wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Biznesmeni i turyści wolą samolot

Wrocławski Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika każdego roku bije rekordy odprawionych podróżnych i wykonanych lotów do miast w całej Europie i nie tylko. Zobacz, jakie destynacje cieszyły się największym powodzeniem u wrocławian i przyjezdnych w roku 2015.

Reklama

Oto zestawienie najbardziej popularnych kierunków podróży lotniczych z Wrocławia:

  1. Warszawa (Warszawa i Modlin) odpowiednio 82675 (WAW) + 80611 (WMI), co daje razem 163 286 podróżnych.
  2. Londyn 106094 pasażerów.
  3. Paryż 40895 podróżnych.
  4. Dublin 30183 pasażerów.
  5. Nottingham 29455 podróżnych.

– Pierwsze miejsce Warszawy nie powinno nikogo dziwić – komentuje Izabela Abramowicz prezes Bissole Bussines Travel Izabelę Abramowicz, której firma specjalizuje się w obsłudze podróżnych wybierających połączenia lotnicze, zwłaszcza biznesowe: – Komfort podróży samolotem i czas przelotu stanowią dużą konkurencję dla innych form połączeń ze stolicą. Nawet Pendolino, które jedzie prawie 4 godziny, nie ma szans tego zmienić.  W 2016 roku wpłynąć na wyniki zestawienia może jednak oddany ostatnio do użytkowania nowy odcinek autostrady A1, skracający czas przejazdu do 3 godzin.

Warszawę wybierają głównie biznesmeni i turyści. Dla biznesu Warszawa to także port przesiadkowy. Londyn to oczywiście najważniejszy kierunek dla emigrantów ekonomicznych a – w znacznie mniejszym stopniu – także dla turystów i biznesmenów. – To samo dotyczy miejsc czwartego i piątego. Natomiast pewną niespodzianką jest trzecie miejsce Paryża. Widać, że magia stolicy zakochanych wciąż działa, bo w przypadku wrocławian to destynacja prawie czysto turystyczna – podsumowuje Izabela Abramowicz.

Prezentowane dane udostępniła firma Amadeus Polska, zajmująca się m.in. dostarczaniem i obsługą specjalistycznych systemów sprzedaży biletów lotniczych.– W 2015 roku udział Amadeus w światowym rynku rezerwacji lotniczych dokonywanych za pośrednictwem globalnych systemów dystrybucji wyniósł ponad 40%, dając nam niekwestionowaną pozycję lidera. Obecnie jesteśmy preferowanym dostawcą treści dla agencji tradycyjnych i internetowych w skali globalnej – ocenia Magdalena Budzińska z firmy Amadeus Polska. 

Polska jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków podróży lotniczych na świecie. Duży udział ma w tym także kompleksowa modernizacja wrocławskiego lotniska. Przy tym tempie wzrostu może się okazać, że już wkrótce będzie potrzebna jego dalsza rozbudowa. Na szczęście port lotniczy im. Kopernika jest na to przygotowany podwójnie – ma rezerwę terenową pod nowy terminal, a sam budynek ma formę modułową i bez problemu może zostać rozbudowany.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl