wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 21°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Czy artysta może tworzyć podczas wojny? Zobacz projekt Nikt nie jest wyspą / Ніхто не острів

Ewa Waplak,
Spotkanie Nikt nie jest wyspą/Ніхто не острів 6 lipca o godz. 19.00 w galerii Exit materiały organizatorów, zdjęcie na stronie głównej Jerzy Gbur, Krym 2000 r.
Spotkanie Nikt nie jest wyspą/Ніхто не острів 6 lipca o godz. 19.00 w galerii Exit

Czy artyści mogą tworzyć w czasie wojny? Czy pomoc humanitarną, gdy zagrożone jest ludzkie życie, można łączyć ze sztuką? Między innymi o takich emocjach, przeżyciach i obserwacjach opowiedzą wieczorem dwie artystki z Ukrainy, Ola i Slawa z inicjatywy ArtPole. Początek o godz. 19.00 w galerii Exit na terenie Browaru Mieszczańskiego (ul. Hubska 44). Wstęp wolny.

Reklama

Kijów-Warszawa-Wrocław-Kijów

Olia Mykhailiuk i Myroslava Ganiushkina są we Wrocławiu od wczoraj, wcześniej ze swoim projektem odwiedziły Warszawę. W czwartek wracają do domu, do Ukrainy; nie wrócą same, ale z pomocą humanitarną od polskich przyjaciół. Dlatego dziś wieczorem jedyna okazja, by porozmawiać, posłuchać i zobaczyć, jak w czasie wojny z poukładaniem rzeczywistości, również tej zawodowej, radzą sobie ukraińscy artyści.

Nikt nie jest wyspą/Ніхто не острів

Nikt nie jest wyspą/Ніхто не острів

Zobacz Wydarzenie z serwisu go.wroclaw.pl

ArtPole na spotkanie zaprasza tak: „I znowu. Czy kultura jest na czasie? Muzycy i pisarze idą na front, animatorzy kultury szukają kamer termowizyjnych, kamizelek kuloodpornych i wielu innych przydatnych rzeczy dla naszych obrońców, dostarczają ofiarom pomoc humanitarną (nieskończona wdzięczność dla naszych przyjaciół z Polski).

Wstyd jest wspominać o sztuce. Ale co z naszą tożsamością na poziomie globalnym? Tak, nadal trzeba to udowodniać. A także - emocjonalnie wspierać Ukraińców w kraju i za granicą. Od 2014 roku ArtPole swoimi projektami „krzyczy” o wschodzie Ukrainy, o Krymie, o wszystkim, o czym warto pamiętać, o wszystkim, co czeka na ratunek. Teraz świat słyszy nas lepiej. Dlatego nie można milczeć”.

Krym-Chersoń-Mariupol

W galerii Exit będzie można zobaczyć m.in. materiały nagrane rok temu w okolicach Chersonia. Artystki miały tam wrócić w czerwcu tego roku, nie zdążyły. 

To projekty przerwane. Projekty o tym, jak się nie poddawać i szerzyć ukraińską kulturę na terenach okupowanych. Ukraińscy artyści chcą pomagać, angażują się w akcje charytatywne, ale chcą ta pomoc również „przełożyć” na swoją działalność, na kulturę. Wieczorem będzie można posłuchać, jak i czy jak do się połączyć te dwie rzeczy
współorganizator spotkania, Tomasz Sikora

Projekt Nikt nie jest wyspą / Ніхто не острів 6 lipca, godz. 19.00, galeria EXIT (ul. Hubska 44). Język spotkania: polski, ukraiński, angielski. Wstęp jest bezpłatny.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl