wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 16:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Na Made in Wroclaw 2023 porozmawiają o roli kobiet w rozwoju nowoczesnych technologii
Na Made in Wroclaw 2023 porozmawiają o roli kobiet w rozwoju nowoczesnych technologii ARAW

Wkład kobiet w dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji oraz kształtowanie jej przyszłości będzie jednym z tematów dyskusji podczas tegorocznego Made in Wrocław. Odbędzie się ono już w najbliższy wtorek, 17 października 2023 r., we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy ul. Wystawowej 1.

Reklama

W przyszłym tygodniu wystartuje już siódma edycja Made in Wroclaw. To wyjątkowe wydarzenie, które pokazuje co nakręca wrocławski biznes. Za każdym razem przyciąga ono do Wrocławskiego Centrum Kongresowego setki przedsiębiorców, ekspertów świata nauki oraz mieszkańców Wrocławia, którzy chcą zapoznać się z najnowszymi technologiami powstającymi w ich mieście. W tym roku wydarzenie, na które składają się m.in. konferencja i Expo odbywać się będą pod hasłem „Tech Generation”. W programie wydarzenia znalazły się także dyskusja i warsztaty poświęcone roli kobiet w rozwoju sztucznej inteligencji.

Kobiety również tworzą AI

Jaki jest wkład kobiet w sztuczną inteligencją? Jak kształtują one jej przyszłość? - o tym porozmawiają uczestnicy panelu „Wyznaczanie nowych kierunków: Kobiety i sztuczna inteligencja”.  Wezmą w nim udział m.in. Aleksandra Hamryszak, Managing Director w Helbling Technik, Marta Karczewska, Head of Solution Development and Operations in Business Consulting & Solutions Department z firmy Bosch, Daria Szmurlo, Associate Partner, Data & Analytics z McKinsey & Company. Natomiast rozmowę będzie moderować Joanna Lisiecka, Co-founder & Program Director, Perspektywy Women in Tech.

Chcemy rzucić światło na cenny wkład kobiet w dziedzinę sztucznej inteligencji. Mamy nadzieję, że zainspiruje ona innych do podjęcia kariery w obszarze AI, przyczyni się do tworzenia wspierającej społeczności oraz pokaże, w jaki sposób kobiety kształtują przyszłość technologii AI i jej zastosowań.
Paulina Muszyńska z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej

Uczestnicy spotkania będą mieli okazję porozmawiać o różnorodności oraz o tym, że biznes związany ze sztuczną inteligencją korzysta z pełnego spektrum talentów i perspektyw.

Innowatorki we Wrocławiu

Częścią wydarzenia będzie również bezpłatne Expo Made in Wroclaw. Odbędą się tu trzy warsztaty. Pierwszy z nich „Desk Research: kobieca strona innowacji we Wrocławiu”, poprowadzi Patrycja Radek, współzałożycielka TechSHEroes i strateżka biznesowa, która zajmuje się transferem wiedzy i technologii na Uniwersytecie SWPS, rozwojem projektów innowacyjnych i przywództwem w projektach badawczo-rozwojowych DeepTech.

Uczestnicy warsztatu będą pracować w zespołach nad stworzeniem mapy myśli służącej zebraniu wiedzy na temat innowatorek, inżynierek i kobiet zajmujących się nowymi technologiami we Wrocławiu. Wszystkie te informacje posłużą do dalszych działań związanych z rozwojem i wspieraniem tej grupy osób, działań proinnowacyjnych, związanych z rozwojem przedsiębiorczości startupowej i technologicznej.

Obecnie intensywnie pracujemy nad zebraniem wiedzy na temat innowatorek we Wrocławiu. Chcemy jak najwięcej wiedzieć o tej grupie, by móc w celowany sposób ją wspierać.
Patrycja Radek

Jak twierdzi Patrycja Radek, dziś najbardziej innowacyjne zespoły stawiają na różnorodność. Tymczasem kobiet w świecie technologicznym jest nadal dużo mniej.

Zatem by doprowadzić do zdrowej równowagi, potrzebujemy w sposób przemyślany wspierać ekspertki i prowadzić przemyślane działania edukacyjne we współpracy z innowatorami i innowatorkami.
Patrycja Radek

Warto znaleźć pracę z sensem

Z kolei drugi warsztat odbędzie się pod hasłem „Jak szukać pracy z sensem?”. Poprowadzi go Natalia Kuźma, współzałożycielka TechSHEroes oraz Head Of Growth w Doing Good - pierwszego w Polsce serwisu z ofertami pracy, które mają pozytywny wpływ na świat i społeczeństwo. Warsztat pokaże, że warto traktować wybór pracy nie tylko jako decyzję o przyszłości zawodowej, ale też okazję, by wpłynąć na świat wokół siebie. Jego uczestnicy dowiedzą się m.in. jak wykorzystać swoją sieć kontaktów do znalezienia pracy marzeń oraz jakie są różnice między pracą w NGO, startupie, sektorze publicznym a dużych korporacjach. Mowa będzie również o zaangażowaniu kobiet – liderek w obszary kluczowe dla biznesu.

Działania proekologiczne są dziś imperatywem, jednak często to właśnie kobiety stają się liderkami tych zmian, wnosząc do sektora ICT i STEM wartości zrównoważonego rozwoju, innowacji i równości. Coraz więcej kobiet angażuje się w dziedziny technologiczne i naukowe, przyczyniając się do rozwoju zielonych innowacji, co jest widoczne bardziej niż kiedykolwiek w tradycyjnych branżach takich jak np. sektor energetyczny.
Natalia Kuźma

Natomiast trzeci warsztat pt. „Inkubatory, akceleratory, społeczności — pierwsze kroki w roli founderki” poprowadzi Aleksandra Reinert, która od ponad 5 lat zajmuje się startupami nastawionymi na impact. Jest założycielką ĀRYA Foundry, międzynarodowego akceleratora dla impaktowych startupów

Wejściówki jeszcze dostępne

Wstęp na Expo i udział w warsztatach jest bezpłatny, konieczne jest jednak pobranie ze strony wydarzenia darmowej wejściówki. Udział w konferencji wymaga zakupu biletu. Szczegóły i pełen program wydarzenia można znaleźć na stronie Made in Wrocław.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl