wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Nowe podwórka i centra aktywności na Przedmieściu Oławskim
Projekt podwórka przy Centrum Aktywności przy ul. Prądzyńskiego UM Wrocławia
Projekt podwórka przy Centrum Aktywności przy ul. Prądzyńskiego

Rośliny ozdobne, nowe nawierzchnie i oświetlenie oraz centra aktywności dla mieszkańców – tak już niedługo będą wyglądać podwórka w obrębie ulic: Pułaskiego, Kościuszki, Prądzyńskiego oraz Traugutta i Komuny Paryskiej. Umowy na realizację projektów podpisali przedstawiciele miasta i zarządu województwa dolnośląskiego.

Reklama

W ramach miejskiego projektu Rewitalizacji Przedmieścia Oławskiego będą wyremontowane 4 podwórka i oficyny. Prace zaplanowano  m.in. w obrębie ulic: Kniaziewicza, Dąbrowskiego, Komuny Paryskiej, Pułaskiego oraz Świstackiego, Więckowskiego, Kościuszki i Brzeskiej.

Ponadto na Przedmieściu Oławskim powstaną w oficynach dwa wielofunkcyjne Centra Aktywności Lokalnej – przy ul. Prądzyńskiego 39A oraz przy ul. Traugutta 81. Będą to miejsca spotkań kulturalnych i edukacyjnych dla mieszkańców, ale także grup samopomocowych i wsparcia.

– Chcemy żeby to były fajne miejsca aktywności społecznej, gdzie mieszkańcy będą mogli miło spędzić czas wolny. Szczególnie zależy nam na aktywizacji seniorów – mówi Maciej Bluj, wiceprezydent Wrocławia.

Maciej Bluj i Jerzy Michalak, fot. Jarek Ratajczak

Nowe podwórka i centra aktywności będą gotowe w 2019 r.

Prace będą kosztować 9 mln zł. Gmina Wrocław przekaże 1,5 mln zł a 7,5 mln zł będzie pochodzić z funduszy unijnych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego. Umowę w tej sprawie podpisali 29 maja 2018 r. wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj i członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Jerzy Michalak.

– Obecnie trwa proces wyłonienia wykonawców prac. Realizacje rozpoczną się w tym roku. Całość ma być gotowa w 2019 r. –wylicza Tomasz Sołowiej, dyr. Wydziału Zarządzania Funduszami UM Wrocławia.

Projekt podwórka w kwartale ulic Świstackiego, Więckowskiego, Kościuszki i Brzeska, źródło: UM Wrocławia 

Rewitalizacja Przedmieścia Oławskiego

W maju 2018 r. miasto przedstawiło program rewitalizacji Przedmieścia Oławskiego i Nadodrza na lata 2016-2018. Zakłada on m.in. ścieżki spacerowe i miejsca rekreacyjne nad Oławką, remonty kamienic, rewitalizacja sześciu podwórek i nowe Centra Aktywności Lokalnej.

Przygotowania do realizacji serii zadań na Przedmieściu Oławskim i na Nadodrzu trwały od 2012 r. Obejmowały m.in. opracowanie masterplanu, konsultacje z mieszkańcami oraz starania o dofinansowanie prac z unijnego RPO, którym zarządza samorząd Województwa Dolnośląskiego. Ostatecznie miasto uzyskało na ten cel ponad 28 mln zł, jednak w sumie jego realizacja kosztować ma ponad 50,5 mln zł.

 – Przygotowanie tego przedsięwzięcia porównałbym do długodystansowego biegu z przeszkodami. Dzisiaj doszliśmy do najważniejszego momentu, czyli rozpoczęcie realizacji. To nowa karta w historii Przedmieścia Oławskiego – mówił Adam Grehl, wiceprezydent Wrocławia.

Zobacz szczegóły planu rewitalizacji Przedmieścia Oławskiego i Nadodrza w latach 2016-2018

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl