Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
Zanurz się w wielokulturowym ukraińskim południu
Opowieść o ukraińskim południu podróżuje po Polsce. Artyści ze swoim projektem odwiedzili już Gdańsk, teraz czas na Wrocław.
W sobotę wieczorem w galerii Exit pokażą, jak brzmi miasto Mariupol. Na audiowizualna prezentację zapraszają Ola Mychajluk i Tomasz Sikora.
Tego lata we Wrocławiu wyświetliliśmy pierwszą część „Nikt nie jest wyspą” - o Krymie i Chersoniu. Teraz wrocławska publiczność będzie mogła zobaczyć i usłyszeć, jak, na swój audiowizualny sposób, kontynuujemy „wymalowywanie” ukraińskiego południa”Tomasz Sikora
Obrazy z przedwojennego ukraińskiego miasta, szum morza, bazaru i śmiech dzieci – ożywają dzięki dudukowi i klarnetowi Surena Woskanjana. Tak Suren opowiada o swoim rodzinnym mieście, które zostało zranione tej wiosny. Dźwięk muzyki Surena w polskiej wersji jest wirtualny, zarejestrowany na wideo z niedawnego występu w Kijowie. Ale, podobnie jak ujęcia i głosy przedwojennego Mariupola, staje się bliski, każdemu na swój sposób.
Projekt „Nikt nie jest wyspą”
To audiowizualny projekt poświęcony ukraińskiemu południu: Krymowi, Mariupolowi, Berdiańsku, Chersoniowi.
Jego tytuł to początek wiersza poety metafizycznego Johna Donne'a: „No man is an island entire of itself; every man is a piece of the continent, a part of the main”.
Uczestnicy projektu:
- Ola Mychajluk, Kijów – autorka pomysłu, wizualizacje
- Tomasz Sikora, Wrocław – saksofon, elektronika
- Suren Voskanjan, Mariupol – duduk, saksofon, flet poprzeczny