wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 22:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Tak się zmienia Wrocław. Najpiękniejsze odnowione w 2022 r. i remontowane w 2023 r. kamienice we Wrocławiu [ZDJĘCIA]

W 2023 roku Wrocław wyda prawie 40 milionów złotych na rewitalizację kamienic i podwórek. Prezentujemy wrocławskie kamienice - te już odnowione w 2022 r. i remontowane w 2023 r. Zdjęcia pochodzą z fanpage „Wrocław – Inwestycje budowlane”, www. wroclaw.pl oraz od Zarządu Zasobu Komunalnego we Wrocławiu.

Reklama

Remonty kamienic we Wrocławiu 

Wrocław ma około 6 tys. przedwojennych kamienic. Większość z nich wybudowano na początku ubiegłego wieku. Zaniedbane w czasach PRL-u teraz powoli wracają do dawnej świetności i odkrywają swoje ukryte (pod tynkami i warstwami farb) tajemnice. Kamienice remontują prywatni inwestorzy i miasto Wrocław.

Zobaczcie w galerii niektóre remontowane kamienice w 2023 r. we Wrocławiu i te już odnowione w 2022 roku.

Prawie 40 milionów złotych na rewitalizację kamienic i podwórek w 2023 r. 

W 2023 r. Wrocław na gospodarkę mieszkaniową przeznaczy 397 mln zł39 mln zł zarezerwowano na program rewitalizacji budynków komunalnych.

Kontynuowany będzie również program modernizacji podwórek komunalnych. Od 2021 do 2024 roku wypięknieje łącznie 35 gminnych wnętrz, a koszt wszystkich prac to 60 mln zł

Zobaczcie główne wydatki Wrocławia na 2023 r. - wydatki i dochody miasta. 

Rewitalizacja kamienic i podwórek w 2022 r. we Wrocławiu

W 2022 roku na rewitalizację zasobu komunalnego miasto wydało 30,5 miliona złotych. Za te pieniądze remontowano kamienice, mieszkania i podwórka. Kolejne 2,3 miliona złotych Wrocław przekazał na remonty kamienic spoza zasobu komunalnego, w formie dotacji Miejskiego Konserwatora Zabytków.

Wrocław dawniej i dziś. Architektura, która wciąż zachwyca

Nie tylko miłośnikom historii pokazujemy jak na przestrzeni lat zmienił się Wrocław. Warto zobaczyć stare ryciny, zdjęcia i mapy. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl