wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:40

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Tarcza Edukacyjna

Jak w czasie pandemii zachować płynność finansową, przeorganizować swój biznes oraz prawidłowo rozliczyć pomoc z tarcz finansowych – tego dowiedzą się przedsiębiorcy, którzy wezmą udział w bezpłatnych szkoleniach organizowanych przez Fundację Edukacji Prawnej oraz kancelarię Filipiak Babicz.

Jak podaje Polski Instytut Ekonomiczny, aż 60% beneficjentów tarcz antykryzysowych to mikrofirmy, którym przyszło działać w bardzo niepewnej rzeczywistości gospodarczej. Wiele z nich boryka się z koniecznością przemodelowania biznesu, zmieniającymi się przepisami prawnymi lub kontrolami.

Fundacja Edukacji Prawnej, wychodząc naprzeciw potrzebom osób prowadzących mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, uruchomiła projekt Tarcza Edukacyjna. Podczas bezpłatnych szkoleń i warsztatów eksperci z fundacji wspólnie z kancelarią Filipiak Babicz wytłumaczą, jakie prawa i możliwości działania mają przedsiębiorcy w obliczu przeprowadzenia zmian w firmie.

Pierwsze spotkanie we Wrocławiu zaplanowano na 25 listopada.

Do pocovidowych realiów w firmie można wrócić z tarczą. Pokażemy, jak to zrobić nie tylko w teorii, ale też w praktyce. Nasz projekt jest przede wszystkim solidną porcją fachowej wiedzy prawnej. Dziś biznes prowadzi się w bardzo trudnej i szybko zmieniającej się rzeczywistości, w dodatku w skomplikowanym otoczeniu prawnym. Nasza Tarcza Edukacyjna ma być realnym wsparciem, dostępnym dla każdego.

Grzegorz Dudczak z Fundacji Edukacji Prawnej

Duża dawka praktycznej wiedzy

Program spotkań zapewnia praktyczną wiedzę m.in. jak rozliczyć tarczę antykryzysową, jak przejść kontrolę, nie popełnić błędów w rozliczeniach i dokumentacji i co zrobić, jeżeli pojawi się wezwanie do zwrotu środków. Eksperci podzielą się także wiedzą na temat ochrony przedsiębiorców przed innymi negatywnymi konsekwencjami z tytułu odpowiedzialności członków organów spółek i wspólników, planowanej reorganizacji lub restrukturyzacji oraz wdrażania nowych regulacji prawnych.

Podczas warsztatów omówimy na przykładach symptomy, które mogą wskazywać na możliwe problemy płynnościowe. Wiadomo, że są one niepokojące dla osób zarządzających przedsiębiorstwem, ale nie są równoznaczne z zamknięciem firmy. Pokażemy, jakie są dostępne środki i instrumenty restrukturyzacji i jak z nich skorzystali inni przedsiębiorcy w podobnej sytuacji. Każdy kto weźmie udział w spotkaniu, wyjdzie z niego z praktyczną wiedzą w zakresie dostępnych narzędzi w sytuacji rosnących zobowiązań i spadających przychodów

Grzegorz Dudczak

Kontroli nie trzeba się bać

Jak twierdzą specjaliści z Fundacji Edukacji Prawnej, w związku z przyznaniem przedsiębiorcom środków z tarczy antykryzysowej, pojawia się coraz więcej obaw związanych z kontrolami, czy nawet wezwaniem do zwrotu pieniędzy. Na szkoleniach w ramach Tarczy Edukacyjnej zostaną pokazane różne możliwe scenariusze.

 

Przedsiębiorcy wypełniali dokumenty często w ogromnym pośpiechu. Oświadczenia, na podstawie których były przyznawane środki, były przez nich składane bez wcześniejszej analizy sytuacji przedsiębiorstwa. Wszystko to przez obawę przed tym, że pieniądze nie zostaną przyznane, a firma nie przetrwa. Docierają do nas sygnały, że przedsiębiorcy otrzymują teraz wezwania dotyczące zwrotu otrzymanego wcześniej wsparcia.

Marzena Rosler-Borakiewicz, radca prawny z kancelarii Filipiak Babicz

Podczas planowanych spotkań eksperci wytłumaczą uczestnikom, że pomyłka w złożonym oświadczeniu nie równa się próbie wyłudzenia dofinansowania, a może być to związane z tym, że przepisy nie są precyzyjne i pozwalają na wiele interpretacji.

Szkolenia we Wrocławiu

Szkolenie podzielone jest na dwa moduły. W ramach spotkania 25 listopada br. zostaną poruszone takie zagadnienia jak: zachowanie płynności finansowej - skuteczne instrumenty ochronne i naprawcze, a także reorganizacja biznesu – przyjęcie optymalnych ram prawnych i podatkowych dla dalszej działalności.

Natomiast podczas drugiego spotkania, które zaplanowano na 13 stycznia 2022 r., omówione zostaną takie kwestie jak zasady rozliczeń tarcz finansowych i innych instrumentów pomocowych związanych z COVID-19, odpowiedzialność członków organów spółek i wspólników oraz zgłaszanie nieprawidłowości i naruszeń prawa wewnątrz organizacji – nowe obowiązki dla przedsiębiorców i instytucji.

Zajęcia poprowadzą eksperci – prawnicy, którzy na co dzień pomagają przedsiębiorcom.

Szkolenia odbędą się na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, ul. Generała Romualda Traugutta 19/21.

Aby wziąć udział w szkoleniu wystarczy wypełnić krótki formularz. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl