Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
Spotkanie z Grahamem Mastertonem odbędzie się 30 maja w bibliotece na Jagodnie przy ul. Grapowa 1 (filia nr 14 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu). Początek o godz. 18:00. Zapisy na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej.
[quote author=Organizatorzy wydarzenia]Podczas spotkania autorskiego opowie o swojej karierze, inspiracjach oraz… uczuciach do Polski, które zaszczepiła w nim pochodząca z naszego kraju partnerka. Zresztą kilka swoich powieści osadził w znanych nam miejscach, m.in. w warszawskich kanałach, gdzie przyczaiła się groza.[/quote]
Na pisarza czeka krasnal Mastertonek
Pisarz lubi przyjeżdżać do Polski, a w naszym mieście był wielokrotnie. Ma tu przyjaciół, a od kilku lat także własnego krasnala, Mastertonka, który stoi na ul. Kiełbaśniczej przy Art Hotelu. Masterton osobiście go odsłonił w sierpniu 2021 roku.
Warto dodać, że Masterton zaczął bywać we Wrocławiu dzięki… więźniom. Pierwszy raz z pensjonariuszami zakładu karnego w Wołowie spotkał się w 2016 roku. Był mile zaskoczony i ocenił to spotkanie jako jedno z najlepszych, jakie miał w życiu ze względu na perfekcyjne przygotowanie więźniów, ich zainteresowanie jego twórczością, znajomość książek, ale też refleksje o życiu. Tak narodził się pomysł organizacji konkursu literackiego dla więźniów.
Horrory, thrillery, a nawet... poradniki
Graham Masterton jest znany przede wszystkim jako autor horrorów – napisał ich ponad 40! Jego debiutancka powieść - „Manitou” – błyskawicznie zawojowała świat, ale bardzo znane (i nagradzane) są także kolejne, m.in. „Kostnica”, „Zwierciadło piekieł” i „Wizerunek zła”.
Oprócz wielu powieści (często ekranizowanych) – takich jak „Kostnica”, Zwierciadło piekieł”, „Wizerunek zła” czy „Dom szeptów” – zbiorów opowiadań grozy, Masterton jest również autorem powieści historycznych oraz obszernych serii kryminalnych (m.in. o pochodzącej z Irlandii inspektor Katie Maguire). Pisze również opowiadania o klęskach żywiołowych, książki dla dzieci i poradniki dotyczące erotyki, w tym słynną „Magię seksu”. W sumie napisał ponad sto książek, które przetłumaczono na 18 języków. Wiele z nich wydano także w Polsce.
Gdzie odbędzie się spotkanie?
Biblioteka, w której odbędzie się spotkanie z mistrzem grozy, mieści się na osiedlu Jagodno.