Nowe LAPP Business Services to już kolejna inwestycja niemieckiej firmy na Dolnym Śląsku, która już od lat prowadzi ona działalność produkcyjną w podwrocławskich Biskupicach Podgórnych. Jego zadaniem będzie przede wszystkim szerokie wsparcie procesów sprzedaży i finansów, takich jak zarządzanie przychodzącymi zamówieniami i należnościami. Ma pozwolić firmie na jeszcze intensywniejszy rozwój na arenie międzynarodowej i wzrost wydajności procesów.
Liczą się nowoczesne technologie i sztuczna inteligencja
Przedstawiciele grupy LAPP zapowiadają, że wysoko wyspecjalizowane, eksperckie centrum stawiać będzie na automatyzację oraz korzystanie z nowoczesnych technologii oraz sztucznej inteligencji.
Jak twierdzi Lutz Grotebrune, dyrektor finansowy LAPP na region LA EMEA, zostało ona utworzone właśnie we Wrocławiu, aby zwiększyć efektywność działania grupy, umożliwiając jednocześnie zespołom krajowym większe skupienie się na kliencie.
Otrzymaliśmy ogromne wsparcie, zarówno ze strony miasta, Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, jak i całego zespołu. Jestem bardzo szczęśliwy, że możemy już rozpocząć działalność i że dziś odbyło się oficjalne otwarcie.Lutz Grotebrune
Zespół znacznie się powiększy
Według dyrektora finansowego LAPP, obecnie w biurze pracuje około 30 osób, a w najbliższych miesiącach planowane jest znaczące zwiększenie tej liczby.
Skupiamy się przede wszystkim na procesach finansowych i sprzedażowych, a także rozwijamy zespoły IT, które będą działać tutaj, we Wrocławiu, obsługując region Europy Wschodniej.Lutz Grotebrune
Ćwierć wieku udanej współpracy
Zdaniem Jakuba Mazura, wiceprezydenta Wrocławia, współpraca w aglomeracji wrocławskiej z firmą LAPP trwa już 25 lat.
To co dziś szczególnie cieszy, to fakt, że po ćwierćwieczu działalności produkcyjnej firma zdecydowała się przenieść do Wrocławia także bardziej złożone procesy biznesowe, związane z obsługą całego przedsiębiorstwa. LAPP to firma, która produkuje kable, a więc łączy ludzi i technologie. Niezależnie od koniunktury, czy mówimy o branży automotive, czy innych sektorach tracących dziś na znaczeniu w Europie, firma radzi sobie bardzo dobrze, ponieważ jej produkty znajdują szerokie zastosowanie.Jakub Mazur
Jakub Mazur wyraził też przekonanie, że liczba procesów biznesowych obsługiwanych na pierwszym piętrze Nowego Targu 28, będzie systematycznie rosła.
Rośnie zaufanie do Wrocławia
Jak twierdzi Magdalena Okulowska, prezez Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej to wspaniałe, że kolejny oddział firmy LAPP trafił do Wrocławia.
Zawsze najbardziej doceniamy te inwestycje, które pokazują, że zaufanie do nas, jako lokalizacji dobrej do robienia biznesu, rośnie. Cieszymy się, że LAPP oprócz prowadzenia działalności produkcyjnej w aglomeracji wrocławskiej już od 25 lat, zdecydował się na otwarcie tu również swojego centrum biznesowego. Oznacza to jeszcze większe zakorzenienie firmy tutaj i dowód na to, że coraz bardziej nam ufa.Magdalena Okulowska
Łatwiej będzie współpracować
O to, aby nowe biuro LAPP powstało właśnie we Wrocławiu bardzo zabiegali przedstawiciele ABSL Polska.
Doceniamy podejście inwestora, który zamiast tworzyć tradycyjne centrum usług wspólnych, postawił na tzw. Synergy Hub. Wierzy on głęboko w synergię między częścią firmy zlokalizowaną pod Wrocławiem a nowo powstałym centrum w mieście. Dzięki temu pracownicy zajmujący się operacjami biznesowymi będą znacznie bliżej kluczowej działalności LAPPA.Maciej Borkowski, ABSL Polska
Na rynku od blisko 70 lat
LAPP to niemiecka firma, która została założona przez rodzinę Lapp w 1957 roku w Stuttgarcie. Spółka zatrudnia aktualnie ponad 5500 pracowników i posiada 21 zakładów produkcyjnych. Sukces firmy opiera się na pionierskim rozwiązaniu zaprezentowanym przez wynalazcę Oskara Lappa w 1957 roku. Marka kabli ÖLFLEX®, którą LAPP produkuje i sprzedaje do dziś, jest pierwszym przemysłowo produkowanym kablem połączeniowym sterującym.
Obecnie firma oferuje ponad 40 tys. produktów w dziedzinie technologii połączeń. Głównym rynkiem LAPP jest inżynieria mechaniczna i przemysłowa, natomiast inne istotne rynki zbytu to przemysł spożywczy, logistyka, sektor energetyczny i mobilność.