wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 11:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. „Nikt nie jest wyspą” – posłuchaj jak brzmi Ukraina. Wieczorem spotkanie w Browarze Mieszczańskim
na zdjęciu kadr ze spotkania w Kijowie, na zdjęciu ilustracyjnym widać osobę odwróconą plecami, która gra na flecie poprzecznym, w tle za stołem dwójka ludzi fot. www.facebook.com/artpole
na zdjęciu kadr ze spotkania w Kijowie, na zdjęciu ilustracyjnym widać osobę odwróconą plecami, która gra na flecie poprzecznym, w tle za stołem dwójka ludzi

„Nikt nie jest wyspą” to audiowizualny projekt poświęcony południu Ukrainy. Dziś wieczorem będzie można posłuchać, jak brzmi Mariupol. Audiowizualny projekt mapy tworzą polscy i ukraińscy artyści. Początek spotkania o godz. 19.00 w galerii Exit na terenie Browaru Mieszczańskiego (ul. Hubska 44). Wstęp wolny.

Reklama

Zanurz się w wielokulturowym ukraińskim południu

Opowieść o ukraińskim południu podróżuje po Polsce. Artyści ze swoim projektem odwiedzili już Gdańsk, teraz czas na Wrocław.

W sobotę wieczorem w galerii Exit pokażą, jak brzmi miasto Mariupol. Na audiowizualna prezentację zapraszają Ola Mychajluk i Tomasz Sikora.

Tego lata we Wrocławiu wyświetliliśmy pierwszą część „Nikt nie jest wyspą” - o Krymie i Chersoniu. Teraz wrocławska publiczność będzie mogła zobaczyć i usłyszeć, jak, na swój audiowizualny sposób, kontynuujemy „wymalowywanie” ukraińskiego południa”
Tomasz Sikora

Obrazy z przedwojennego ukraińskiego miasta, szum morza, bazaru i śmiech dzieci – ożywają dzięki dudukowi i klarnetowi Surena Woskanjana. Tak Suren opowiada o swoim rodzinnym mieście, które zostało zranione tej wiosny. Dźwięk muzyki Surena w polskiej wersji jest wirtualny, zarejestrowany na wideo z niedawnego występu w Kijowie. Ale, podobnie jak ujęcia i głosy przedwojennego Mariupola, staje się bliski, każdemu na swój sposób.

 Projekt „Nikt nie jest wyspą”

To audiowizualny projekt poświęcony ukraińskiemu południu: Krymowi, Mariupolowi, Berdiańsku, Chersoniowi.

Jego tytuł to początek wiersza poety metafizycznego Johna Donne'a: „No man is an island entire of itself; every man is a piece of the continent, a part of the main”.

Uczestnicy projektu: 

  • Ola Mychajluk, Kijów – autorka pomysłu, wizualizacje
  • Tomasz Sikora, Wrocław – saksofon, elektronika
  • Suren Voskanjan, Mariupol – duduk, saksofon, flet poprzeczny

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl