wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. „Bez Mikro Nie Ma Makro”. W Siechnicach rozmawiano o rozwoju lokalnych przedsiębiorstw [GALERIA ZDJĘĆ]
"Bez Mikro Nie Ma Makro" w HYPERION PARK w Siechnicach. Oleksandr Poliakovsky/www.wroclaw.pl
"Bez Mikro Nie Ma Makro" w HYPERION PARK w Siechnicach.

Kilkudziesięciu przedsiębiorców z Siechnic wzięło udział w spotkaniu w ramach projektu „Bez Mikro Nie Ma Makro”, które odbyło się w HYPERION PARK w Siechnicach. W jego trakcie przedstawiciele Wrocławskiego Parku Technologicznego, Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz Stowarzyszenia Aglomeracja Wrocławska opowiedzieli o możliwościach rozwoju firm we współpracy z wrocławskimi instytucjami.

Reklama

Spotkanie w Siechnicach było już piątym spotkaniem z cyklu „Bez Mikro Nie Ma Makro”, które od kwietnia są organizowane przez Wrocławski Park Technologiczny, Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz Stowarzyszenie Aglomeracja Wrocławska.

Jak twierdzi Magdalena Okulowska, prezes ARAW, współpraca z gminą Siechnice trwa już od lat, ale tym razem chodzi o podjęcie współpracy bezpośrednio z przedsiębiorcami.

Chcemy wciągnąć ich we wspólny aglomeracyjny networking, aby wymieniali się wiedzą. Zachęcamy lokalny biznes do tego, aby się spotykał. Możemy pomóc w szkoleniach, organizacji ciekawych wydarzeń, a także służymy konkretnymi narzędziami promocyjnymi i finansowymi. Chcemy tworzyć funkcjonalny system aglomeracyjny.
Magdalena Okulowska

Dotychczas brakowało otwartych spotkań

Według Łukasza Kropskiego, Przewodniczącego Rady Mieszkańców Siechnic było to bardzo ważne i owocne wydarzenie.

Siechnickie spotkanie Bez Mikro Nie Ma Makro połączyło duży biznes z małymi przedsiębiorcami. Brakowało takich otwartych spotkań, podczas których można wymienić doświadczenia, poznać swoje biznesy, porozmawiać o możliwościach współpracy. Mam nadzieję, że ta inicjatywa przyniesie coś dobrego dla rozwoju siechnickiej przedsiębiorczości.
Łukasz Kropski

Współpraca, która może przynieść wymierne efekty

Jak twierdzi wiceprezydent Wrocławia, Bartłomiej Ciążyński, czasami trudno mówić o najmniejszych przedsiębiorcach, że są mikro, skoro wypracowują 30 proc. polskiego PKB i zatrudniają 40 proc. wszystkich pracowników i stanowią 97 proc. przedsiębiorstw w Polsce. Dlatego tym bardziej trzeba ich wspierać.

Przyjeżdżamy z konkretną ofertą przekazania wiedzy, budowania bazy kontaktów, promowania lokalnej przedsiębiorczości i rzemiosła. Chcemy zaproponować to co mamy do zaoferowanie w ARAW-ie, Wrocławskim Parku Technologicznym i Stowarzyszeniu Aglomeracja Wrocławska i zależy nam na tym, aby siechniccy przedsiębiorcy z tego skorzystali.
Bartłomiej Ciążyński

Zadowoleni przedsiębiorcy

Według Sylwii Gałan, współwłaścicielki HYPERION PARK w Siechnicach, gdzie odbywało się spotkanie „Bez Mikro Nie Ma Makro” to bardzo wartościowa inicjatywa.

Spotkania, na których możemy się spotykać są bardzo cenne dla małych przedsiębiorców. Dowiedziałam się mnóstwo ciekawych rzeczy i spotkałam wielu interesujących ludzi. Cieszę się, że mogłam wziąć udział w tym wydarzeniu.
Sylwia Gałan

„Bez Mikro Nie Ma Makro” to projekt zainicjowany przez Wrocławski Park Technologiczny. Od kwietnia WPT wspólnie z Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz Stowarzyszeniem Aglomeracja Wrocławia, organizuje cykl spotkań z mikroprzedsiębiorcami, które obejmują swoim zasięgiem gminy sąsiadujące ze stolicą województwa. Ich celem jest promowanie i wzmacnianie firm prowadzących działalność na terenie aglomeracji wrocławskiej. W ramach tego projektu zrealizowano już m.in. konkursy promujące lokalne firmy, utworzono bazę informacji o mikroprzedsiębiorczości i przeprowadzono akcję Wrocławski Rzemieślnik.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl