wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. W Sky Tower otwarto kosmiczne laboratorium. SatRev będzie tam robić satelity?
Satelita SatRevolution (SatRev) na tle planety Ziemia, obok umieszczone zdjęcie wieżowca SkyTower materiały prasowe
Satelita SatRevolution (SatRev) na tle planety Ziemia, obok umieszczone zdjęcie wieżowca SkyTower

Wiodąca firma z branży kosmicznej przeniosła się do laboratorium w najwyższym budynku Wrocławia. Nowa, prestiżowa lokalizacja ma ułatwić komunikację pracownikom, ale jest też szansą na dostosowanie przestrzeni do potrzeb firmy otwierającej tam biura, laboratoria i nowe gabinety. Co SatRev będzie robić w Sky Tower?

Reklama

Więcej możliwości w Sky Tower

SatRev zapowiadał już w ubiegłym roku zmianę lokalizacji. Wybór padł na Sky Tower - budynek w centrum miasta z przestrzeniami pozwalającymi pomieścić zarówno biura, jak i laboratoria. W połowie lipca 2023 r. kosmiczna firma ogłosiła, że działają już w nowym miejscu. Od wiosny przeprowadzali się z ośrodka naukowego Sieci Badawczej Łukasiewicz Port na Praczach Odrzańskich.

Jednym z głównych atutów przeniesienia do Sky Tower jest lepszy dostęp do różnych udogodnień, które oferuje to unikatowe miejsce. Sky Tower jest świetnie skomunikowany, co ułatwia dojazd do firmy zarówno pracownikom, jak i klientom. Przesunięcie naszej firmy do Sky Tower to także szansa na dostosowanie przestrzeni biurowej do naszych aktualnych potrzeb. W nowym miejscu mieliśmy możliwość zaprojektowania bardziej funkcjonalnych wnętrz, które sprzyjają efektywnej pracy i współpracy zespołu.
Grzegorz Zwoliński, prezes SatRev

W nowej siedzibie znajdą się sale konferencyjne, gabinety specjalistów nietechnicznych oraz część laboratoryjna, gdzie inżynierowie pracować będą również w bardzo specyficznych warunkach m.in clean roomie, laboratorium optycznym oraz laboratorium mechanicznym. 

SatRev z nowymi perspektywami

Spółka deklaruje dynamiczny rozwój i przekonuje, że nowa lokalizacja to także możliwość podejmowania nowej współpracy i wyzwań.

Od momentu rozbudowy biura, dokonanej ze względu na dynamiczny rozwój spółki, otworzyły się przed nami nowe perspektywy. Zdołaliśmy nawiązać kontrakty na dostarczanie danych satelitarnych (w tym obrazowania), w tym rekordowa umowa z polskim Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa (KOWR) o wartości 42 mln zł, dotycząca monitorowania upraw. Już w październiku planujemy wyniesienie naszego kolejnego satelity w kosmos, tym razem we współpracy z firmą SpaceX, w ramach misji Transporter-9 z użyciem rakiety Falcon.
Grzegorz Zwoliński, prezes SatRev

– Ponadto, podjęliśmy współpracę z Sułtanatem Omanu, dla którego dostarczymy i będziemy obsługiwać satelitę. Mimo że oczekujemy na wyniesienie satelity AMAN, współpraca z Omanem ma duże perspektywy rozwoju. Nasza firma angażuje się również w pomoc, edukację i rozwijanie nowych, przyszłościowych projektów. Aktualnie negocjujemy lub posiadamy podpisane umowy na różnorodne usługi, zarówno w Kanadzie, Australii, jak i w krajach afrykańskich – wymieniał Grzegorz Zwoliński.

Satrev prowadzi rekrutację 

SatRev stawia na innowacyjność i rozwój w branży kosmicznej, co wiąże się z coraz większym zapotrzebowaniem na wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Dlatego spodziewać się można rekrutacji w szeregi kosmicznego zespołu

– Nieustająco poszukujemy utalentowanych osób, które chcą podjąć wyzwanie pracy w tym fascynującym sektorze – dodał Grzegorz Zwoliński. 

Pierwsza w Polsce fabryka satelitów powstanie koło Wrocławia

Wrocławska firma z branży kosmicznej planuje zbudować do 2026 r. własną fabrykę produkującą satelity, które będą uruchomione i zarządzane przez tę spółkę. Każdego roku produkowanych ma być ich nawet 200. Fabryka powstać ma na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W maju 2022 r. podpisano w tej sprawie list intencyjny.

– Naszą ambicją jest nie tylko realizacja kontraktów na rzecz zewnętrznych partnerów, ale również uruchomienie i zarządzanie konstelacją własnych satelitów obrazujących, w skład której wejdą również najnowocześniejsze satelity wysokiej rozdzielczości, opracowane w naszej autorskiej technologii DeploScope, których prototypy już testujemy. Rozważamy też wejście na giełdę w Polsce lub za granicą – powiedział Grzegorz Zwoliński, prezes SatRev.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl