wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Leśnica: Bezpłatne pokazy świetnych filmów [DATY, TYTUŁY]

Już od 17 lipca we Wrocławiu jubileuszowa 25. edycja Festiwalu Nowe Horyzonty. Impreza potrwa do 27 lipca we wrocławskich kinach, zaś do 2 sierpnia online. A od piątku 18 lipca ruszają bezpłatne pokazy filmów w OPT Zamek w Leśnicy. Zobaczcie, o której zaczynają się seanse i jakie tytuły obejrzymy. Program kina w Leśnicy.

Reklama

Festiwal Nowe Horyzonty 2025 – pokazy w Zamku w Leśnicy

Już od 18 lipca do 26 lipca aż 6 pokazów fantastycznych filmów w gwiazdorskiej obsadzie.

Wszystkie tytuły zostaną wyświetlone w plenerze, na terenie Ośrodka Postaw Twórczych Zamek w Leśnicy, a dwa z nich („Bękarta” i „Salto”) możecie oglądać z polskimi napisami oraz audiodeskrypcją (uruchomicie ją poprzez aplikację Kino Dostępne).

Dla publiczności przygotowanych będzie blisko 300 leżaków.

Start wszystkich seansów o 21.30.

Do Leśnicy kursują autobusy MPK Wrocław (z centrum linia 148) oraz Koleje Dolnośląskie (z dworca Wrocław Główny).

Kino w Leśnicy – dla osób z niepełnosprawnościami

Organizatorzy pokazów oferują możliwość wsparcia asystenta w dotarciu na miejsce pokazu i z miejsca pokazu na przystanek tramwajowy lub autobusowy. Zapewniają również toalety dla osób z niepełnosprawnościami. 

Miejsca na widowni plenerowej w Leśnicy można rezerwować wysyłając wiadomość na adres mailowy: dostepnosc(at)nowehoryzonty.pl.

Nowe Horyzonty w Leśnicy – dokładny program seansów

Piątek, 18 lipca, Bękart, reż. Nikolaj Arcel

Główny bohater, pochodzący z nieprawego łoża żołnierz Ludvig (Mads Mikkelsen), rusza na rubieże swojej ojczyzny, by założyć tam kolonię. Mężczyzna jest zdeterminowany, bo jeśli odniesie sukces, otrzyma od króla upragnione szlachectwo.

Na miejscu musi jednak zmierzyć się nie tylko z surową naturą, lecz także z Frederikiem, przedstawicielem lokalnych elit i okrutnym watażką, który rości sobie prawa do kolonizowanych terenów.

Rozpoczyna się próba charakteru będąca w istocie konfrontacją między dwoma modelami sprawowania władzy i przeżywania męskości.

Sobota, 19 lipca, Bogini Partenope, reż. Paolo Sorrentino

Przyjście na świat małej Partenope (Celeste Dalla Porta) jest jak narodziny bogini. Na pięknej wyspie Capri objawia się kobieta idealna, która swą niezwykłą urodą zniewala mężczyzn, jednocześnie wymykając się ich żądzom.

Ambitna, ogromnie ciekawa świata, nade wszystko ceni sobie wolność i szukanie własnej drogi przez życie.

Od spotkanych na niej mężczyzn, amerykańskiego pisarza, lubieżnego biskupa czy zakochanego w niej do szaleństwa przyjaciela z młodości, uczy się patrzeć na świat pod różnymi kątami.

Niedziela 20 lipca, Salto, reż. Tadeusz Konwicki

Kręcony w Leśnicy (m.in. przy ulicy Rubczaka) legendarny film w reżyserii Tadeusza Konwickiego. G lównym bohaterem jest Malinowski albo Kowalski (w tej roli Zbyszek Cybulski).

Nosi skórzaną kurtkę, przyciemniane okulary, jest aktorem, kabotynem i kłamcą. Pokryty bliznami, dręczony przez wspomnienia i gnany przez lęk, przybywa do miasteczka, które, tak jak on, tkwi w przeszłości: opiera się postępowi i żyje przygotowaniami do jakiejś Rocznicy.

Właśnie w tym miejscu Malinowski-Kowalski odnajduje wymarzoną widownię, zagubiony tłum, przed którym będzie mógł grać na zmianę bohatera i ofiarę – przynajmniej do momentu, w którym ktoś go wreszcie zdemaskuje.

Czwartek, 24 lipca, Kneecap, reż. Rich Peppiatt

Kneecap to hip-hopowe trio z Irlandii Północnej. Liam i Naoise zawsze znajdą sposób, by w zajętym przez Anglików Belfaście dobrze się zabawić, sprzedać narkotyki, zakpić z wroga czy poganiać się z nadgorliwą policją.

A do tego rapują po irlandzku, na wyspie, gdzie więcej osób zna nawet... polski. Kiedy niespodziewanie dołącza do nich JJ, niespełniony nauczyciel muzyki, hip-hop po irlandzku staje się dla tej trójki wyrazem politycznego sprzeciwu.

Piątek 25 lipca, Grand Tour, reż. Miguel Gomes

Osobliwa opowieść o narzeczonych, rozłączonych na azjatyckich rubieżach, która urzeka błyskotliwym połączeniem poetyckiego trawelogu z kinem drogi.

Miguel Gomes łączy współczesność z historią, humor z melancholią, refleksję nad kolonizatorską przeszłością z fascynacją azjatyckimi kulturami.

Zabiera nas w dziką odyseję od Singapuru, przez Tajlandię, Wietnam i Filipiny, po Japonię i Chiny. Znajdziemy tu elementy kina niemego czy teatru cieni, a także sztuki uliczne, operę i medytację – to naprawdę fascynująca mieszanka.

Sobota 26 lipca, Jak zostałam perliczką, reż. Rungano Nyoni

Noc, pustka na drodze i Shula – młoda kobieta, która natrafia na jezdni na ciało swojego wuja. Jego śmierć uruchamia absurdalny, brutalny spektakl, w którym milczenie kobiet jest normą, a mężczyźni stają się nietykalni.

Gdzieś czai się bunt, a może jednak śmiech? Nic tylko zostać perliczką… Przenikliwy, mocny, pełen ciętego humoru film, który został nagrodzony za reżyserię na festiwalu w Cannes.

Opisy filmów: Nowe Horyzonty.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama