W programie wieczoru policyjne przesłuchanie autora, nadanie imienia głównemu bohaterowi powieści, kryminalny konkurs literacki i upominki dla czytelników.
Błażej Przygodzki mieszka we Wrocławiu. Jego kryminał "Z chirurgiczną precyzją" został doceniony przez czytelników i w głosowaniu członków forum portalu „Gazety Wyborczej” zdobył pierwsze miejsce wśród polskich kryminałów w roku 2013. Autor codzienną pracę policji poznał w trakcie realizacji dokumentalnego programu „Gliniarze”, w którym dziennikarze uczestniczyli z kamerą w policyjnych akcjach. Pracował w TVN i dzienniku „Polska The Times”. Obecnie jest głównym scenarzystą kręconego dla TV4 serialu „Policjantki i policjanci”, trzecia seria osiągnęła oglądalność 1,6 mln widzów.
W roku 2014 ukazał się nakładem Wydawnictwa Literackiego drugi kryminał Przygodzkiego "Niech strawi cię płomień”. Głównym bohaterem obu powieści jest rudowłosy komisarz Niedżwiecki. Przygodzki mówi, że powstawał z przekory. Większość współczesnych bohaterów kryminałów to ludzie z problemami, mroczną przeszłością, demonami dnia dzisiejszego. Niedżwiecki jest zwyczajny, a jego charakterystyka, drobiazgi i dziwactwa bliskie każdemu człowiekowi. Lubi słodycze, jest roztrzepany, nie zna się na modzie, jeżdzi na chińskim skuterku, trochę boi się pięknej żony. Ludzie, którzy go lekceważą robią błąd. Niedżwiecki to trochę taki nieślubny syn porucznika Columbo. To detektyw starej daty. Rozwiązuje zagadki za pomocą szarych komórek.
Kryminały Przygodzkiego nie ociekają krwią, nie epatują zbrodnią. To klasyczne kryminały, w których intryga dopracowana jest do perfekcji a w gąszczu tropów autor podejmuje grę z czytelnikiem. Dla Przygodzkiego najważniejsza jest zagadka. Prowadzi czytelnika zgrabnie i lekko przez wszystkie tropy, bez trudu osiągając klasyczny efekt zaskoczenia.
W powieściach Przygodzkiego miłośnik kryminałów znajdzie wszystko, co najważniejsze w tym gatunku. Nie tylko zawiłą intrygę i przebiegłego detektywa. Autor tworzy wyraziste postacie, świetnie narysowane czarne charaktery. Na uwagę zasługuje też język autora, podszyty pewna dozą ironii.
Autor zapytany dlaczego pisze kryminały odpowiada: ”Świadomość, że nie ja ginę podnosi mnie na duchu, a pytanie kogo znowu zabiję po prostu bawi. Zabiłem dopiero 5 osób, jestem początkującym kryminalistą”.
Akcja wszystkich trzech książek Przygodzkiego (debiutował „Dziennikiem samobójców” w 2012 r.) rozgrywa się wspólczesnie we Wrocławiu.

Spotkanie z Błażejem Przygodzkim
Spotkania z autorami Pasaż Grunwaldzki Księgarnia Autorska