wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Workforce sharing – wrocławski serwis #RatujEtat bezpłatnie pomaga znaleźć i zatrudnić personel

Jarek Ratajczak,
źródło: organizatorzy

Łączą firmy, których zlecenia na usługi zostały całkowicie lub częściowo wstrzymane z tymi, wśród których pojawiło się zwiększone zapotrzebowanie na pracę. Wrocławska firma Kadromierz, przy współpracy z kancelarią prawną Roesler Group, uruchomiła darmowy serwis #RatujEtat.

Reklama

Branże takie jak turystyka, gastronomia, hotelarstwo odczuwają katastrofalne skutki walki z epidemią koronawirusa. Ograniczenie kosztów często wiąże się z redukcją etatów. Z drugiej strony, wybrane sektory gospodarki przeżywają rozkwit i towarzyszy im zwiększone zapotrzebowanie na pracę.

– Te firmy szukają dodatkowej siły roboczej “na już”, by pomóc stałym pracownikom w okresie pandemii. Dlatego zjawisko workforce sharing zyskuje na popularności w czasach walki z koronawirusem – mówi Radosław Głowaty, założyciel i prezes wrocławskiej firmy Kadromierz, która przy współpracy z kancelarią prawną Roesler Group, uruchomiła darmowy serwis #RatujEtat.

Inicjatywa ma charakter wolontaryjny

Pomysłodawcy podkreślają, że jest to rozwiązanie korzystne dla wszystkich stron (win-win-win). Firma najmująca tymczasowo pracowników zyskuje dodatkowe zatrudnienie przy niższych kosztach niż zatrudnienie nowego personelu na stałe. Z kolei macierzysty pracodawca tych pracowników zatrzymuje swoje miejsca pracy pomimo słabego lub braku popytu na jego usługi. Pomysłodawcy podkreślają, że inicjatywa ratujetat.pl ma charakter wolontaryjny.

– Założyliśmy ten serwis z myślą o przedsiębiorstwach oraz pracownikach, których praca została wstrzymana w czasie  pandemii. Jako dostawca platformy do zarządzania czasem pracy, zbieramy statystyki nt. zaplanowanych grafików i zarejestrowanych obecnościach w firmach. Pozwoliło nam to zweryfikować w których branżach w dalszych ciągu planowane są grafiki pracy, a w których nastąpił przestój. Zauważyliśmy, że ilość roboczogodzin wśród naszych klientów z branży spożywczej znacząco wzrosła w porównaniu do poprzednich miesiącu. Z drugiej strony zauważyliśmy, że restauracje i hotele nie planowały grafiku na kwiecień – wylicza Radosław Głowaty.

Na stronie serwisu #RatujEtat są wzory dokumentów prawnych, które należy wypełnić i podpisać, aby sformalizować tymczasową wymianę pracowników.

– Zachęcamy firmy wśród których występuje obecnie zwiększone zapotrzebowanie na pracę do wypełnienia prostego formularza. Nasz zespół dopasuje popyt i podaż, dostarczy obydwu stronom wzory niezbędnych do wypełnienia dokumentów oraz wesprze firmy w komunikacji i ustaleniu warunków współpracy – dodaje Radosław Głowaty

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl