– W związku z obecną sytuacją, decyzję o przesunięciu wydarzenia na drugie półrocze 2021 roku podjęliśmy z odpowiednio dużym wyprzedzeniem – dając tym samym szansę wzięcia udziału w spotkaniu wszystkim obecnym i przyszłym uczestnikom. Decyzja została podjęta po konsultacjach ze współorganizatorami i partnerami, a przede wszystkim z myślą o uczestnikach i oczekiwanej przez nich wysokiej jakości spotkań biznesowych z udziałem kluczowych firm branżowych – wyjaśnia Enrico Ciullo, koordynator imprezy.
Nowe realia – nowe nadzieje
Przypomnijmy: Civil & Military Aeromixer 2021 to kluczowa impreza networkingowa i naukowa branży aeronautycznej. Dla firm z tego sektora – i tych, które dopiero planują rozpocząć taką działalność – to doskonała okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych i sprawdzenia, jakim zainteresowaniem cieszyć się mogą dane produkty i rozwiązania. Zgodnie z planem, istotnym elementem bieżącego programu Aeromixera będzie część naukowa, poświęcona m.in. zastosowaniu druku 3D (additive manufacturing), a także rozwiązaniom z dziedziny Przemysłu 4.0 w branży lotniczej. Współorganizatorem imprezy jest Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST- PARK".
– Uczestnicy pierwszej edycji wydarzenia bardzo docenili przyjazną i nowatorską formułę nawiązywania nowych kontaktów biznesowych, co z pewnością było mocną stroną wydarzenia. Spodziewamy się zatem, że tegoroczna jej odsłona będzie jeszcze bardziej atrakcyjna – nie tylko z uwagi na ciekawie skonstruowany program spotkań i sesji naukowych, ale również dlatego, że wielu osobom bardzo brakuje tej formy kontaktu z partnerami i kontrahentami. Wiele osób uważa, że pandemia definitywnie i radykalnie zmieni świat spotkań biznesowych. Jestem jednak przekonana, że będzie to z korzyścią dla takich wydarzeń, jak Aeromixer, które charakteryzują się nowatorską formułą i ciekawą tematyką spotkania – mówi Paola Margnini, przedstawiciel Lombardia Aerospace Cluster.
Organizatorzy nie zamierzają zignorować zmian, które w świecie biznesu aeronautycznego spowodowała pandemia oraz wpływu tejże na branżę.
– Wśród poruszanych podczas imprezy tematów pojawią się również kwestie związane z odbudową kondycji przemysłu lotniczego oraz jego perspektyw. Paradoksalnie, kryzys, do którego doprowadziła pandemia, dla wielu firm może okazać się czynnikiem ożywczym – najbliższe lata będą czasem tworzenia i wdrażania innowacji, a także poszukiwania nowych, obiecujących partnerstw. Aeromixer 2021 będzie doskonałym miejscem do nawiązywania takich relacji – wyjaśnia inż. Petr Tomášek, Executive Manager w Moravian Aerospace Cluster.
– Ostatnie miesiące były wyjątkowo trudnym czasem dla całej gospodarki – branża aeronautyczna absolutnie nie jest tu wyjątkiem. Impreza taka, jak Aeromixer 2021, będzie doskonałym forum do dyskusji o tym, jak teraz, w nowej rzeczywistości, będzie rozwijał się ten segment rynku. Oczywiście, kryzys przyniósł szereg problemów i wyzwań, z którymi muszą zmierzyć się firmy i organizacje – jednocześnie sprawił jednak, że pojawiło się pole do innowacji, nawiązywania nowych kontaktów i poszukiwania nowych biznesowych możliwości – komentuje Cezary Szczepański, przedstawiciel Związku Pracodawców Przedsiębiorstw Przemysłu Obronnego i Lotniczego (ZPPPOiL).
Sprawdzona formuła
Wprowadzona podczas pierwszej edycji Aeromixera (w 2018 r.) formuła części networkingowej imprezy nie zmieni się zasadniczo. Firma Bosetti Global Consulting, organizator wydarzenia, stawia na sprawdzony model „szybkich randek biznesowych”, który pozwala gościom na wygodne spotkanie się i wymianę informacji z maksymalnie dużą liczbą potencjalnych partnerów i kontrahentów.
– W programie przewidzieliśmy spotkania w niewielkich grupach przy tzw. stołach rotacyjnych, gdzie każdy będzie miał okazję do przedstawienia swojej oferty kilku potencjalnym partnerom, a także możliwość prowadzenia rozmów 1 to 1, w celu pogłębienia wiedzy o ewentualnej współpracy i nawiązania bliższych kontaktów – wyjaśnia Fabrizio Bosetti, CEO Bosetti Global Consulting. – W pierwszej edycji uczestniczyło ponad 90 spółek i 30 instytucji z pięciu krajów europejskich, w ciągu 3,5 godziny zostało zrealizowanych ponad 300 spotkań biznesowych. Trzydzieści dwa podmioty miały okazję zaprezentować swoje produkty i usługi w części showroom na przestrzeni 2500 m – dodaje organizator wydarzenia.
Gotowi na spotkanie
Obecnie na liście uczestników znajduje się ponad 100 podmiotów branżowych i instytucjonalnych. Swoją obecność potwierdzili zarówno producenci branżowi, tzw. kluczowi uczestnicy: Collins Aerospace, Pratt & Whitney Kalisz, Raytheon, Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-KALISZ”, GE Aviation, Lockheed Martin, Polskie Zakłady Lotnicze, Leonardo Poland, Flaris Metal – Master, jak i współorganizatorzy, partnerzy i sponsorzy wydarzenia, m.in.: Confindustria Est Europa, Dolnośląski Klaster Lotniczy, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Bank PKO BP, Rina Poland, Bergman Engineering, CoBouw Polska, Manima Srl, PM Group, Amerykańska Izba Handlowa w Polsce (AmCham), Politechnika Wrocławska, Agencja Rozwoju Przemysłu, Instytut Lotnictwa: Sieć Badawcza Łukasiewicz, Śląski Klaster Lotniczy, Wielkopolski Klaster Lotniczy, Polsko-Czeska Izba Gospodarcza, Lombardia Aerospace Cluster i wiele innych.
W dalszym ciągu można dołączyć do tego składu. Podmioty zainteresowane uczestnictwem w Aeromixerze znajdą więcej informacji o tej imprezie branży aeronautycznej, a także formularz rejestracyjny na stronie wydarzenia.