wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. 3M zainwestuje we Wrocławiu prawie 150 mln dolarów. Nowa fabryka zatrudni 60 osób
Wizualizacja nowej  fabryki 3M we Wrocławiu. 3M
Wizualizacja nowej fabryki 3M we Wrocławiu.

Firma 3M, specjalizująca się m.in. w technologii filtracji biofarmaceutycznej, ogłosiła, że przeznaczy 146 mln dolarów w rozszerzenie swoich możliwości produkcyjnych w celu dalszego wspierania przemysłu biotechnologicznego. Inwestycja obejmie budowę fabryki oraz stworzenie 60 nowych miejsc pracy w zakładach produkcyjnych 3M we Wrocławiu.

Reklama

Budowa nowej fabryki 3M, która powstanie we Wrocławiu przy ul. Kwidzyńskiej, rozpocznie się w przyszłym roku. Nowa inwestycja koncernu ma zwiększyć dostępność niezbędnych urządzeń filtrujących dla firm biofarmaceutycznych. Będą one wykorzystywały unikalny system, który wychwytuje zanieczyszczenia, jednocześnie nie stanowiąc bariery dla substancji leczniczych.

Nasze technologie poprawiają jakość życia ludzi na całym świecie, a w przypadku tej inwestycji pomagamy klientom biotechnologicznym w szybszym i bardziej efektywnym wytwarzaniu specjalistycznych leków.
Krzysztof Bober, dyrektor 3M Poland Manufacturing we Wrocławiu

Rozszerzą produkcję systemów filtrujących

Firma 3M już teraz oferuje szeroką gamę filtrów wgłębnych do oczyszczania kultur komórkowych w przemyśle biofarmaceutycznym. Technologia głębokiej filtracji Zeta Plus™, stosowana w systemach wkładów i arkuszach, odgrywa ważną rolę w filtracji preparatów terapeutycznych opartych na białkach pochodzenia komórkowego.

Poprawiają jakość życia ludzi

3M Poland Manufacturing Sp. z o.o. jest częścią globalnej firmy technologiczno-produkcyjnej 3M, która wykorzystując naukę i działając zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, tworzy innowacyjne rozwiązania poprawiające jakość życia ludzi. Koncern działa na polskim rynku od ponad 30 lat. Obecnie w Polsce posiada 4 ośrodki produkcyjne: dwa we Wrocławiu, w Janinowie k. Grodziska Mazowieckiego oraz w Rabce. Zatrudnia w Polsce ponad 4,2 tys. pracowników i oferuje 60 tys. produktów.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl