Początek roku i jest ważna informacja dla chcących kupić pierwsze mieszkanie. Od wtorku 2 stycznia banki przestały przyjmować wnioski o Bezpieczny Kredyt 2 procent. Bank Gospodarstwa Krajowego, który prowadzi program wydał specjalny komunikat w sprawie limitów dopłat. Co to oznacza dla klientów chcących kupić mieszkanie, zobacz w galerii zdjęć.
Bezpieczny Kredyt 2 procent. Nowe formy pomocy dla kupujących mieszkanie
W galerii zdjęć znajdziecie odpowiedź na pytania:
-
Pieniądze na nowe dopłaty. Co z programem Bezpieczny Kredyt 2 procent
-
Bank Gospodarstwa Krajowego informuje o wstrzymaniu przyjmowania wniosków
-
Bezpieczny Kredyt 2 procent. Czy złożone wnioski będą realizowane
-
Czy wszystkie wnioski o Bezpieczny Kredyt 2 procenty zostaną rozpatrzone
-
Nowy program mieszkaniowy w 2024 roku. Preferencyjny kredyt
-
Wsparcie kredytobiorców w 2024 r. Dopłaty do mieszkania
-
Pierwsze mieszkanie. Kiedy będzie nowy program wsparcia dla kredytobiorców
Mieszkania we Wrocławiu. Ceny i popyt na mieszkania
Piotr Wiak, ekspert rynku mieszkaniowego we Wrocławiu przewiduje, że w związku z najnowszą decyzją Banku Gospodarstwa Krajowego możemy spodziewać się chwilowej stabilizacji cen, które po zeszłorocznym wzroście na poziomie 20% rok do roku, we Wrocławiu przekroczyły już średnią 13,1 tysiąca złotych za metr kwadratowy.
Rynek czyli zarówno deweloperzy i klienci oczekiwać będą na posunięcie nowego rządu w zakresie nowego ,zmodyfikowanego programu oraz kolejnych wskaźników inflacyjnych a co z tym idzie decyzji w zakresie stóp. W pierwszym i drugim kwartale możemy zatem spodziewać się osłabienia popytu, ale z drugiej strony mamy bardzo ograniczona podaż po wielkiej wyprzedaży w 2023 roku i to w szczególności w segmencie małych mieszkań, najbardziej poszukiwanych (ok 60-70% nabywców).Piotr Wiak, ekspert rynku mieszkaniowego we Wrocławiu
- Dlatego też te, które jeszcze zostały w ofercie i są w dobrych lokalizacjach nie będą korygowane cenowo. Pamiętajmy, że tylko z programu 2% zawarto w 2023 ponad 55 tyś umów co odpowiada blisko średnio rocznej sprzedaży na rynku pierwotnym. Deweloperzy mogą być skłonni do wyprzedaży tylko większych i droższych mieszkań, które pozostają na stanie, a nie były i nie będą objęte programem. Niestety takich mieszkań szuka zwykle zaledwie 5-10% nabywców” - dodaje Piotr Wiak.