wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 11:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu ruszają wyjątkowe studia dla startupowców
Badania  medyczne. Pixabay
Badania medyczne.

Wszyscy, którzy planują uruchomienie lub pracę w startupie medycznym teraz mają szansę rozszerzyć swoją wiedzę i zdobyć potrzebne umiejętności. Na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu ruszają właśnie studia adresowane do osób, które zamierzają prowadzić działalność w branży e-health (e-zdrowie).

Reklama

„Startupy w obszarze medycznym - koncepcje i możliwości” to studia podyplomowe, które umożliwią zdobycie umiejętności, pozwalających na prowadzenie lub pracę w startupie medycznym. Są one związane z współczesną medycyną, farmacją, nauką o zdrowiu oraz wykorzystaniem nowoczesnych technologii w tych dziedzinach.

W trakcie nauki słuchacze nauczą się identyfikować konkretne problemy z obszaru nauk medycznych oraz wyszukiwać i współpracować z ekspertami, którzy potrafią takie problemy rozwiązać. Zdobędą też wiedzę, jak identyfikować potencjalne przeszkody i ryzyko w procesie rozwijania i wdrażania innowacyjnych produktów medycznych, a także jak w tym zakresie współpracować ze środowiskiem medycznym i akademickim.

Słuchacze nauczą się również realistycznie oceniać szanse na sukces rozwijanego projektu.

Gdy branża MedTech wzywa

Według dr Agnieszki Siennickiej, kierownika studiów podyplomowych „Startupy w obszarze medycznym - koncepcje i możliwości” to doskonały kierunek dla osób, które poszukują konkretnego medycznego problemu, żeby pomóc pacjentom, lekarzom lub naukowcom z obszaru medycyny, farmacji czy szerzej: life sciences dzięki zaproponowaniu innowacyjnego rozwiązania.

Z pewnością jest to miejsce dla tych, którzy czują, że branża MedTech ich „wzywa”, ale nie wiedzą, jak zacząć, bo przykładowo ich dotychczasowy kontakt z medycyną ogranicza się do roli pacjenta.
Agnieszka Siennicka

Stworzą projekty medyczne do rozwinięcia w startupach

Proponowane przez Uniwersytet Medyczny studia podyplomowe potrwają rok. Składać się będą z wykładów, podczas których eksperci z Uniwersytetu Medycznego zaznajomią słuchaczy ze specyficznymi zagadnieniami z ich dyscyplin, a także praktycznych warsztatów przeprowadzonych przez osoby doświadczone w obszarze rozwijania startupu medycznego.

Kulminacją nauki będzie opracowanie projektu dyplomowego, będącego spójnym i kompletnym pomysłem na innowacyjne rozwiązanie z obszaru e-health lub dziedziny pokrewnej. Będzie on stworzony i rozwijany w ramach indywidualnej współpracy z wybranym ekspertem z obszaru medycyny, farmacji lub nauk o zdrowiu, w ramach seminariów dyplomowych, a następnie zostanie zweryfikowany przez osoby doświadczone w obszarze rozwijania startupu medycznego. 

Jako specjaliści z uczelni medycznej, pomożemy zrozumieć naszą pracę w obszarze klinicznym, naukowym i dydaktycznym, co umożliwi wspólne wypracowanie koncepcji kompletnego i uzasadnionego rozwiązania technologicznego w ramach przygotowania projektu dyplomowego.
Agnieszka Siennicka

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl