www.wroclaw.pl
Rozrywka

Hala Stulecia we Wrocławiu

Hala Stulecia we Wrocławiu to jedna z największych żelbetowych budowli w historii. Obiekt wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Monumentalna Hala Stulecia została otwarta w 1913 r., w setną rocznicę zwycięstwa wojsk koalicji antyfrancuskiej nad armią Napoleona Bonapartego pod Lipskiem.

W roku 1913 r. na terenach wystawowych powstały także Pawilon Czterech Kopuł według projektu Hansa Poelziga oraz Pergola dziś otaczająca multimedialną fontannę. Dzisiaj to jedno z ulubionych miejsc spacerów wrocławian i turystów.

Kopuła Hali Stulecia ma rozpiętość 65 m, a bryła budynku jest wysoka na 42 m. Główną salę widowiskową otaczają kuluary. Na widowni i płycie może się zmieścić nawet 10 tys. osób.

Hala Stulecia, dawniej Hala Ludowa

Po II wojnie budowlę nazwano Halą Ludową. Przez wiele lat działało tu kino Gigant z największą we Wrocławiu widownią. Dopiero po roku 2000 powrócono do pierwotnej nazwy - Hala Stulecia.

Wpisanie Hali w 2006 r. na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO podkreśliło rangę tego obiektu, który jest niewątpliwie jedną z wizytówek Wrocławia.

W Hali Stulecia działa Visitor Centre – multimedialna wystawa stała o historii Hali. Wystawa otwarta jest dla odwiedzających od czwartku do niedzieli w godz. 10.00 – 18.00.

Zwiedzanie Visitor Centre można rozszerzyć o zwiedzanie wnętrza Hali Stulecia.

Informacje na temat COVID-19:

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami w wyniku COVID-19, korzystanie z usług u Partnerów uczestniczących w programie Nasz Wrocław może być utrudniona lub niemożliwa aż do odwołania. Przed planowaną wizytą u naszych Partnerów prosimy o wcześniejsze sprawdzenie, czy świadczone usługi nie są czasowo zawieszone.

Galeria