wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Pedet Renoma - Wrocław szykuje nowości dla wrocławian i turystów. Co tam powstanie? [SZCZEGÓŁY, ZDJĘCIA]

Już jesienią tego roku Globalworth - właściciel i zarządca Renomy - zaprosi gości do Pedetu - nowej strefy gastronomiczno-kulturalnej inspirowanej ideą food hali. Zobaczcie, jakie nowości znajdą się w popularnym „Pedecie”

Reklama

Słynny dom towarowy, przez lata kojarzony przez wrocławian jako popularny „Pedet”, wciąż się zmienia. Przez dekady chodziło się tam na zakupy, teraz będą tam biura, a już niedługo w Pedecie historia Renomy połączy się z nowoczesnym podejściem do najnowszych trendów w handlu oraz gastronomii i powstanie Pedet Renoma – Wrocław.

– Będzie to miejsce inspirowane tym, co najlepsze w tak modnych i popularnych obecnie food halach, w których Globalworth jako właściciel i zarządca warszawskiej Hali Koszyki ma wieloletnie doświadczenie. Pedet oferujący ponad 240 miejsc siedzących będzie miejscem idealnym, zarówno na lunch, spotkanie biznesowe, kolację w gronie znajomych czy rozrywkowy wieczór w artystycznej atmosferze – informuje Globalworth, właściciel i zarządca Renomy.

Pedet Renoma – Wrocław: wydarzenia kulturalne, spektakle, recitale, wernisaże, koncerty

Wyróżnikiem strefy Pedet Renoma – Wrocław będą cykliczne wydarzenia kulturalne: spektakle, recitale, wernisaże czy koncerty. Niektóre z nich swoim charakterem odwoływać się będą do atmosfery miejsca, czyli historii Renomy.

W aranżacji wnętrz wykorzystaliśmy nawiązania do epoki modernizmu, a charakterystycznym elementem tego miejsca będzie wystrój, który na nowo interpretuje połączenie stylu art deco i elegancji Renomy. Uwagę każdego gościa z pewnością przykuje neon z logo Pedet, nawiązujący do historycznej nazwy Renomy - Powszechnego Domu Towarowego
Weronika Maria Kuna, Asset Management and Leasing Manager, Globalworth Poland.

Renoma: food hala, gastronomia, koncepty gastronomiczne

W efekcie prowadzonej metamorfozy Renomy powstaną dwie strefy restauracyjne, które udostępnią ofertę gastronomiczną – od strony pl. Kościuszki oraz od strony pl. Czystego wraz z zewnętrznymi ogródkami restauracyjnymi.

Strefa food hall Pedetu Renoma to przemyślana koncepcja, opracowana zgodnie z aktualnymi trendami. Mowa tu nie tylko o wystroju wnętrz, ale również o funkcjonalności i potrzebach klientów.
Paweł Konarski, Portfolio Gastronomy & Entertainment Manager, Globalworth Poland.

Pedet Renoma – Wrocław - co tam będzie?

Pedet będzie podzielony na strefy, w których znajdzie się siedem konceptów gastronomicznych. Inwestor chce, by była to podróż po odległych zakątkach świata, jak również świetna okazja do skosztowania regionalnych specjałów w zaskakujących wariantach. Wszystko to za sprawą wrocławskich formatów kulinarnych oraz nowych projektów gastronomicznych.

Znajdzie się tam też Bar Pedet oraz scena przeznaczona na eventy, muzykę na żywo, stanowisko DJ-a, koncerty, czy projekty kulturalno-artystyczne.

Renoma z gotowym pierwszym etapem przebudowy

Pod koniec marca 2022 do użytku został oddany pierwszy fragment przebudowanej części Renomy - atrium północne wraz ze strefą wejściową od strony ul. Świdnickiej. Odtworzono oryginalny układ bliźniaczych dziedzińców, jakie znajdowały się tam pierwotnie.

Oba atria zdobią biało-szare marmury z Portugalii i Turcji, złocone rzeźby słynnych głów, wzorowane na tych z fasady, a także ogromne żyrandole, swoim kształtem nawiązujące do przedwojennych oryginałów w stylu art deco. Projektantem przebudowy jest uznany wrocławski architekt Zbigniew Maćków i jego pracownia.

Renoma: kiedy zakończy się przebudowa?

Po metamorfozie, której zakończenie planowane jest w III kwartale tego roku, Renoma zaoferuje blisko 35 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej.

Przyszli użytkownicy biur będą mieć do dyspozycji m.in. stacje do ładowania samochodów i hulajnóg elektrycznych, które zostaną też udostępnione gościom i klientom, rozbudowaną infrastrukturę rowerową z szatniami, prysznicami i stojakami, a także usługi carsharingu.

Renoma jest również przyjazna środowisku - obiekt może się poszczycić certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent, zasilaniem w 100% zieloną energią oraz certyfikatem WELL Health & Safety 2022.

Renoma – dawny Wertheim – największy i najnowocześniejszy dom handlowy w przedwojennym Wrocławiu

Renoma jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków Wrocławia i zarazem ikoną modernistycznej architektury. Obiekt otwarto w 1930 r. pod oryginalną nazwą Dom Towarowy Wertheim, a jego projektantem był berliński architekt Hermann Dernburg.

Zniszczony w wyniku działań wojennych Dom Towarowy Wertheim został częściowo odbudowany i otwarty w 1948 r. jako Powszechny Dom Towarowy, a wszystkie jego piętra oddano do użytku dopiero w 1985 r. Wtedy też budynek przyjął swoją obecną nazwę wyłonioną w konkursie przez mieszkańców Wrocławia.

W 2009 roku Renoma została przebudowana i rozbudowana według projektu wrocławskiego architekta Zbigniewa Maćkowa. Na niższych kondygnacjach znalazło się ponad 120 sklepów i punktów usługowych, natomiast wyższe piętra zajęły biura oraz część restauracyjna.

Obecnie budynek przechodzi kolejną metamorfozę, w wyniku której przywrócona zostanie m.in. przedwojenna architektura dziedzińców.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl