wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

7°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 10:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Basia Trzetrzelewska wystąpi we Wrocławiu w listopadzie
Basia Trzetrzelewska podczas koncertu w Gdańsku w 2011 roku fot. Henning Simalla/za Wikipedią
Basia Trzetrzelewska podczas koncertu w Gdańsku w 2011 roku

Jako jedna z nielicznych polskich artystek zrobiła karierę zagraniczną, śpiewane przez nią piosenki trafiały na czołowe miejsca list przebojów w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a płyty sprzedawały się w dwóch milionach egzemplarzy za oceanem. Wiosną tego roku Basia Trzetrzelewska wydała nowy album „Butterflies”, a 15 listopada będzie go promowała we Wrocławskim Centrum Kongresowym.   

Reklama

Nie Barbara. Basia, po prostu Basia

Barbarę Trzetrzelewską wszyscy znają na świecie po prostu jako Basię. Polscy słuchacze pamiętają ją jeszcze z Alibabek i Perfectu, zagraniczni poznali już z grupy Matt Bianco i solowych płyt. Poznali i pokochali, bo ciepłego, a przy tym trzyoktawowego głosu polskiej wokalistki (który fani nazywają boskim) nie sposób pomylić z żadnym innym.

Basi udała się rzecz niezwykła – zaistniała na wielu zagranicznych rynkach muzycznych, choć wyruszała do Stanów Zjednoczonych tylko z wielkimi nadziejami. Prawdziwy sukces przyszedł wraz z przeprowadzką do Wielkiej Brytanii, bo tu poznała Danny'ego White'a, z którym związała się zarówno zawodowo, jak i prywatnie. Wspólnie stworzyli grupę Matt Bianco znaną z dość wyrafinowanego popu z elementami bossy novy. 

Koncert Basi Trzetrzelewskiej we Wrocławskim Centrum Kongresowym

Koncert Basi Trzetrzelewskiej we Wrocławskim Centrum Kongresowym

Koncert / Jazz / Pop
Termin 15 listopada 2018 00:00

Miejsce Wrocławskie Centrum Kongresowe

Zobacz

Sukces trochę przez przypadek

Przełomem dla polskiej wokalistki okazała się solowa kariera i wydana w 1987 roku płyta „Time and Tide”, która sprzedała się (podobnie jak następna z przebojem „Cruising for Bruising”) w dwóch milionach egzemplarzy i to na trudnym rynku amerykańskim.

Sukces nie przewrócił jej w głowie. – Czuję się normalną Polką, której trochę przez przypadek udało się odnieść sukces. Nigdy nie zabiegałam o tak zwaną karierę, zawsze do różnych działań popychali mnie inni ludzie – mówiła niedawno w wywiadzie dla świętokrzyskiego „Echa Dnia”. Dodała też, że lubi śpiewać tylko bardziej optymistyczne teksty. Śmierć bliskich jej osób spowodowała, że na pewien czas wycofała się z koncertowania.

„Butterflies” - nowa świetna płyta

Wróciła wiosną tego roku z nowym albumem „Butterflies”, który już zachwycił, a serwis allmusic.com ocenił go bardzo wysoko. Okazja do posłuchania piosenek z płyty już jesienią, bo 15 listopada Basia zaśpiewa we Wrocławskim Centrum Kongresowym.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl