Prace budowlane obejmowały, oprócz likwidacji pieców i przyłączenia budynków do sieci ciepłowniczej, modernizację instalacji ciepłej wody, ocieplenie budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, remont dachu oraz ocieplenie stropów najwyższych kondygnacji i izolację piwnic.
– Dla 151 rodzin zrealizowany projekt oznacza przede wszystkim poprawę komfortu życia – podkreśla Monika Tendaj-Bielawska prezes Wrocławskich Mieszkań, spółki która w imieniu inwestora- gminy Wrocław-realizowała inwestycje. – Tak szeroko zakrojony zakres prac pozwolił osiągnąć zadowalające wskaźniki tzw. efektu ekologicznego, co było warunkiem otrzymania dofinansowanie ze środków unijnych. Te oczekiwane wskaźniki efektu ekologicznego to nic innego jak zmniejszenie emisji CO2 oraz zapotrzebowania energii cieplnej potrzebnej na ogrzanie budynków dzięki przeprowadzonej termomodernizacji – dodaje prezes.
Czytaj także: Rozpoczęcie termomodernizacji 8 kamienic na Przedmieściu Oławskim
Termomodernizacja i remont klatek schodowych
Inwestycja została podzielona na dwa etapy. Pierwszy obejmował prace termomodernizacyjne na budynkach przy ul. Chudoby 6,8,13,14,15, Brzeskiej 27,29 i Prądzyńskiego 35, które zostały dofinansowane ze środków Unii Europejskiej. W drugim etapie gmina Wrocław sfinansuje remont klatek schodowych i elewacji frontowych. Te rozpoczną się w 2019 r.
Łączna wartość inwestycji szacowana jest na 15 mln zł. Był to pierwszy projekt realizowany przez Wrocławskie Mieszkania z dofinansowaniem unijnym.