Mieszkańcy Tarnogaju mają odnowiony park

Mieszkańcy Tarnogaju mają odnowiony park. 6-hektarowy teren przy ul. Bogedajna uporządkowano dzięki zaangażowaniu mieszkańców w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. 

  • Tomasz Myszko


Na otwarciu bawiły się tłumy mieszkańców, nie tylko Tarngaju. Była część artysyczna w wykonaniu przedszkolaków i liczne atrkcje: dmuchańce, animacje, zajęcia sportowe, foodtrucki.

- Pokrzywy, śmieci, a ścieżki wydaptane tyko przy wejściu - tak wspomina swoją pierwszą wizytę w parku Tomasz Myszko z Rady Osiedla Tarnogaj. Było trochę stasznie, trochę niebezpiecznie - dodaje. Teraz park uporządkowano, są odnowione alejki.

Program otwarcia

W czasie pikniku można zarówno zmierzyć się w turnieju szachowym, wziąć udział warsztatach z chustonoszenia, poćwiczyć jogę jak i posłuchać koncertu Alicji Janosz. Każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie w przygotowanym przez organizatorów programie.

Wyjątkowo bogata oferta skierowana będzie do dzieci: zabawy z animatorami, dmuchańce, pokaz iluzjonisty czy tajemnicza „Skrzynia Skarbów”. Do tego foodtracki i masa dobrej zabawy.

Piknik z okazji otwarcia Parku Tarnogajskiego

Piknik z okazji otwarcia Parku Tarnogajskiego

Piknik / W plenerze / Dla wszystkich
Termin 19 maja 2018 od 14:00 do 20:00

Miejsce Park Tarnogajski

Zobacz

Park znajduje się w miejscu nieistniejącego poniemieckiego cmentarza. O zagospodarowanie terenu mieszkańcy Tarnogaju starali się od 2014 w ramach projektów WBO.

Na razie udało się oczyścić i częściowo zagospodarować park.

- To był trudny projekt. W WBO w 2014 roku nie przeszedł, w następnych latach już tak, ale był tu ogrom pracy - wspomina dyrektor Biura Partycypacji Społecznej Bartłomiej Świerczewski. 

O kolejne pieniądze na dokończenie parku społecznicy będą walczyć w jesiennej edycji WBO.

- Chcemy dokończyć porządkowanie ścieżek oraz postawić tu zewnętrzną siłownię - zapowiada Tomasz Myszko.Zgłoś uwagę