wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 11:52

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławianie wśród najbardziej kreatywnych w biznesie 2018
Laureaci 8. edycji Rankingu Najbardziej Kreatywni w Biznesie 2018 źródło: brief.pl
Laureaci 8. edycji Rankingu Najbardziej Kreatywni w Biznesie 2018

Naukowcy, specjaliści i przedsiębiorcy z Wrocławia zostali wyróżnieni w Rankingu Najbardziej Kreatywni w Biznesie według redakcji magazynu „Brief”. Wśród nich byli laureaci plebiscytu organizowanego przez portal wroclaw.pl – „30 Kreatywnych Wrocławia.”

Reklama

Znamy laureatów 8. edycji Rankingu Najbardziej Kreatywni w Biznesie 2018. Wybór finałowej 50-ki należał do kapituły złożonej z ponad 30 specjalistów, przedsiębiorców, ludzi mediów i biznesu.

– Podobnie jak w poprzednich edycjach, wśród 50 nominowanych w tym roku osób znaleźli się kreatywni z najróżniejszych branż: firmy technologiczne, IT, biotechnologiczne, marketingowe, finansowe, działające w obszarze HR, związane z edukacją, ochroną zdrowia, designem, jak również inicjatywy społeczne – podkreślają przedstawiciele magazynu „Brief”.

Wrocławianie w Rankingu Najbardziej Kreatywni w Biznesie 2018

Łukasz Bzdzion, Bioceltix

Zespół Bioceltix, czwarty z lewej Łukasz Bzdzion, źródło: Bioceltix

Wysokie 2. miejsce w rankingu zdobył Łukasz Bzdzion, biotechnolog i biolog molekularny. Pomysłodawca, twórca i prezes wrocławskiego startupu biotechnologicznego Bioceltix.

Spółka rozwija nowatorskie terapie w weterynarii. Pracują m.in. nad lekami biologicznymi, wykorzystując immunomodulujące właściwości mezenchymalnych komórek macierzystych. Jako pierwsi w Europie wdrażają bezpieczną dla zwierząt technologię terapeutycznego wykorzystania allogenicznych komórek macierzystych – jeden dawca – wielu biorców.

Miron Tokarski, Genomtec

Miron Tokarski, źródło: Genomtec

9. miejsce zajął Miron Tokarski, współzałożyciel przedsiębiorstwa Genomtec S.A. Diagnosta laboratoryjny, absolwent Wydziału Farmaceutycznego z Odziałem Analityki Medycznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, doktorant z dziedziny biologii molekularnej. Autor publikacji oraz współautor patentów Genomtec.

Genomtec to spółka technologiczna założona w 2016 roku we Wrocławiu. Łączy genetyków, konstruktorów i biologów, którzy wspólnie pracują nad przełomowymi urządzeniami diagnostycznymi: Genomtec ID oraz Genomtec Fresh.

Wrocławska spółka stworzyła mobilne laboratorium wielkości smartfona, dzięki któremu zdiagnozowanie tak groźnych chorób jak np. wirusa HPV, czy zakażenia opon mózgowo-rdzeniowych u dzieci, będzie kwestią minut a nie długich godzin, jak dzieje się to obecnie.

Czytaj także: Genomtec najlepszy na European Startup Days

Michał Wronecki, Bioavlee

Zespół Bioavlee, w środku Michał Wronecki, źródło: Bioavlee

10. miejsce zajął Michał Wronecki absolwent studiów magisterskich oraz podyplomowych na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Od kilkunastu lat zarządza spółkami kapitałowymi.

Bioavlee to wrocławska innowacyjna spółka technologiczna, działająca w obszarze diagnostyki laboratoryjnej IVD (in vitro diagnostics). Spółka opracowała robota diagnostycznego Bioavlee. Wrocławski wynalazek ma m.in. przyczynić się do skutecznej farmakoterapii i zmniejszenia problemu profilaktycznego podawania antybiotyków zwierzętom.

Czytaj także: Wrocławski wynalazek pomoże lekarzom

Michał Lower i Bogusław Szlachetko, Sky Tronic

Od lewej Bogusław Szlachetko i Michał Lower, źródło: wroclaw.pl

12. miejsce zajęli Bogusław Szlachetko oraz Michał Lower, założyciele wrocławskiej spółki Sky Tronic. Są laureatami rankingu organizowanego przez portal wroclaw.pl – „30 Kreatywnych Wrocławia 2017”.

Sky Tronic to firma technologiczna typu “spin-off” działająca w branży lotniczej zawiązana przez absolwentów i pracowników Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pracują nad nową technologią sterowania i stabilizacji lotu dla bezzałogowych statków powietrznych, opartą na logice rozmytej, która zapewni poprawę efektywności sterowania i bezpieczne wykonywanie misji, nawet w trudnych i zmiennych warunkach terenowych i pogodowych, np. przy silnych podmuchach wiatru, zrzucaniu ładunku itp.

Filip Granek, XTPL

Filip Granek, źródło: wroclaw.pl

22. miejsce zdobył Filip Granek, prezes zarządu wrocławskiej spółki XTPL. Jest laureatem rankingu organizowanego przez portal wroclaw.pl – „30 Kreatywnych Wrocławia 2016”.

Wrocławski startup rozwija technologię ultraprecyzyjnego drukowania szerokiej gamy nanomateriałów. Technologia XTPL umożliwia tworzenie ultracienkich linii przewodzących prąd elektryczny, które są nawet do 400 razy węższe niż te powstałe w wyniku zastosowania standardowych technik druku cyfrowego czy sitodruku. Rozwiązanie wrocławian może być użyte m.in. w produkcji wyświetlaczy, ogniw słonecznych czy zabezpieczeń antypodróbkowych.

Czytaj także: XTPL na NewConnect. Zyskało miliony na rozwój i zagranicznych inwestorów

Edward Mężyk, Cluify

Od lewej: Edward Mężyk z Datarino i Tomasz Cichowicz z Luma Ventures, źródło: Datarino

31. miejsce zajął Edward Mężyk, prezes wrocławskiej Grupy Datarino do której należy Cluify. Datarino, to jeden z czołowych podmiotów na rynku usług i rozwiązań Big Data w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Swoje doświadczenie zdobywali tworząc jedną z największych w tym czasie hurtowni danych w Naszej Klasie, aby kilka lat później, już jako Datarino Financial, prowadzić kompleksowe projekty m.in. z zakresu wywiadu gospodarczego umożliwiające ocenę ryzyka (KYC). Obecnie wśród klientów Datarino znajdują się najwięksi przedstawiciele branż finansowych i mediowych, w tym ING Bank Śląski, Boston Consulting Group, Hoist Finance i Grupa Onet.

Czytaj także: Wrocławskie Datarino pozyskuje 6 milionów złotych od Luma Ventures

Czytaj także: Cluify wśród krajowych finalistów Central European Startup Awards 2017

Kamil Rudnicki, Time Solutions

Zespół TimeCamp, pierwszy z lewej Kamil Rudnicki, źródło: TimeCamp

33. miejsce zajął Kamil Rudnicki, pomysłodawca i prezes Time Solutions, wrocławskiej spółki z branży IT. Firma jest producent aplikacji TimeCamp Enterprise. Pozwala ona wykryć i wyeliminować wszelkie programy oraz strony internetowe, które kradną czas pracownikom i obniżają ich efektywność. Z rozwiązań skorzystało już ponad 1000 firm z całego świata, w tym z 70% z USA.

Piotr Bartadyn, Gabi Czesak i Mateusz Romanów, ARBUZZ

Od lewej Mateusz Romanów, Gabi Czesak, Piotr Bardadyn, źródło: materiał prasowy

43. miejsce w rankingu zdobyli wrocławianie Piotr Bartadyn, Gabi Czesak i Mateusz Romanów twórcy aplikacji ARBUZZ, platformy do komunikacji za pomocą rozszerzonej rzeczywistości (technologia AR). ARBUZZ jest marką spółki AR Plus Sp. z.o.o rozwijaną w kooperacji wrocławskiej agencji kreatywnej 25wat i szwajcarskiego partnera. Dostępna jest od 7 marca 2018 w Google Play oraz Appstore.

– Rozszerzona rzeczywistość wpisuje się w globalny trend, którego liderami są takie firmy, jak Apple, Samsung, czy Google. Wierzymy, że ARBUZZ będzie łącznikiem pomiędzy światem realnym, a digitalem i nową drogą dotarcia do odbiorców dla nadawców komunikatów, nie tylko reklamowych, ale przede wszystkim ciekawych i inspirujących treści – mówi Mateusz Romanów, pomysłodawca i prezes agencji kreatywnej 25wat.

Pełna lista 8 edycji Rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl