wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 07:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Krajowy System e-Faktur (KSeF). Skarbówka rusza z bezpłatnymi szkoleniami online o e-fakturach

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) rozpoczyna ogólnopolski cykl spotkań online „Środy z KSeF". W każdą środę od połowy listopada do połowy grudnia eksperci KAS będą przekazywać mikroprzedsiębiorcom informacje o założeniach Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Zobacz, jakie są korzyści podatkowe i biznesowe. Najbliższe spotkanie 22 listopada!

Reklama

Od 1 stycznia 2022 r. podatnicy mogą dobrowolnie korzystać z Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) przygotowując się do systemu, który będzie obowiązkowy od 1 lipca 2024 r. (dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw nierozliczających się z VAT od 1 stycznia 2025 r.).

To rewolucyjna zmiana dla przedsiębiorców. Każdą fakturę trzeba będzie wystawić w formie elektronicznej i wprowadzić do systemu. W tej sprawie jest wiele niejasności i pytań
Małgorzata Sienkiewicz, od 1990 r. prowadzi we Wrocławiu biuro rachunkowe Amplimax.

Już teraz warto poznać nowe zasady wystawiania e-faktur i przetestować bezpłatne narzędzia KSeF. Właśnie ruszają bezpłatne spotkania online na temat e-faktur.

e-Faktura. Wprowadzenie do KSeF dla mikroprzedsiębiorców

Obecnie e-faktura działa, jako jedna z dopuszczonych form dokumentowania sprzedaży, obok faktur papierowych i już występujących w obrocie gospodarczym faktur elektronicznych – ale to się zmieni.

Od 1 lipca 2024 r. podatnicy VAT będą wystawiać e-faktury wyłącznie w KSeF, a faktury takie będą podstawową formą dokumentowania transakcji gospodarczych.
Sebastian Polański, główny specjalista Referat Komunikacji Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu.

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) rozpoczyna ogólnopolski cykl spotkań online „Środy z KSeF"

Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu zaprasza mikroprzedsiębiorców, przedstawicieli mikroprzedsiębiorców oraz wszystkich zainteresowanych na bezpłatne spotkania online na temat założeń KSeF.

Spotkania będą odbywać się w każdą środę przez najbliższe cztery tygodnie tj.: 22 i 29 listopada oraz 6 i 13 grudnia.

W każdą środę od połowy listopada do połowy grudnia eksperci KAS będą przekazywać mikroprzedsiębiorcom informacje o założeniach Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF)

W trakcie webinarium dowiesz się o:

  • nowych zasadach fakturowania w Polsce,
  • uwierzytelnieniu w KSeF i nadawaniu uprawnień,
  • różnicy pomiędzy fakturą elektroniczną a e-Fakturą,
  • wystawianiu oraz otrzymywaniu faktur w KSeF,
  • bezpłatnych narzędziach KSeF,
  • gdzie znaleźć komunikaty, informacje, odpowiedzi na pytania.

Najbliższe webinarium będzie 22 listopada 2023 roku o godzinie 11:00. Spotkanie jest otwarte, dlatego nie ma potrzeby wcześniejszej rejestracji. Aby dołączyć do spotkania wystarczy kliknąć w link (link otwiera nowe okno). Przewidywany czas spotkania – 1 godzina.

Krajowy System e-Faktur (KSeF). Co to jest

Powszechne e-fakturowanie to rozwiązanie, które jest korzystne dla podatników. Poprzez usprawnienie rozliczeń w przedsiębiorstwach oraz automatyzację procesów weryfikacji rozliczeń przez KAS, projekt oferuje przedsiębiorcom korzyści podatkowe i biznesowe. Wdrożenie powszechnego KSeF przyspieszy digitalizację sektora publicznego i wielu polskich przedsiębiorstw.
insp. Mariusz Gojny, z-ca szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Ujednolicenie zasad fakturowania oraz cyfryzacja rozliczeń oznacza szereg korzyści dla przedsiębiorców.

e-Faktury. Korzyści podatkowe dla przedsiębiorców

  • Podatnik korzystający z KSeF, który wystąpi o zwrot podatku VAT naliczonego, otrzyma ten zwrot w krótszym okresie. Skracamy maksymalny podstawowy termin zwrotu z 60 do 40 dni, co korzystnie wpłynie na płynność finansową, zwłaszcza małych i średnich przedsiębiorstw.
  • KSeF to łatwiejsze i szybsze korygowanie faktur.
  • Podatnicy nie będą musieli wystawiać duplikatów faktur, ponieważ e-faktury w KSeF nie zgubią się, nie ulegną zniszczeniu, będą zawsze dostępne dla wystawcy i odbiorcy faktury.
  • Mniej obowiązków - podatnik wystawiający faktury w KSeF nie będzie musiał przesyłać na żądanie organów podatkowych struktury Jednolitego Pliku Kontrolnego dla Faktur (JPK_FA).

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl