wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Kamienice na Przedmieściu Oławskim podłączono do sieci miejskiej
ul. Brzeska źródło: google.com/maps
ul. Brzeska

Zakończyła się kompleksowa termomodernizacja wybranych kamienic przy ul. Chudoby, ul. Brzeskiej i ul. Prądzyńskiego. Inwestycję sfinansowano ze środków Unii Europejskiej oraz gminy Wrocław. Dzięki niej mieszkańcy mają docieplone budynki przyłączone do sieci miejskiej.

Reklama

Prace budowlane obejmowały, oprócz likwidacji pieców i przyłączenia budynków do sieci ciepłowniczej, modernizację instalacji ciepłej wody, ocieplenie budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, remont dachu oraz ocieplenie stropów najwyższych kondygnacji i izolację piwnic.

– Dla 151 rodzin zrealizowany projekt oznacza przede wszystkim poprawę komfortu życia – podkreśla Monika Tendaj-Bielawska prezes Wrocławskich Mieszkań, spółki która w imieniu inwestora- gminy Wrocław-realizowała inwestycje. – Tak szeroko zakrojony zakres prac pozwolił osiągnąć zadowalające wskaźniki tzw. efektu ekologicznego, co było warunkiem otrzymania dofinansowanie ze środków unijnych. Te oczekiwane wskaźniki efektu ekologicznego to nic innego jak zmniejszenie emisji CO2 oraz zapotrzebowania energii cieplnej potrzebnej na ogrzanie budynków dzięki przeprowadzonej termomodernizacji – dodaje prezes.

Czytaj także: Rozpoczęcie termomodernizacji 8 kamienic na Przedmieściu Oławskim

Termomodernizacja i remont klatek schodowych

Inwestycja została podzielona na dwa etapy. Pierwszy obejmował prace termomodernizacyjne na budynkach przy ul. Chudoby 6,8,13,14,15, Brzeskiej 27,29 i Prądzyńskiego 35, które zostały dofinansowane ze środków Unii Europejskiej. W drugim etapie gmina Wrocław sfinansuje remont klatek schodowych i elewacji frontowych. Te rozpoczną się w 2019 r.

Łączna wartość inwestycji szacowana jest na 15 mln zł. Był to pierwszy projekt realizowany przez Wrocławskie Mieszkania z dofinansowaniem unijnym.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl