Łukasz na brak zajęć nie narzeka: pracuje zawodowo w jednej z wrocławskich firm, fotografuje, przegląda archiwa, giełdy staroci, internetowe aukcje i cierpliwie szuka architektonicznych ciekawostek związanych z Breslau i Wrocławiem.
Po pracy wsiada na rower i przemierza wrocławskie ulice. Obserwuje jak zmienia się rodzinne miasto, robi zdjęcia i szuka miejsc, które będzie mógł pokazać na swoim profilu facebookowym „Mój dawny Wrocław”, który bije rekordy popularności.
Mój dawny Wrocław na koszulkach. T-shirty z historycznym i współczesnym Wrocławiem
Zdjęcia porównawcze Łukasza Stelmacha, na których są ulice, place czy kamienice tak się spodobały, że wymyślił coś nowego – rolki na youtubie z porównawczymi kadrami miejsc we Wrocławiu – a najnowszy jego pomysł to, specjalne koszulki „Mój dawny Wrocław”.
Są to T-shirty z nadrukowanymi zdjęciami przedstawiającymi archiwalny i współczesny Wrocław. Pierwsza seria koszulek w 2024 r. była tylko na specjalne zamówienie i szybko się rozeszła.
To, co robi Łukasz spodobało się szefom polskiej marki odzieżowej i sprzętowej Octagon i właśnie można zobaczyć tego efekt.
Marka Octagon prezentuje T-shirty z limitowanej serii Mój Dawny Wrocław
– Zainteresowanie przerosło najśmielsze oczekiwania i w związku z tym zapadła decyzja, by były dostępne w ogólnej sprzedaży – mówi Łukasz Stelmach.
Marka Octagon prezentuje T-shirty z limitowanej serii Mój Dawny Wrocław. Koszulki można kupić online i w sklepie Octagon Wrocław w Pasażu Grunwaldzkim.
Mój dawny Wrocław. Zachwycające zdjęcia miasta na profilu Łukasza Stelmacha
W galerii zdjęć zobaczcie zdjęcia porównawcze Wrocławia Łukasza Stelmach – współczesne i sprzed dziesiątków lat. Rozpoznacie te miejsca, ulice i gmachy?
Przypomnijmy, że Łukasz wybiera stare, przedwojenne zdjęcie lub widokówkę z Wrocławia. Uważnie, milimetr po milimetrze, sprawdza kadr i wszystkie charakterystyczne szczegóły. Odnajduje to miejsce i robi zdjęcie współczesne.
Często wspólnym elementem jest jakiś jeden, niewielki szczegół, reszta została zniszczona podczas wojny lub później wyburzona. Porównawcze fotografie Łukasz publikuje na swojej stronie „Mój dawny Wrocław” na Facebooku oraz na Instagramie i TikToku.