wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 23°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Kolejkowo we Wrocławiu ma nową atrakcję. Zobacz miasto zrobione z piasku! [ZDJĘCIA]

Robert Migdał,
„Miasto z Piasku” można oglądać od 28 czerwca do 15 września. Zwiedzanie wystawy jest w cenie biletu wstępu do Kolejkowa Kolejkowo/materiały prasowe
„Miasto z Piasku” można oglądać od 28 czerwca do 15 września. Zwiedzanie wystawy jest w cenie biletu wstępu do Kolejkowa

Do budowy najnowszej atrakcji zużyto ponad osiem ton piasku. W Kolejkowie zobaczymy m.in. niesamowite rzeźby i ocean, nad którym wypoczywają miniaturowi plażowicze. „Miasto z Piasku” można oglądać już od dzisiaj (28 czerwca) w SkyTower. To niesamowita wystawa, nie tylko dla dzieci!

Reklama

- Tworzenie budowli z piasku wymaga wiele pracy, cierpliwości i precyzji, ale efekt końcowy zdecydowanie jest tego wart. Inspiracją było nadchodzące lato, ekologia i nadmorskie kurorty - mówi Klaudia Sztandera, architektka makiet.

- Kolejkowo bawi i edukuje, dlatego w „Mieście z Piasku” znajdziecie wakacyjną beztroskę i ekologię. Odwiedzający będą zaskoczeni w jaki sposób Kolejkowiczanie budują swój świat. Wykorzystują  każde ziarenko piasku, wykałaczkę, zgubiony na plaży łańcuszek czy pozostawioną puszkę.
- opowiada Jakub Paczyński pomysłodawca Kolejkowa

Do kiedy jest czynna wystawa w Kolejkowie? Zobacz! 

„Miasto z Piasku” można oglądać od 28 czerwca do 15 września. Zwiedzanie wystawy jest w cenie biletu wstępu do Kolejkowa.

Na Kolejkowo składa się około 4000 figurek ludzi i zwierząt oraz prawie 300 budynków

Kolejkowo to ogromna, tętniąca życiem makieta, przedstawiająca rzeczywistość w 25 - krotnym pomniejszeniu. Zajmuje powierzchnię aż 1500 m2, a składa się na nią około 4000 figurek ludzi i zwierząt oraz prawie 300 budynków. Zobaczyć można tutaj w miniaturze życie na wsi, potowarzyszyć turystom podczas górskich wypraw, wziąć udział w akcji ratunkowej, zobaczyć jeżdżące po torach pociągi czy tramwaje za dnia i nocą, pływający statek i autentyczne, historyczne budowle Dolnego Śląska, w tym Ratusz na rynku wrocławskim.

Kolejkowo prezentuje Miasto z Piasku

Kolejkowo prezentuje Miasto z Piasku

Kolejkowo – makieta kolejowa Wrocław ul. ul. Powstańców Ślaskich 95 Zobacz Wydarzenie z serwisu go.wroclaw.pl

Gdzie jest Kolejkowo? Oto dokładny adres i ceny biletów

Kolejkowo znajduje się w Sky Tower, I piętro, ul. Powstańców Śląskich 95 we Wrocławiu. Czynne jest 365 dni w roku, także we wszystkie niedziele i święta. Bilet wstępu kosztuje 32 zł – normalny i 26 zł – ulgowy (ulga dotyczy dzieci od 3 do 18 lat, studentów, emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych). Dzieci w wieku do 3 lat zwiedzają makietę bezpłatnie.

Zobacz również

Źródło: materiały organizatorów

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl