wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 19:55

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Projektowanie uniwersalne – szkolenia dla firm

Stawiając na projektowanie uniwersalne, dolnośląskie firmy mogą zyskać nowych klientów i wsparcie w ramach programu „Dostępny design. Projektowanie bez barier”. To m.in. bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców i ich zespołów z zakresu zwiększenia konkurencyjności przedsiębiorstwa.

Reklama

Celem projektu jest przeszkolenie 800 pracowników przedsiębiorstw i przedsiębiorców, pochodzących głównie z województw dolnośląskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego oraz wielkopolskiego, z zasad projektowania uniwersalnego. Na czym ono polega?

  • Projektowanie uniwersalne pozwala tworzyć produkty i usługi dostępne dla osób z różnego rodzaju ograniczeniami.
  • Według rządowych dokumentów, „nawet 30% społeczeństwa może mieć trwałe lub czasowe ograniczenia w mobilności czy percepcji”.

Są to osoby poruszające się przy pomocy sprzętu wspomagającego, np. kul, z uszkodzonym narządem słuchu lub wzroku, z trudnościami manualnymi lub poznawczymi, słabsze fizycznie, kobiety w ciąży, osoby z wózkiem dziecięcym czy nawet ciężkim bagażem. Grupa docelowa rozwiązań uniwersalnych jest zatem naprawdę duża, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę również aspekty demograficzne. Polska jest szybko starzejącym się społeczeństwem, według prognoz w 2030 roku w naszym kraju będzie żyło już ponad 2 mln ludzi powyżej 80. roku życia.  

Szkolenia: Dostępny Design

Szkolenia: Dostępny Design

Szkolenia
od 8 kwietnia 2021 do 29 kwietnia 2021

Wydarzenie online

Zobacz
Badania międzynarodowe pokazują, że ten rodzaj projektowania ma bezpośrednie przełożenie na zachowania klienta; ponad 70 % osób z niepełnosprawnościami, które spotkały się z trudno dostępną stroną internetową, opuściły ją w poszukiwaniu strony bardziej przyjaznej. Jednocześnie 82 % badanych potwierdziło swą gotowość wydawania znacznie większych kwot na stronach e-sklepów, które są dostępne
Ewa Voelkel-Krokowicz, właścicielka Concordia Design, która realizuje projekt „Dostępy Design. Projektowanie bez barier” wraz z DGA

Kto powinien szczególnie pamiętać o projektowaniu uniwersalnym?

To nie tylko przedsiębiorcy z branż technicznych i teleinformatycznych, ale też np. producenci oświetlenia, mebli, tekstyliów, właściciele hoteli, pensjonatów czy restauracji.

Dostępny design łączy cele biznesowe wprost z kwestiami społecznymi. Z jednej strony jest konieczne, by nowe usługi czy produkty były dostępne dla jak najszerszego kręgu osób – m.in. seniorów, kobiet w ciąży czy osób z niepełnosprawnością. Jednocześnie działając w tym duchu, jako przedsiębiorcy zdecydowanie poszerzamy grupę naszych klientów i swój potencjał rozwojowy
Anna Szymańska, wiceprezes firmy doradczej DGA SA, która jest jednym z operatorów projektu „Dostępny Design. Projektowanie bez barier”

Dostępny Design. Bezpłatne szkolenia

W ramach programu „Dostępny Design. Projektowanie bez barier” oferowane są bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców i ich zespołów z zakresu zwiększenia konkurencyjności przedsiębiorstwa, dzięki tworzeniu przyjaznych produktów i usług dla jak najszerszego grona odbiorców, uwzględniając ich ograniczenia. Cykl obejmuje 33 godziny szkoleniowe, realizowane w trakcie siedmiu spotkań online. Po ich ukończeniu firmy otrzymają dodatkową pulę godzin doradczych na konsultacje z ekspertami.

Program dedykowany jest przedsiębiorcom i przedsiębiorstwom, których działalność zarejestrowana jest w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) lub Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS), w Rejestrze Przedsiębiorstw.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl