www.wroclaw.pl

  10. rocznica BNY Mellon: Wrocław – dziękujemy

  Są międzynarodowym liderem w dziedzinie zarządzania inwestycjami i usługami inwestycyjnymi. BNY Mellon od 10 lat ma swoje biuro we Wrocławiu i właśnie podsumowali działalności w stolicy Dolnego Śląska.

  Fot. źródło: BNY Mellon

  BNY Mellon to światowy gigant, który monitoruje aktywa o wartości 35.2 bilionów dolarów i ma jedną z największych baz danych w świecie finansów. We Wrocławiu firma ma Globalne Centrum Usług (Global Delivery Centre — GDC). Wrocławskie biuro świętuje 10-lecie obecności w stolicy Dolnego Śląska.

  – Od 2010 roku jesteśmy dumnym członkiem społeczności we Wrocławiu. Nasze zaangażowanie pozwoliło nam zbudować partnerstwa z wiodącymi ośrodkami akademickimi, lokalnymi organizacjami charytatywnymi oraz wieloma grupami społecznymi – podkreślają przedstawiciele BNY Mellon.

  W listopadzie 2013 r. firma BNY Mellon będąca globalnym liderem w dziedzinie zarządzania inwestycjami i usługami inwestycyjnymi, otworzyła nowe biuro swojego Globalnego Centrum Usług we Wrocławiu. Przeprowadzka do nowoczesnego biurowca Aquarius Business House na skrzyżowaniu ulicy Swobodnej i Borowskiej stanowiła istotną część wartej 20 mln dolarów inwestycji dokonanej przez spółkę BNY Mellon we wrocławskim GDC.

  BNY Mellon we Wrocławiu: 10 lat i ponad tysiąc pracowników

  – Od czasu, gdy BNY Mellon utworzył swoje biuro we Wrocławiu minęło 10 lat, podczas których biuro nieustannie rosło, budując naszą obecność jako członka społeczności. Dziś, przeszło tysiąc osób w Polsce dostarcza wsparcie eksperckie dla podmiotów grupy BNY Mellon na całym świecie. Skupiamy się na doskonaleniu usług w działach operacji, obsługi inwestycji, technologii, ryzyka i w wielu innych kluczowych funkcjach korporacyjnych – informują przedstawiciele firmy.

  BNY Mellon jest w 35 krajach na sześciu kontynentach

  W 2012 r. spółka mianowała Wrocław piątym z sześciu swoich Globalnych Centrów Usług. Pozostałe centra są zlokalizowane w Pittsburghu, w Nowym Jorku, w Manchesterze oraz w Pune i Chennai.

  W 2020 roku BNY Mellon był obecny w 35 krajach na sześciu kontynentach.

  – Dzięki temu wyspecjalizowane usługi finansowe o globalnym zasięgu realizujemy z uwzględnieniem lokalnych uwarunkowań. Rozmiar i złożoność naszej organizacji zapewniają szereg możliwości rozwoju kariery i globalnej mobilności – informuje BNY Mellon.