wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 00:55

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Niesamowite produkty wystawców na Made in Wrocław
Niesamowite produkty wystawców na Made in Wrocław

11 stoisk wystawców biznes, 36 stoisk wystawców związanych ze startupami. Zainteresowanie Made in Wrocław było naprawdę ogromne.

Reklama

Część wystawowa Made in Wrocław to także moc atrakcji i niesamowitych doświadczeń. Nie zabrakło znakomitych produktów, których pomysły i realizacja zrodziła się w stolicy Dolnego Śląska. Liczni goście, uczniowie i studenci byli zachwyceni tym wydarzeniem.

– Muszę przyznać, że to co dzisiaj zobaczyłam nieco mnie zaskoczyło. Nie spodziewałam się, że we Wrocławiu powstają takie rzeczy, które swego czasu mogliśmy oglądać tylko w filmach science fiction. Dodatkowo udało mi się uczestniczyć w kilku panelach dyskusyjnych na małej scenie i to zupełnie za darmo. Cenne doświadczenie – mówiła odwiedzająca Made in Wrocław studentka Politechniki Wrocławskiej.

Wystawców na Made in Wrocław było ponad 50. Poniżej chcemy zaprezentować przekrój tego, co można było zobaczyć w bezpłatnej strefie wystawowej.

Wirtualny spacer

– Evry Place to wirtualne rozwiązanie, a dokładnie specjalny edytor, dzięki któremu możemy łączyć zdjęcia 360 stopni w wirtualne spacery. Tak naprawdę ciężko jest o tym opowiedzieć. To po prostu trzeba zobaczyć. Ciekawą opcją jest możliwość dodawania przejść lub infopunktów pomiędzy kolejnymi zdjęciami – mówiła przedstawicielka firmy Magdalena Kucharska.

Niesamowite możliwości drona

– 40 km zasięgu danych telemetrycznych, czas pracy do 4 godzin i przede wszystkim warto podkreślić, że to nie jest zwykły dron, to bardzo złożony system. Zajmujemy się m.in. rolnictwem precyzyjnym, czyli badamy ilość azotu w roślinach, nawodnienie tych roślin oraz wskaźniki wegetacji. Dzięki temu tworzymy mapy nawożenia. Wgrywamy je do nowoczesnych ciągników czy kombajnów i wówczas maszyny jadą tylko w wybrane miejsca na polu. Podobny system sprzedaliśmy także dla straży pożarnej. Jest to wielowirnikowiec wyposażony w kamerę termowizyjną, który głównie posłuży w celach ratowniczych i poszukiwawczych ludzi np. w lasach czy płonących budynkach. Inne systemy produkujemy dla geodetów, którzy również mają swoje wymagania, a dokładność modeli przestrzennych i zobrazowań schodzi poniżej 2 cm – opowiadał o swoim dziele absolwent Politechniki Wrocławskiej Kacper Budnik, założyciel i prezes spółki BZB UAS.

Pomoc w zarządzaniu mieszkaniem

– Wielu wrocławian wynajmuje swoje mieszkania. Jednak jak wiemy, nie wiąże się to tylko z przekazaniem najemcy kluczy, czy numeru konta, na który powinien wpływać przelew za dany miesiąc. Pracy nad zarządzaniem takich lokali jest dużo więcej. Z gotowym rozwiązaniem przychodzimy my z aplikacją NAYM. W tym momencie próbujemy podjąć współpracę z biurami nieruchomości. Proces rejestracji jest całkowicie automatyczny, co oznacza, że nikt nie musi nawet kontaktować się z naszym działem sprzedaży. Cały czas udoskonalamy projekt, który już jest w pełni gotowy. Dodajemy nowe funkcjonalności, tak aby aplikacja nie była przyjazna tylko dla wynajmujących, ale także dla najemców. Historia rachunków, powiadomienia SMS i e-mail o zbliżających się opłatach czy przyklejanie wirtualnych karteczek – to wszystko można znaleźć w naszej aplikacji – zachęcał do skorzystania Paweł Abramowicz z firmy wywodzącej się z AIP PWR.

Niesamowite osiągnięcia studentów PWr

– Jesteśmy zespołem studentów z Politechniki Wrocławskiej, który funkcjonuje od 2009 roku. Do tej pory zbudowaliśmy już 8 bolidów, a aktualnie skupiamy się na budowie kolejnego. Bolid, który prezentujemy podczas Made in Wrocław to nasza najbardziej utytułowana maszyna. Jesteśmy 8. zespołem z ponad 550 z całego świata. Przez całe wakacje bierzemy udział w licznych zawodach i ścigamy się na słynnych torach, na których na co dzień goszczą kierowcy Formuły 1. Kolejny bolid powstanie wiosną 2018 roku, z którym chcemy osiągnąć podobne sukcesy, jak z tym, który widzimy tutaj obok nas. W planach mamy także budowę bolidu elektrycznego, ale na razie to wizja przyszłości – zdradziła nam Anna Mycek z Politechniki Wrocławskiej, menadżer ds. prezentacji biznesowej.

Unikat w Polsce

– Zajmujemy się produkcją gier halowych, co jak na razie jest bardzo unikatową rzeczą. Jesteśmy pierwszą polską firmą z grami, w których zawodnik może swobodnie poruszać się po całym polu. Otrzymujemy komputer plecakowy, gogle, karabin i walczymy z zombiakami. To jest nasza flagowa gra. Co więcej, każdy z czterech zawodników widzi się nawzajem, słyszy i może sobie pomagać. Dodatkowo wyprodukowaliśmy symulator samochodów i zajmujemy się grami na steama – prezentował swój produkt Piotr Sobotkowski z firmy MAGIC VR.

– Zapraszamy wszystkich, gdyż każdy może do nas przyjść i przenieść się na moment do wirtualnego świata. We Wrocławiu mieścimy się przy ul. Krzywoustego 82-86, gdzie dysponujemy 700 m halą, na której można przetestować to nasze istne szaleństwo. Proponujemy gry nawet dla czterech osób, ze swobodą ruchu po całej hali. Można powiedzieć, że to taki wirtualny paintball – dodał Marcin Brac z MAGIC VR.

Elektryczne motocykle

– Przez 5 lat studiów na Politechnice Wrocławskiej projektowaliśmy i budowaliśmy motocykle elektryczne na zawody krajowe i zagraniczne. Odnosiliśmy tam dużo sukcesów i idąc za takim trendem elektromobilności, naszym marzeniem jest stworzenie małej fabryki motocykli elektrycznych, a docelowo chcemy ją rozbudować. Motocykl, który tu widzimy jest zbudowany dla zawodników cross-country i motocross. Na jednym ładowaniu można na nim jeździć od 1,5 h do 2 h, co jest w zupełności wystarczające podczas zawodów czy jazd treningowych. Prędkość maksymalna, jaką jesteśmy w stanie osiągnąć tym motocyklem, to 130 km/h. Ładowanie odbywa się za pomocą standardowego gniazdka 230V i zajmuje około 3 h, ale przewidujemy opcje wymiennego akumulatora. W najbliższym czasie chcemy nasze motocykle dopracować do perfekcji, bowiem opracowaliśmy unikatową technologię, zarówno jeśli chodzi o elektronikę sterującą, jak i pakiety baterii litowo-jonowych – mówił Zbigniew Żelazy Orchid Smart Technologies.

Rozwiązanie na nienaładowany smartfon

– Nasz pomysł zrodził się z problemu chyba wszystkich użytkowników smartfonów, którzy czasami zapominają swoich ładowarek, a przez cały dzień chcą mieć komfort naładowanego telefonu. Takim osobom proponujemy usługę wypożyczenia powerbanka na określony czas i za odpowiednią opłatą. Użytkownik może wybrać sobie z aplikacji mobilnej konkretną lokalizację naszego urządzenia, dostosować do swoich potrzeb jego pojemność i korzystać tak długo, jak tylko będzie chciał. Made in Wrocław to nasza premiera produktu, ale niebawem chcemy pojawić się z urządzeniami w centrach handlowych i wybranych kawiarniach, aby zapewnić komfort znacznej liczbie mieszkańców Wrocławia – zapewniał Arkadiusz Terpiłowski z ERLY.

Nie zabrakło także innych ciekawostek 

i konkursów z atrakcyjnymi nagrodami

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl