W przyszłym tygodniu wystartuje już siódma edycja Made in Wroclaw. To wyjątkowe wydarzenie, które pokazuje co nakręca wrocławski biznes. Za każdym razem przyciąga ono do Wrocławskiego Centrum Kongresowego setki przedsiębiorców, ekspertów świata nauki oraz mieszkańców Wrocławia, którzy chcą zapoznać się z najnowszymi technologiami powstającymi w ich mieście. W tym roku wydarzenie, na które składają się m.in. konferencja i Expo odbywać się będą pod hasłem „Tech Generation”. W programie wydarzenia znalazły się także dyskusja i warsztaty poświęcone roli kobiet w rozwoju sztucznej inteligencji.
Kobiety również tworzą AI
Jaki jest wkład kobiet w sztuczną inteligencją? Jak kształtują one jej przyszłość? - o tym porozmawiają uczestnicy panelu „Wyznaczanie nowych kierunków: Kobiety i sztuczna inteligencja”. Wezmą w nim udział m.in. Aleksandra Hamryszak, Managing Director w Helbling Technik, Marta Karczewska, Head of Solution Development and Operations in Business Consulting & Solutions Department z firmy Bosch, Daria Szmurlo, Associate Partner, Data & Analytics z McKinsey & Company. Natomiast rozmowę będzie moderować Joanna Lisiecka, Co-founder & Program Director, Perspektywy Women in Tech.
Uczestnicy spotkania będą mieli okazję porozmawiać o różnorodności oraz o tym, że biznes związany ze sztuczną inteligencją korzysta z pełnego spektrum talentów i perspektyw.
Innowatorki we Wrocławiu
Częścią wydarzenia będzie również bezpłatne Expo Made in Wroclaw. Odbędą się tu trzy warsztaty. Pierwszy z nich „Desk Research: kobieca strona innowacji we Wrocławiu”, poprowadzi Patrycja Radek, współzałożycielka TechSHEroes i strateżka biznesowa, która zajmuje się transferem wiedzy i technologii na Uniwersytecie SWPS, rozwojem projektów innowacyjnych i przywództwem w projektach badawczo-rozwojowych DeepTech.
Uczestnicy warsztatu będą pracować w zespołach nad stworzeniem mapy myśli służącej zebraniu wiedzy na temat innowatorek, inżynierek i kobiet zajmujących się nowymi technologiami we Wrocławiu. Wszystkie te informacje posłużą do dalszych działań związanych z rozwojem i wspieraniem tej grupy osób, działań proinnowacyjnych, związanych z rozwojem przedsiębiorczości startupowej i technologicznej.
Jak twierdzi Patrycja Radek, dziś najbardziej innowacyjne zespoły stawiają na różnorodność. Tymczasem kobiet w świecie technologicznym jest nadal dużo mniej.
Warto znaleźć pracę z sensem
Z kolei drugi warsztat odbędzie się pod hasłem „Jak szukać pracy z sensem?”. Poprowadzi go Natalia Kuźma, współzałożycielka TechSHEroes oraz Head Of Growth w Doing Good - pierwszego w Polsce serwisu z ofertami pracy, które mają pozytywny wpływ na świat i społeczeństwo. Warsztat pokaże, że warto traktować wybór pracy nie tylko jako decyzję o przyszłości zawodowej, ale też okazję, by wpłynąć na świat wokół siebie. Jego uczestnicy dowiedzą się m.in. jak wykorzystać swoją sieć kontaktów do znalezienia pracy marzeń oraz jakie są różnice między pracą w NGO, startupie, sektorze publicznym a dużych korporacjach. Mowa będzie również o zaangażowaniu kobiet – liderek w obszary kluczowe dla biznesu.
Natomiast trzeci warsztat pt. „Inkubatory, akceleratory, społeczności — pierwsze kroki w roli founderki” poprowadzi Aleksandra Reinert, która od ponad 5 lat zajmuje się startupami nastawionymi na impact. Jest założycielką ĀRYA Foundry, międzynarodowego akceleratora dla impaktowych startupów
Wejściówki jeszcze dostępne
Wstęp na Expo i udział w warsztatach jest bezpłatny, konieczne jest jednak pobranie ze strony wydarzenia darmowej wejściówki. Udział w konferencji wymaga zakupu biletu. Szczegóły i pełen program wydarzenia można znaleźć na stronie Made in Wrocław.