www.wroclaw.pl
U tego partnera możesz otrzymać zniżka do-30%
Nasz Wrocław MAX
Darmowe Wejścia
Kultura

Muzeum Teatru we Wrocławiu

Muzeum Teatru to nie tylko okazja do poznania historii wrocławskich teatrów, ale także szansa na zabawę z głosem i ciałem – narzędziami aktorów teatralnych.

Muzeum, poprzez wystawy stałe i czasowe, rozbudowany i oryginalny program edukacyjny, opowiada nie tylko o pantomimie, ale o całym wrocławskim życiu teatralnym.

W atelier Stefana Arczyńskiego

Swoją pracownię w Muzeum Teatru ma Stefan Arczyński, nestor polskiej fotografii, który poświęcił wiele swoich prac teatrowi pantomimy. W jednej z sal prezentowane są jego zdjęcia. Mamy szansę zajrzeć do analogowej ciemni fotograficznej z oryginalnym wyposażeniem – powiększalnikiem i kuwetami.

W największej  sali ze wspaniałym kasetonowym plafonem i przeszkloną, arkadową ścianą otwierającą się na pl. Wolności, znajduje się ekspozycja poświęcona wrocławskiemu teatrowi po roku 1945. W sali wysokiej na ponad siedem metrów oglądamy eksponaty gromadzone przez Muzeum Miejskie od lat 70.

Pracownia paszczodźwięków dr Mirosława Oczkosia

Niewielkie miejsce – stanowisko multimedialne, poświęcone dykcji znalazło się na drugim piętrze. Przy specjalnie zaprojektowanym pulpicie można pobawić się łamańcami językowymi, sprawdzić swoją dykcję, posłuchać mistrzów mowy polskiej, a także – dzięki aplikacji - wysłać drogą elektroniczną autorską pocztówkę dźwiękową lub załączyć nagranie na portale społecznościowe.

Zniżki z Nasz Wrocław / Nasz Wrocław MAX

  • Status Podatnika: 20%
  • Status MAX: 30%

Darmowe wejście z Nasz Wrocław MAX

  • raz na 365 dni ze Statusem MAX wraz z osobą towarzyszącą

Media społecznościowe

Galeria