Bookowisko – wietrzenie domowej biblioteczki
Kiermasz Bookowisko wpisał się już we wrocławski program wydarzeń literackich, jest nieco inną formą promocji – nie samych autorów czy nawet książek, ale czytelnictwa jako takiego. Z okazji Święta Wrocławia na stołach w Przejściu Garncarskim wylądują już w sobotę 17 czerwca (11.00-15.00) książki, które ich właściciele albo przeczytali po raz enty i więcej nie zamierzają, a chętnie sprzedadzą (bądź przekażą) w dobre ręce, albo nie mieszczą się na półkach w małych mieszkaniach, albo bywały nietrafionym prezentem dla jednych, a okażą się pięknym podarunkiem dla innych.
Czytelnicy mogą uczestniczyć w Bookowisku na dwa sposoby – sprzedawać (lub rozdawać) albo kupować (lub przyjmować). Książki z akcji „wietrzenia” biblioteczek można bowiem zarówno sprzedać (wcześniej należy zgłosić się do organizatorów i zapewnić sobie stolik), bezpłatnie wymienić, jak i po prostu kupić.
Podczas tej edycji Bookowiska dodatkową atrakcją będzie stoisko wrocławskiego Wydawnictwa Warstwy, które przygotowało specjalne rabaty. Chętni będą również mogli odebrać bezpłatną publikację w ramach akcji #SupermocKsiążek #TataTeżCzyta – ta nieduża książeczka podpowie, co i kiedy warto czytać ze swoim dzieckiem i dlaczego jest to tak niezwykle ważne!
Bookowisko – jak zostać wystawcą w Prozie
Trzeba zgłosić się do organizatorów jako wystawcy, wysłać maila na adres: info(at) literatura.wroclaw.pl i poczekać na potwierdzenie. Udział jest bezpłatny. W mailu ze zgłoszeniem należy zawrzeć podstawowe informacje (nr telefonu, przybliżoną liczbę książek, które planujecie wystawić). Liczba miejsc jest ograniczona, więc liczy się kolejność zgłoszeń.
Warsztaty plastyczne z ilustratorem Pawłem Pawlakiem
Także w sobotę 17 czerwca, ale tym razem w Klubie Proza (Przejście Garncarskie 2, II piętro) od 12.00-14.00 warsztaty plastyczne ze znanym ilustratorem książek dla dzieci Pawłem Pawlakiem. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 8-10 lat i będą zorganizowane wokół książki Pawła Pawlaka „Felcia, czyli szkice z kichającym berecikiem”.
Uwaga, na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy, a udział dzieci należy zgłaszać, pisząc na adres: info(at)literatura.wroclaw.pl.
Spotkanie z autorem powieści fantasy o Wrocławiu
Także w sobotę 17 czerwca o 15.00 w klubie Proza spotkanie z Tomaszem Kocowskim. To autor powieści fantasy „Brassel” o losach dawnych mieszkańców Wrocławia. Akcja rozgrywa się w połowie XIX wieku, a zbuntowani mieszkańcy Brassel (dzisiejszego Wrocławia) walczą o wolność i swoje prawa, a także o otwarcie Oderthor (tam odbywał się kiedyś handel z tajemniczą rasą krasnoludów Zwergów, którzy mieszkali pod powierzchnią miasta). Bohaterami są przywódcy buntu – Bernard i Bolko, a przed nimi wyrzeczenia i heroiczna walka.
Rozmowę z Tomaszem Kocowskim poprowadzi dziennikarz Jacek Antczak. Wstęp wolny.