  Wrocławski Pakiet Pomocowy

  O szczegółach pakietu pomocowego dla wrocławskich firm mówi Marcin Urban, skarbnik miasta.

  To pierwsza odsłona rozwiązań, z których skorzystać mogą m.in. właściciele restauracji, kawiarń, hotelów, ośrodków kulturalnych czy salonów kosmetycznych, właściciele księgarń, sklepów z odzieżą, salonów obuwniczych czy sklepów ze sprzętem gospodarstwa domowego.

  • odroczenie terminów płatności za lokale komunalne, podatek od nieruchomości czy dzierżawę terenu
  • rozłożenie płatności na raty (czynsze, podatki od nieruchomości, dzierżawy)
  • ewentualne umorzenie odsetek od tych kwot

  Czytaj także: Wrocławski Program Interwencji Społecznej

  Wszystkie podmioty (to zmiana wprowadzona 19 marca), które są w rozporządzeniu ministra (ws. koronawirusa), od 14 marca mają zawieszoną konieczność płacenia za czynsze w lokalach komunalnych.

  Kto może skorzystać

  Ze wsparcia może skorzystać przedsiębiorcy, których działalność zostały dotknięte konsekwencjami epidemii (szczegóły w BIP).

  Trzeba jednak złożyć odpowiednie dokumenty. Wniosek podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym wraz z wymaganymi załącznikami, przedsiębiorca może złożyć w formie elektronicznej poprzez skrzynkę podawczą ePUAP lub drogą mailową: pomoc.firma@um.wroc.pl, jak również w formie pisemnej za pośrednictwem operatora pocztowego.

  Czytaj także: Zobacz, jak założyć ePUAP

  Uproszczone ubieganie się o pomoc

  Podstawowe wymagane przy składaniu dokumenty są wymogiem wprowadzonym przez rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 marca 2010 r. w sprawie zakresu informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc de minimis z art. 37

  Przedsiębiorco, jeśli masz kłopot z wypełnieniem któregokolwiek z wymaganych formularzy napisz do nas e-mail pomoc.firma@um.wroc.pl, i krótko opiszo jaką pomoc chcesz się ubiegać, podaj numer telefonu a my skontaktujemy się z Tobą i pomożemy Ci wypełnić dokumenty. W temacie wiadomości napisz "PROŚBA O POMOC W WYPEŁNIENIU DOKUMENTÓW"

  Ważne! Ze względu na Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii i ograniczenia sposobu przemieszczania się nie przewidujemy dostarczania wniosków osobiście do budynków Urzędu Miejskiego.

  W przypadku, gdy sytuacja finansowa przedsiębiorcy nadal będzie trudna, mimo przyznanej ulgi, będzie możliwe ponowne wystąpienie z wnioskiem o zmianę wydanej decyzji ulgowej lub o zmianę zawartego porozumienia. Z wnioskiem należy wystąpić na minimum 30 dni przed upływem terminu odroczenia lub upływem płatności danej raty.

  Centrum Wsparcia Przedsiębiorców

  23 marca br. w Centrum Obsługi Podatnika przy ul. Kotlarskiej 41 rozpoczęło działalność wrocławskie Centrum Wsparcia Przedsiębiorców. Wszelkie sprawy związane z ulgami podatkowymi oraz ulgami od zobowiązań cywilnoprawnych, które adresowane są do miasta, załatwimy tam telefonicznie lub mailowo.

  Od poniedziałku do piątku w godzinach 7.45 – 15.45, urzędnicy i eksperci czekają na przedsiębiorców pod numerami telefonów: 71 777 72 87, 71 777 73 10, 71 777 74 26.

  Uruchomione zostały także 2 dedykowane adresy mailowe:

  Dowiedz się więcej