wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 27°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Koncert pamięci Zbigniewa Herberta już dziś w Synagodze pod Białym Bocianem we Wrocławiu [ZOBACZ SZCZEGÓŁY]

Magdalena Talik,
Czesław Mozil będzie jedną z gwiazd koncertu w Synagodze fot. Tomek Kaczor
Czesław Mozil będzie jedną z gwiazd koncertu w Synagodze

AbraDab, Limboski, Czesław Mozil, Skubas, Katarzyna Groniec oraz Meek, Oh Why? to artyści, którzy w środę 29 czerwca zaśpiewają w Synagodze utwory Zbigniewa Herberta, jednego z najwybitniejszych polskich poetów i jednego z najlepiej rozpoznawalnych literatów polskich na świecie. Start koncertu o 19.00, całość będzie rejestrowana przez TVP Kultura. Koncert poprowadzi radiowy dziennikarz muzyczny Piotr Metz.

Reklama

Herbert 22 – wiersze poety w autorskich wersjach

To będzie jedno z ciekawszych wydarzeń u progu wakacji, tak zapowiada się środowy (29 czerwca) koncert poświęcony Zbigniewowi Herbertowi, który jest kontynuacją, ale też rozszerzeniem wydarzenia zorganizowanego w dwudziestą rocznicę śmierci poety przez Program 3 Polskiego Radia, Fundację Świętego Mikołaja i Narodowe Centrum Kultury. Koncert 29 czerwca zostanie Całość zostanie zarejestrowany w postaci audycji telewizyjnej dla TVP Kultura, a gospodarzem wieczoru będzie Piotr Metz.

HERBERT 22 – koncert

HERBERT 22 – koncert

Zobacz Wydarzenie z serwisu go.wroclaw.pl

Podczas tego wieczoru usłyszymy najbardziej znane utwory wybitnego, czytanego na całym świecie, zmarłego w 1998 roku poety, jak „Pan Cogito o cnocie”, „Śmierć Lwa” i wiele innych. Do projektu Herbert 22 w bardzo przemyślany sposób zaproszono solistów – nie tylko działają jako twórcy i kompozytorzy piosenek, ale są często zaangażowani w literackie działania, co jest gwarantem tego, że będą wyczuleni na słowo i poezję i można oczekiwać autorskich wersji. 

Poprosiliśmy ich o napisanie muzyki i zinterpretowanie wybranego przez siebie wiersza poety. Wszyscy zaproszeni zareagowali z ogromnym entuzjazmem i nie tyle „odrobili” zadanie, co wręcz zaskoczyli nas świeżym, nietuzinkowym podejściem do twórczości Herberta.
Piotr Metz, szef muzyczny radiowej Trójki i współtwórca przedsięwzięcia

Gwiazdy w Synagodze śpiewają Herberta

Na scenie Synagogi pod Białym Bocianem pojawią się AbraDab, Limboski, Czesław Mozil, Skubas, Katarzyna Groniec oraz Meek, Oh Why?. Artyści zaśpiewają przy akompaniamencie muzyków Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO. 

Artystycznym opiekunem przedsięwzięcia jest Miłosz Wośko – kompozytor i producent, który czuwa nad spójnością aranżacyjną projektu.

Komponowanie do poezji wymaga nieszablonowego podejścia do formy muzycznej - ponieważ wiersze Zbigniewa Herberta często mają formę wiersza białego. Stąd towarzysząca nam myśl, by  zachowując jednocześnie komunikatywność powstających utworów odwołać się do środków charakterystycznych dla muzyki poważnej, teatralnej, czy filmowej, gdzie pojęcie formy jest znacznie bardziej pojemne niż w piosence.
Miłosz Wośko, kompozytor i producent

Bilety: 79 złotych (ulgowe) i 99 złotych - normalne. 

Zobacz również

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl