Potańcówka Wrocławska na placu Wolności staje się powoli wrocławską, letnią tradycją. Ale w sobotę 8 czerwca, wyjątkowo, warto przyjść nie na plac przy Narodowym Forum Muzyki, ale na klimatyczny dziedziniec Zakładu Narodowego Ossolińskich.
Tu czeka nas prawdziwa podróż w czasie, bo wieczór od 17.00 do 22.00 minie nam w rytmie muzyki z lat 1823-1923-2023. Te daty nie są przypadkowe – Ossolineum świętuje jubileusz 200-lecia Muzeum Książąt Lubomirskich (zbiory lwowskiej placówki są przechowywane we Wrocławiu, a wkrótce powstanie tu Muzeum Książąt Lubomirskich) i wspólnie z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego organizuje potańcówkę.
Jak nauczyć się kadryla – bezpłatne lekcje 8 czerwca
Już w sobotę 8 czerwca pod okiem instruktora Zespołu Tańca Dawnego Uniwersytetu Wrocławskiego nauczymy się tańczyć modnego w XVIII i XIX wieku kadryla, który wykonywało się z reguły w 4 parach. A podziwiać będziemy w nim m.in. panie ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej i Kostiumingu „Krynolina” w sukniach z pierwszej połowy XIX wieku.
Kolejne stulecie – rok 1923 – także zostanie odpowiednio muzycznie zaakcentowane szlagierami z lat 20. i 30. XX wieku. Potańcówka Wrocławska zakończy się hitami z roku 2023. Całą zabawę poprowadzi wrocławska didżejka DJ Ewelina Gra.
Potańcówka Wrocławska 8 czerwca – wstęp bezpłatny
Wydarzenie jest bezpłatne i ma charakter otwarty, ale ze względów bezpieczeństwa liczba osób przebywających na dziedzińcu będzie ograniczona.
Pojemność dziedzińca Ossolineum jest tu kluczowa, dlatego organizatorzy uprzedzają, że być może uczestnicy Potańcówki Wrocławskiej będą musieli poczekać, żeby wejść. Ale nie ma się czego obawiać. Na potańcówkach jest spora rotacja osób, które się bawią, więc z pewnością uda się skorzystać z tej atrakcji.
Każdy uczestnik dostanie pamiątkowy kotylion.