wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:05

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. HR Wellbeing Forum we wrześniu we Wrocławiu
zaproszenie na HR Wellbeing Forum we wrześniu we Wrocławiu materiały prasowe
zaproszenie na HR Wellbeing Forum we wrześniu we Wrocławiu

Jakie będą biura przyszłości? Co to znaczy produktywne środowisko pracy? Czy dobrostan pracownika jest kosztem czy inwestycją? Odpowiedzi na te pytania będą poszukiwane podczas HR Wellbeing Forum, którego organizatorem jest Akademia Wellbeing sp. z o.o., a jednymi z partnerów strategicznych SmartCity Wrocław, ARAW oraz Wrocławski Park Technologiczny.

Reklama

Praca zdalna, to nie tylko zalety, ale też wady

Czas pandemii zmienił sposób myślenia o zdrowiu, pracy, a także organizacji swojego życia. Praca zdalna w niektórych zawodach stała się normą.

Przysparza ona jednak pracodawcom sporo wyzwań m.in. z uwagi na brak chęci powrotu pracowników do biur oraz trudności w budowaniu relacji międzyludzkich w firmie. Dodatkowymi wyzwaniami są m.in. presja na zwiększenie wynagrodzeń, trudność w realizacji planów sprzedażowych oraz obniżona motywacja pracowników.

Z raportu Great Unknown – badania przeprowadzonego przez Extended Tools i opublikowanego w lipcu br., wynika, że ponad 60% działów HR wskazuje na częsty lub bardzo częsty spadek motywacji i zaangażowania pracowników, przy czym dla ponad 50% pracodawców, zatrudniających ponad 26 pracowników, jest to spory problem. Ten sam raport wskazuje również na fakt, że zjawisko „Wielkiej Rezygnacji” dostrzega większość firm, ale dotkliwych tego skutków doświadczają firmy o kapitale międzynarodowym- 44%, mniej odczuwalne są one dla firm o kapitale polskim- 27%.

HR Wellbeing Forum skupia pracodawców, ekspertów, praktyków z dziedziny HR

To forum również dla kadry zarządzającej firmami z różnych branż, chcących zadbać o dobrostan pracowników.

Podczas spotkania prelegenci podzielą się wiedzą, doświadczeniem, a także projektami realizowanymi w trakcie i po pandemii. Poszukają odpowiedzi na pytania: Co w praktyce oznacza środowisko pracy WELL i czy wpływa na efektywność biznesową? Jak znaleźć równowagę pomiędzy potrzebami pracowników, wyzwaniami stawianymi przez rynek a potrzebą efektywności biznesowej, w tym kosztowej?

Dla których firm w ciągu najbliższych 12 m-cy będzie szczególnie trudne pozyskiwanie talentów, budowanie zaangażowania i zatrzymanie ludzi w firmach? Jak zdefiniowana troska o kadry w firmach może być remedium na wyzwania po pandemii? Porozmawiamy o tym i poszukamy odpowiedzi na te pytania podczas konferencji
Beata Krzos, Dyrektor Programowa HR Wellbeing Forum 2022+ zdrowie, bezpieczeństwo, środowisko pracy

Idea SmartCity to przede wszystkim wysoka jakość życia mieszkańców. Znaczną częścią ich życia jest praca, w której spędzają większość swojego dnia. Chcemy wesprzeć pracowników oraz pracodawców w tworzeniu zdrowego środowiska pracy. Stąd współpraca z Akademią Wellbeing sp. z o.o., przy organizacji wydarzenia jakim jest HR Wellbeing Forum. Mam nadzieję, że wypracowane podczas tego wydarzenia dobre praktyki w zakresie dbania o dobrostan pracowników wpłyną pozytywnie na jakość życia i pracy we Wrocławiu
Robert Bednarski, Dyrektor ds. SmartCity w Wydziale Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia

Dodatkowo warto zwrócić uwagę, że od września zapowiadane są zmiany w polskim ustawodawstwie dot. organizacji pracy zdalnej. Czekają nas również nieuchronnie zmiany w prawodawstwie wszystkich państw członkowskich UE w zakresie wdrożenia Dyrektywy work-life balance. Tematy te również będą przedmiotem dyskusji w trakcie trwania wydarzenia.

HR Wellbeing Forum odbędzie w dniach 15-16 września 2022r. online i stacjonarnie we Wrocławiu w Inkubatorze Przedsiębiorczości E-sportu. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału.

Więcej informacji na stronie https://hrwellbeingforum.com/

Źródło: Dział ds. SmartCity

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl