Każda z nich inaczej widzi cel tej podróży. Dla Małgorzaty ma to być ostatnia droga, chce odejść na własnych warunkach. Z kolei Łucja wierzy, że przekona siostrę do zmiany decyzji i podjęcia walki o życie. Przed nimi czas kłótni, płaczu i śmiechu.
Czy będą potrafiły znów być ze sobą tak blisko jak kiedyś? To będzie ich najważniejsze spotkanie. Czy okaże się także ostatecznym rozstaniem?
Fabicki, jeden z najbardziej utalentowanych polskich reżyserów
O tym pokrótce opowiada film w reżyserii Sławomira Fabickiego - jego krótkometrażowy film "Męska sprawa" z 2001 roku, zdobył ponad 50 nagród na międzynarodowych festiwalach oraz nominację do Oscara.
Galeria zdjęć
Skąd tytuł - "Lęk"?
- Bo często mówi on o ludziach więcej niż strach, który jest emocją bardzo konkretną. Tymczasem lęk nie musi być tak skonkretyzowany. Dopada człowieka, gdy myśli o przyszłości. Kiedy jest niespokojny, co może nadejść w jego życiu, a nad jego codziennością zbierają się czarne chmury. Lęk wydaje mi się bardzo współczesnym uczuciem, które dotyka całe społeczeństwo - tłumaczy reżyser.
Zdjęcia kręcono w Polsce, Niemczech i Szwajcarii
„Lęk” jest trzecim filmem fabularnym Fabickiego. Powstał w koprodukcji polsko-szwajcarsko-niemieckiej, zdjęcia zostały zrealizowane w Polsce, Niemczech i Szwajcarii, w malowniczym Lugano.
Za kamerą stanął wielokrotny współpracownik Fabickiego, wielokrotnie nagradzany w Polsce i za granicą autor zdjęć, Bogumił Godfrejów, z którym Fabicki pracował zarówno do nominowanej do Oscara „Męskiej sprawie”, jak i nagrodzonym w Cannes „Z odzysku”.
Autorką scenariusza jest Monika Sobień-Górska. Film „Lęk” jest jej pełnometrażowym debiutem scenariuszowym, a scenariusz otrzymał wyróżnienie na Festiwalu OFF Camera w 2017 roku jako finalista konkursu SCRIPT PRO.