wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Collins Aerospace docenił lotniczą tradycję. Nowy mural na Psim Polu
Oficjalne odsłonięcie muralu, 13 maja 2019 r. materiały prasowe
Oficjalne odsłonięcie muralu, 13 maja 2019 r.

W maju odsłonięto nowy mural na Psim Polu. Podkreśla lotniczą tradycję dzielnicy.

Reklama

Mural wielkości 35 x 11 mkw. jest na bloku przy ul. Bierutowskiej. Do jego powstania przyczyniła się firma Collins Aerospace.

– Koncepcja muralu pojawiła się, gdyż chcieliśmy podkreślić lotniczą tradycję Psiego Pola, w którą od lat wpisuje się nasza firma. Przyglądając się tej dzielnicy, nie można nie zauważyć, iż aeronautyka jest nieodzowną jej częścią – mówi Ilona Gembarzewska, dyr. personalny w Collins Aerospace.

Collins Aerospace do współpracy zaprosił Filipa „Skonta” Niziołka, który od lat tworzy murale we Wrocławiu.

– Mural podzielony jest na 3 części: na dole widnieją budynki – symbole Wrocławia – Hala Stulecia oraz iglica. W środkowej części umieszczone zostało oko – oko wizjonera, trochę oko artysty, oko każdego z nas, które patrzy w przyszłość, na lecący samolot, będący platformą do przenoszenia marzeń – dodaje Filip „Skont” Niziołek.

Lotnicza tradycja Psiego Pola

Pomysłodawcy podkreślają, że budynek nie został wybrany przypadkowo. Pod adresem Bierutowska 8 jest blok, w którym od lat mieszkają pracownicy związani z PZL Hydral. Firma w 2010 została zakupiona przez UTC Aerospace Systems Wrocław Sp. z o.o., a w 2018 przez połączenie z Rockwell Collins zmieniła nazwę na Collins Aerospace.

Collins Aerospace Wrocław jest częścią Collins Aerospace będącego jednym z oddziałów amerykańskiej korporacji United Technologies (UTC). Wrocławski oddział rozwija się dynamicznie od 2010 roku, produkując układy paliwowo-regulacyjne do silników lotniczych oraz układów, wyrobów i detali hydraulicznych służących do sterowania i kontroli lotu w samolotach lub śmigłowcach. Obecnie zakład zatrudnia ponad 1200 osób.

Czytaj także: Lotnictwo na Gądowie Małym [ZDJĘCIA].

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl