wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. BNY Mellon przekazał 100 tys. dolarów i 178 laptopów na pomoc Ukrainie
Zarząd BNY Mellon z wizytą u prezydenta Wrocławia Urząd Miejski Wrocławia
Zarząd BNY Mellon z wizytą u prezydenta Wrocławia

Wrocławski oddział BNY Mellon przekazał Fundacji Ukraina 100 tys. dolarów i 178 laptopów. Od początku wojny w Ukrainie wspiera także globalne akcje charytatywne koncernu.

Reklama

Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

Po wybuchu wojny zarówno pracownicy, jak i zarząd wrocławskiego oddziału BNY Mellon bardzo zaangażowali się w pomoc Ukrainie. Oprócz wsparcia globalnych akcji charytatywnych, zdecydowali się na lokalną pomoc Fundacji Ukraina poprzez dotację w wysokości 100 tys. dolarów oraz przekazując 178 laptopów.

Dodatkowo od marca 2022 pracownicy BNY Mellon Polska w ramach swojego czasu pracy świadczą nieodpłatną pomoc Fundacji Ukraina jako wolontariusze, m.in. w punkcie pomocy uchodźcom na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu. Pomagają też przy sortowaniu i pakowaniu darów. Do 26 maja 2022 przepracowali w sumie blisko 400 godzin.

Od 2010 roku jesteśmy dumnym członkiem społeczności we Wrocławiu, a nasze zaangażowanie pozwoliło nam zbudować współpracę z wiodącymi ośrodkami akademickimi, lokalnymi organizacjami charytatywnymi oraz wieloma grupami społecznymi. W obliczu tragicznych wydarzeń w Ukrainie, do tej pory przekazaliśmy 1 mln dolarów na wsparcie działań humanitarnych oraz podwoiliśmy datki przekazywane przez naszą załogę
Robin Vince, Chief Executive Officer BNY Mellon:

– Nie ustajemy także w działaniach wspierających dobrostan naszych pracowników i innych członków społeczności dotkniętych obecną sytuacją – dodał Robin Vince.

Specjalne podziękowania dla firmy

Za wyjątkowe zaangażowanie przedstawicielom firmy podziękował prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Od czasu, gdy BNY Mellon utworzył swoją działalność we Wrocławiu minęło 12 lat, podczas których biuro nieustannie rosło, budując naszą obecność jako członka społeczności. Zarząd BNY Mellon po ostatniej wizycie we wrocławskiej placówce, podjął decyzje o przekazaniu darowizny na rzecz miasta w kwocie 100 tysięcy dolarów na rzecz wsparcia Ukrainy. Cieszę się, że razem dbamy o naszą wspólnotę. Bardzo za to dziękuję
Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

Pomagają pomimo poniesionych strat

Poza licznymi sposobami wsparcia osób dotkniętych konfliktem, BNY Mellon podjął też decyzję o zakończeniu swoich działań bankowych w Rosji i zawiesił możliwość zakupu usług zarządzania inwestycyjnego rosyjskich papierów wartościowych. Zdecydował się na to, mimo że w pierwszym kwartale 2022 przychody firmy zostały zredukowane o około 100 mln dolarów.

Obecnie BNY Mellon zatrudnia w Polsce przeszło 2 tys. osób i dostarcza wsparcie eksperckie wielu podmiotom grupy w zakresie księgowości, funduszy, operacji inwestycyjnych i technologii.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl