wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. BNY Mellon z Nagrodą Prezydenta Wrocławia - Biznes Odpowiedzialny Społecznie. Ci bankowcy robią wrażenie!

Bank New York Mellon otrzymał Nagrodę Prezydenta Wrocławia - Biznes Odpowiedzialny Społecznie. Amerykański bank doceniono za program wolontariatu pracowniczego na rzecz sąsiedzkich społeczności. Zobacz, co Amerykanie robią we Wrocławiu.

Reklama

Specjalne spotkanie i ważna nagroda – w środę, 27 września przedstawiciele banku BNY Mellon (Bank New York Mellon) – międzynarodowy lider w zarządzaniu inwestycjami i usługami inwestycyjnymi – odebrali w ratuszu Nagrodą Prezydenta Wrocławia - Biznes Odpowiedzialny Społecznie.

Wręczając nagrodę w imieniu prezydenta, Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia podkreślił znaczenie działań prospołecznych BNY Mellon dla miasta, a szczególnie ich zaangażowanie w pomoc walczącej Ukrainie.

BNY Mellon we Wrocławiu ma siedzibę tuż obok Dworca Głównego PKP. Ich pracownicy byli na dworcu i pomagali jak tylko do Wrocławia zaczęły przyjeżdżać pociągi z uchodźcami. Firma bardzo szybko przekazała też pieniądze na pomoc Ukraińcom. Za to i inne ich działania na rzecz miasta i mieszkańców jesteśmy im wdzięczni
Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia.

Odbierając nagrodę Roman Regelman z BNY Mellon powiedział, że bank prowadzi działalność od 240 lat, ale dla nich ważny jest nie tylko biznes.

Istotne są kreowanie i budowanie relacji ze społecznościami. Pod tym względem wartości nasze i Wrocławia w pełni się pokrywają. Szczególnie potwierdziła to wojna w Ukrainie i wsparcie jakie Wrocław zapewnił uchodźcom. My próbujemy robić to samo i to zarówno lokalnie we Wrocławiu jak i globalnie. Nagroda prezydenta Wrocławia jest dla nas szczególnie ważna, bo zostaliśmy docenieni za wsparcie i pomoc innym.
Roman Regelman, Senior Executive Vice President, Global Head of Securities Services and Digital.

Tegoroczne Nagrody Prezydenta Wrocławia - Biznes Odpowiedzialny Społecznie były wręczane na początku września podczas XXXII Gali Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Wówczas (przedstawiciele BNY Mellon nie mogli być obecni) odebrali je spółka BASF – za zaangażowanie we współpracę ze środowiskiem naukowym i rozwój kultury równości we Wrocławiu oraz Grupa Selena, którą doceniono za pomoc w czasie pandemii oraz inicjatywy ekologiczne we Wrocławiu m.in. zasadzenie Lasu Osobowickiego.

– W Nagrodzie Prezydenta Wrocławia - Biznes Odpowiedzialny Społecznie trzeba pokazać, że się inwestuje nie tylko w rozwój firmy, ale też w rozwój całej naszej społeczności i BNY Mellon doskonale to robi – mówił w środę 27 września Sergiusz Kmiecik, przewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia.

– Cieszy to, że zagraniczni inwestorzy, którzy lokują swój kapitał we Wrocławiu uczestniczą także w życiu społecznym i angażują się w projekty miejskie – podkreślił Karol Przywara, pełnomocnik prezydenta Wrocławia ds. Współpracy z Zagranicą.

BNY Mellon angażuje się we Wrocławiu. Co robią?

Amerykanie podkreślają, że polski oddział BNY Mellon angażuje się w rozwiązywanie istotnych problemów społecznych od początków swojego funkcjonowania we Wrocławiu, czyli od ponad dekady gdy zaczęli organizować wolontariat pracowniczy i inwestować w rozwijanie lokalnych projektów społeczno-kulturowych.

– Filarem działań społecznie odpowiedzialnych w naszym wrocławskim biurze jest wolontariat pracowniczy na rzecz sąsiedzkich społeczności, który pozwala naszym pracownikom przez cały rok angażować się w przedsięwzięcia dla podopiecznych lokalnych organizacji pozarządowych, m.in. Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci, Stowarzyszenia im. św. Brata Alberta, Ekostraży, Matuzalek, Stowarzyszenia Bonitum, Fundacji Przystanek Rodzina, Fundacji WrOpenUp, Fundacji Ukraina, Stowarzyszenia Diversja, Fundacji Promyk Słońca czy Ligi Niezwykłych Umysłów – wyliczają przedstawiciele BNY Mellon.

Każdy pracownik BNY Mellon ma do dyspozycji roczną pulę 24 godzin z przeznaczeniem na pracę społeczną.

– Aby wzmocnić zaangażowanie naszej kadry, oferujemy każdemu członkowi zespołu BNY Mellon Poland roczną pulę 24 godzin z przeznaczeniem na pracę społeczną – dodatkowo, dublując każdą godzinę pracy wolontariusza darowizną finansową na rzecz organizacji pozarządowej, której dał swój czas, energię i umiejętności. Jesteśmy niezwykle dumni z czasu, jaki nasi pracownicy poświęcili na pracę społeczną – biorąc pod uwagę, że powrót do tak silnego zaangażowania po przerwie wywołanej pracą zdalną w wyniku pandemii nie był łatwy. Na szczególne docenienie zasługują nasi menedżerowie, którzy ułatwiają pracownikom branie udziału w projektach wolontaryjnych dając przykład poprzez własne zaangażowanie społeczne – mówią przedstawiciele BNY Mellon.

BNY Mellon we Wrocławiu pomaga Ukrainie

Warto przypomnieć, że po wybuchu wojny w Ukrainie zarówno pracownicy, jak i zarząd wrocławskiego oddziału BNY Mellon bardzo zaangażowali się w pomoc Ukraińcom. Oprócz wsparcia globalnych akcji charytatywnych, zdecydowali się na lokalną pomoc Fundacji Ukraina poprzez dotację w wysokości 100 tys. dolarów oraz przekazując 178 laptopów.

BNY Mellon – najstarszy bank w USA. Co robią we Wrocławiu?

Wrocław jest jedną z sześciu strategicznych lokalizacji dla rozwoju BNY Mellon – obok Manchesteru, jedną z dwóch strategicznych lokalizacji w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka).

Firma BNY Mellon działa we Wrocławiu od 2010 roku. W 2022, za sprawą globalnej strategii rozwoju oraz optymalizacji lokalizacji, Wrocław został mianowany Strategiczną Lokalizacją Rozwoju firmy BNY Mellon. Wrocłąwski oddział stale się rozwija, pełniąc funkcję wspierającą dla innych podmiotów BNY Mellon, głównie w dziedzinie księgowości funduszy, operacji inwestycyjnych i technologii.

Założony w 1784 roku BNY Mellon jest najstarszym bankiem w Ameryce i pierwszą spółką notowaną na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NYSE: BK). Obecnie BNY Mellon napędza rynki kapitałowe na całym świecie dzięki kompleksowym rozwiązaniom, które pomagają klientom zarządzać i obsługiwać ich aktywa finansowe.

BNY Mellon ma w pieczy lub administruje 46,6 bilionami dolarów aktywów oraz zarządza aktywami o wartości 1,9 biliona dolarów (na 31 marca 2023 r.). Bank znajduje się wśród najbardziej cenionych firm na świecie i najlepszych miejsc pracy dla innowatorów według magazynu Fortune.

  • W przyszłym roku BNY Mellon będzie obchodzić 240. rocznicę założenia firmy przez Alexandra Hamiltona, pierwszego sekretarza skarbu Stanów Zjednoczonych, który pomógł także stworzyć Mennicę Stanów Zjednoczonych - a jego twarz nadal znajduje się na banknocie 10-dolarowym.

BNY Mellon z gigantyczną transakcją we Wrocławiu! Co zrobili?

W maju 2023 r. wroclaw.pl informował, że spółka BNY Mellon wynajęła całą powierzchnię biurową budynku należącego do II fazy wrocławskiego kompleksu Centrum Południe zrealizowanego przez Skanska. W praktyce Amerykanie wynajęli cały 55-metrowy wieżowiec w Centrum Południe przy ul. Powstańców Śląskich. Jest to największa w ostatnich trzech latach transakcja we Wrocławiu.

BNY Mellon i 1500 nowych miejsc pracy we Wrocławiu

W marcu 2023 r. Roman Regelman, wiceprezesem i dyrektorem generalnym Securities Services and Digital w BNY Mellon w rozmowie z Katarzyną Wiązowską informował, że BNY Mellon zatrudnia w stolicy Dolnego Śląska 2500 osób, jednak już wkrótce w tej lokalizacji ma pracować około 4000 specjalistów.

Amerykańskie inwestycje we Wrocławiu i aglomeracji wrocławskiej w 2023 r.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl